Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Switch Allied Telesis AT-FS750/48 - reset do default

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Switch Allied Telesis AT-FS750/48 - reset do default

Příspěvekod jt-dob-net » 5 years ago

Zdravím,
dostal jsem se ke switchi AT-FS750/48, kde jsou nějak nastavené vlany a ty bych potřeboval přenastavit nebo switch dostat do defaultu.
Neznám jeho IP, heslo možná ano :-)
Na switchi není nic jako sériový port / konzole a tlačítko reset už vůbec ne.

Manuál i různá fóra se vždy odkazují na webovou administraci, nebo sériový port.

Netušil by někdo jak na to ?

Předem děkuji :-)

jt
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Tyhle switche přeci měli čudlík ... pokud si pamatuji. Dlouhý stisk fungoval. Osmačtyřicítku jsme sice neměli, ale přeci to nebude o tolik jiné.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Rozebrat , tkacitko reset je uvnitr.

A pak se da sehnat apka do pc, ktera ti ten switch najde na jake je ip adrese.

A jenom dokud nedas save, tak se neprovede nastaveni. Stravil jsem s vlan u toho hodiny a proklinal jsem to proc to nejde, kdyz to nastavim. A az po save konfigurace se to provedlo
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Ony měli vůbec zvláštní vlastnosti. Řešil jsem switch na jednom sile - že se některým nechce fungovat v teple, to jsem si tak nějak zvykl. Ale jen AT nechtěl fungovat v zimě. A to tak, že se mu mazala konfigurace do defaultu (možná to je tvoje řešení - na hodinu do mrazáku :-) ).
Jeden upgrade také zrušil možnost třímístných VLAN ID. Docela sranda ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 5 years ago

hocimin1 píše:Rozebrat , tkacitko reset je uvnitr.
A pak se da sehnat apka do pc, ktera ti ten switch najde na jake je ip adrese.


Díky za tip, jestli je reset uvnitř tak to bude řešení. Nad tím jsem taky uvažoval, ale vyndavat ho z racku jen pro nic za nic se mi fakt nechtělo :-)
Apku zkusím ještě předtím.

jt
0 x

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 5 years ago

jt-dob-net píše:
hocimin1 píše:Rozebrat , tkacitko reset je uvnitr.
A pak se da sehnat apka do pc, ktera ti ten switch najde na jake je ip adrese.


Díky za tip, jestli je reset uvnitř tak to bude řešení. Nad tím jsem taky uvažoval, ale vyndavat ho z racku jen pro nic za nic se mi fakt nechtělo :-)
Apku zkusím ještě předtím.

jt


Tak potvrzuji, že čudlík na reset uvnitř fakt je - stačí sundat víko a čelo a je tam :-)

Díky za pomoc
0 x