Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Revoluční technologie "Optika vzduchem" do 1850m od AP

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
juuiicee
Příspěvky: 17
Registrován: 10 years ago

Revoluční technologie "Optika vzduchem" do 1850m od AP

Příspěvekod juuiicee » 6 years ago

Tak co lajdáci taky nasazujete revoluční technologii? :laughing:
https://www.facebook.com/www.orelsoft.cz/videos/2112262052321962/
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

optika je 130M ? ale tak proc by ne... urcite to bude nejake povolene free pasmo, ale cert vem CTU i s jeho kecama :stuck_out_tongue: na optice, te skutecne uz snad ani nema smysl davat cokoliv min jak 500M, at se nazerou tech cisel a mysli si jak rychle to maji, i tak to vytezuji na nula nula guvno...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Však jsem se tam pěkně ptal. Orel jen kličkuje v odpovědích . . . :-D

EDIT: tak koukám, že mě to ten smeták smazal. Ptal jsem se tam, na jaký technologií to nabízej a on odepsal že na "ACčku" a 60GHz. Tak jsem mu odepsal, že 60GHz se venku zatím legálně používat nedá. A on na to odepsal zas nějakej vyhejbavej blábol. Poslední odpověď byla něco ve smyslu, že ČTU se to asi líbit nebude a pak už nic a teď je to celý smazaný . . .
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 6 years ago

Verejne nabizet sluzbu koncakum v pasmu, ktere neni legalni, je docela velmi velmi nestastne (diplomaticky receno) reseni.
Co udela az na nej prijdou z CTU? Jak ke klientum dostane zasmluvnenych 100-300Mbps?
Je ekonomicky nerealne (pri mesicni platbe pod 1000Kc) aby pro kazdeho z nich koupil PtP spoj v 24/80GHz.
K.
0 x

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 6 years ago

Panove nemam jediny duvod nic vysvetlovat. Ale snad jen pro toho pitomce z FB. Psal jsem tam jasne, ze zatim nabizime do 100/100 Mbitu a to udelame ptp v 802.11 AC ale ze do budoucna pocitame ze CTU to dovoli a budeme nabizet i vyssi rychlosti ( mimo to, i 200/200 do 500 metru v AC udelame ), jenze jsem nemel potreba z naseho FB udelat vyucovaci krouzek pro konkurenci - aproto ikdyz jsem vysvetlil ze je to do budoucna priprava pro normu 802.11ad a pisatel stejne mel potrebu machrovat ze nekde precetl informaci o pasmu 60 GHz, jsem se rozhodl to smazat. Na tom video je i patrne na cem je to pripojeno ( nahore otevrena okna ). 20 MHz, kanal 5680, vzdalenost 370 metru. Proc bychom to nemohli nabizet ? Vyssi rychlosti nabizime protoze verime ze to CTU brzo povoli a budeme na to pripraveni, prijimame tedy pred-objednavku. Pasmo 60 GHz vzadnem pripade nepouzivame pro pripojeni ke koncovym zakaznikum.

A ke zbytku---> nehrajte si tady na svate apostoly s dodrzovanim VOR, konkretne pisatel kure05 a jejich sit, by si mela hluboko sahnout do svedomi a informace ktere mi osobne sdelili na miste pri nakupu nejakeho HW, by asi taky mohli zajimat CTU. Ale verejne pres pismenka je kazdy duch svaty a hrdina :).
1 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 6 years ago

pcwifi píše:optika je 130M ? ale tak proc by ne... urcite to bude nejake povolene free pasmo, ale cert vem CTU i s jeho kecama :stuck_out_tongue: na optice, te skutecne uz snad ani nema smysl davat cokoliv min jak 500M, at se nazerou tech cisel a mysli si jak rychle to maji, i tak to vytezuji na nula nula guvno...


