Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Win10 ACER a NumLock

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Win10 ACER a NumLock

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím, pořídil jsem si nový NB ACER Extensa, s Win10, jak jinak, že, zatím celkem spokojenost, jen mě vytáčí to, že sice má numerickou klávesnici, ale stokrát denně musím zapínat NumLock. Po uspání se zase vypne, vlastně jsem ani spolehlivě nevysledoval, kdy se to vlastně vypne. Našel jsem sice jakési návody na netu, bohužel jako vždy pocházejí od chytráků, kteří to povětšinou opisují z jednoho zdroje, samozřejmě i s původními chybami. Žádný problém nevyřešil.
Má prosím někdo dlouhodobě PROVĚŘENOU metodu, jak ten NumLock zafixovat trvale do ON? Děkuji, mpcz, 2.may.2018
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 6 years ago

Jestli to bylo drahé, tak vrať a kup dell, jestli to bylo levné, tak se s tím smíř nebo zkus nahrát aktuální bios a tam to zapnout numlock after boot on.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

hlavva píše:Jestli to bylo drahé, tak vrať a kup dell, jestli to bylo levné, tak se s tím smíř nebo zkus nahrát aktuální bios a tam to zapnout numlock after boot on.

Ani nevíš, v čem je problém, a radíš. Co když je problém ve W10 a po provedené složité transakci s patřičnou finanční ztrátou budu tam, kde jsem teď? Raději bych počkal, co kdo řekne a pak se uvidí. Nepatřím k těm, co když vidí DELL a APPLE, padají na kolena. ACER mám snad desátý a ještě jsem nereklamoval. mpcz, 2.may.2018
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 6 years ago

mpcz píše:
hlavva píše:Jestli to bylo drahé, tak vrať a kup dell, jestli to bylo levné, tak se s tím smíř nebo zkus nahrát aktuální bios a tam to zapnout numlock after boot on.

Ani nevíš, v čem je problém, a radíš. Co když je problém ve W10 a po provedené složité transakci s patřičnou finanční ztrátou budu tam, kde jsem teď? Raději bych počkal, co kdo řekne a pak se uvidí. Nepatřím k těm, co když vidí DELL a APPLE, padají na kolena. ACER mám snad desátý a ještě jsem nereklamoval. mpcz, 2.may.2018


Fíha nějakej nabroušenej, v biosu si tu volbu našel?
Bios aktuální tzn kompatibilní s win 10?
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 6 years ago

Povolení v biosu nepomůže. Numlock je zapnutý do zobrazení úvodní obrazovky.
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 6 years ago

Jenom klid, na Lenovu to dělá taky. Je to vlastnost Win.
Mě pomohlo někde v nastavení zakázat "Zrychlení spuštění"
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 6 years ago

Kysa píše:Povolení v biosu nepomůže. Numlock je zapnutý do zobrazení úvodní obrazovky.

Mno z úplně vyplého pc si myslím, že to člověk nemůže mít v bios vyplé. Ale asi to na nějakém stroji zkusím.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

je jedno kde to máš nebo ne. Poslední slovo má windows. Defaultně bejvá numlock zapnutej podle posledního stavu takže pokut nastartuje windows, zapneš numlock tak už zapnutej bude stále i při dalším restartu. Tady je ale spíš problém toho co tam výrobce zase zmastil protože všechno je problém u firem jako je acer a jejich stupidních softíků. Já nejradši takový železo vemu a přelíznu ho čistou instalačkou a hotovo.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Tak nějak to bude. Protože ten ACER byl už několikátý, mám bohatou zkušenost s těmi SW hovadinami od Aceru, které jen otravují. Plán byl takový, koupit NB bez W10 a koupit licenci s čistými W10. To se nepodařilo, protože ACER takovou kombinaci CPU, HDD, LCD, AKU nedodává. Takže testuji variantu úpravy registru a zrušení všech těch "podpůrných" prográmků od ACERu. Naštěstí vývoj pokročil alespoň v tomto směru a odinstalace proběhne raz-dva, bez nějakých zbytků. Co je zajímavé a pozoruji to na několika generacích NB je to, že instalace antiviru způsobí snížení rychlosti operací klidně i na polovinu. Tato Extensa s i5 - 2j. - 7200U měla po vybalení 300.000 jednotek, po instalaci Esetu a nejnutnějších