Souhlasim a o tom tohle je. Drtiva vetsina si honi na tom ze ma rychlejsi internet, ale vyuzitelnost je az na vyjimku stejna jako u tarifu pri 40 Mbitu... Ale pokud chces byt in, tak 300 z mista.
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Kaja píše:Verejne nabizet sluzbu koncakum v pasmu, ktere neni legalni, je docela velmi velmi nestastne (diplomaticky receno) reseni.
Co udela az na nej prijdou z CTU? Jak ke klientum dostane zasmluvnenych 100-300Mbps?
Je ekonomicky nerealne (pri mesicni platbe pod 1000Kc) aby pro kazdeho z nich koupil PtP spoj v 24/80GHz.
K.


viewtopic.php?p=234703#p234703

kteréne!!

ne to neni nadávka, to je mentální označení. Držkuješ tu jak to neni legální a pak to budeš stavět. Dvojí metr co? když to stavíš ty tak je to v pohodě, když někdo jinej tak se ti to nelíbí. Posraná česká závist.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

Nemam slov na toto :joy:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 6 years ago

Omyl. Jen jsem zjistoval jestli jsou dle odpovedi CTU realne moznosti v nekterych specifickych pripadech spoj pouzit. Dokud nebudu mit ono vyjadreni CTU, pouzivat to v ostrem provozu nehodlam. Staci dobre cist.

Poznamka k ORELSOFtu byla jen v tom, ze nepokladam za vhodne to za soucasne legislativy nabidnout koncakovi za 800Kc, kde v pripade zasahu CTU neni ekonomicky relane to nicim nahradit.
Umim si to predstavit na pripojeni panalaku, kde v pripade problemu s CTU bude nahrada za 24/80GHz pojitko ekonomicky snesitelna.

Timto komunikaci v teto mentalni rovine ukoncuji.

K.


hapi píše:
Kaja píše:Verejne nabizet sluzbu koncakum v pasmu, ktere neni legalni, je docela velmi velmi nestastne (diplomaticky receno) reseni.
Co udela az na nej prijdou z CTU? Jak ke klientum dostane zasmluvnenych 100-300Mbps?
Je ekonomicky nerealne (pri mesicni platbe pod 1000Kc) aby pro kazdeho z nich koupil PtP spoj v 24/80GHz.
K.


viewtopic.php?p=234703#p234703

kteréne!!

ne to neni nadávka, to je mentální označení. Držkuješ tu jak to neni legální a pak to budeš stavět. Dvojí metr co? když to stavíš ty tak je to v pohodě, když někdo jinej tak se ti to nelíbí. Posraná česká závist.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

Jednu radu pro Orla. A fakt to není míněno zle. Když by peníze které investuje do nákupu konkurence investoval v nějaké lokalitě do výstavby optiky, tak by ty klienty konkurence posbíral taky a navíc by nemusel vymýšlet takovýhle marketingový ptákoviny.
2 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Nám konkurence zkouší tahat lidi na "optiku". Jejich optika spočívá v optickém převěsu z domu, který je připojen pomocí historickýho mikrotiku 802.11a napojenýho na sektorku :joy:
V porovnání s tím je tahle služba ještě slušná - akorát si nedokážu představit funkčnost ve městech bez používání frekvencí co jsou naprosto mimo. U nás v jednom malým městečku dokázali shodit (ne zpomalit - ale naprosto zrušit) 600m ptp spoj postavenej na 400mm ISO od UBNT.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

tak když projíždím republikou tak to není nic nenormálního tyto prověsy, dokonce bych si dovolil říci že to takto je ve většině optickejch sítí, nu co na kvalitu připojení by to nemělo mít vliv, má to ale velkej vliv na kvalitu jendání s vlastníkama to jo :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Neviem co sa vam na tom nezda, zaujimave rychlosti v AC sa rozumnu vzdialenost sa daju robit a ano aj 100Mbit. Nikto nemoze za to, ze tu vacsina ludi na wifi neposkytuje nic cez 50Mbit. Taki ktori tu pripajaju na sektor 30 a viac ludi, pre nich tato technologia nieje. Zo sektoru som zatial najviac vytiahol 140Mbit down, na viac sme to neskusali, shaper bol tak nastaveny. Okrem toho tato doba je len o cislach. Najnizsi pausal mame 30/6Mbit a co myslite, ze nam praskaju v napore sektory ? Vacsina z nich ani nevie :D Ludia su spokojni, na zmluve maju pekne velke cislo, realne to nepotrebuju aj tak :) To, ze 5 ludi naraz fulkou nepojde je jasne ale to sa ani nestane. Mame zatial len jeden sektor vhodny na rozdelenie, v spicke 120Mbit z toho tece, aj to len kvoli jednemu mega stahovacovi. Orel vam viac nepovie aby ste nemali navody a hoc sa mi to zdalo tak pred 2ma rokmi nerealne tak teraz to berem uplne inak. Je to mozne len si to treba vyskusat a poladit. Rusenie mame tiez a hodne velke mnoho krat a stejne dokazem odsypat zo sektoru 100Mbit. Dost casto sa smejem na tychto novych mikrotikoch ktore ledva spravia par mbit, kdezto ja tu na ubnt hw spravim 10x tolko :D
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 6 years ago

Gemb píše:Neviem co sa vam na tom nezda, zaujimave rychlosti v AC sa rozumnu vzdialenost sa daju robit a ano aj 100Mbit. Nikto nemoze za to, ze tu vacsina ludi na wifi neposkytuje nic cez 50Mbit. Taki ktori tu pripajaju na sektor 30 a viac ludi, pre nich tato technologia nieje. Zo sektoru som zatial najviac vytiahol 140Mbit down, na viac sme to neskusali, shaper bol tak nastaveny. Okrem toho tato doba je len o cislach. Najnizsi pausal mame 30/6Mbit a co myslite, ze nam praskaju v napore sektory ? Vacsina z nich ani nevie :D Ludia su spokojni, na zmluve maju pekne velke cislo, realne to nepotrebuju aj tak :) To, ze 5 ludi naraz fulkou nepojde je jasne ale to sa ani nestane. Mame zatial len jeden sektor vhodny na rozdelenie, v spicke 120Mbit z toho tece, aj to len kvoli jednemu mega stahovacovi. Orel vam viac nepovie aby ste nemali navody a hoc sa mi to zdalo tak pred 2ma rokmi nerealne tak teraz to berem uplne inak. Je to mozne len si to treba vyskusat a poladit. Rusenie mame tiez a hodne velke mnoho krat a stejne dokazem odsypat zo sektoru 100Mbit. Dost casto sa smejem na tychto novych mikrotikoch ktore ledva spravia par mbit, kdezto ja tu na ubnt hw spravim 10x tolko :D


Zijeme asi v jine galaxii. Pokud ma nas zakaznik v papirech 50/5 a je to jedno zda je to pres wifi nebo kabel tak 2-3 x denne si to promeri. A pokud je tam jen 40 nebo 35 uz podava reklamaci. A je toho cim dale tim vic
0 x
David Kratochvil

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Reklamaciu na rychlost sme mali len jednu a bola to vina klientskeho zariadenia ;) Ked mi bude dakto reklamovat 50Mbit ze mu chodi sem tam 40Mbit tak to rovno ignorujem. Chces stale 50Mbit naozaj stale ? Kdeje problem, dame garantovanu linku aj servis. Nebude to uz ale za 20e mesacne. Rozmaznavat nikoho nebudem, komu sa nepaci moze si zdrhnut a dat si dajake LTE ktore chodi v nasich koncinach 6Mbit ked je cas spicky aj ked maju pausal 70Mbit LTE :D Ked tu moze davat o2 LTE 40Mbit na sektore ktory im da 50Mbit a daju tam 15 ludi ako to asi chodi ked tam je rezerva 0 ?
0 x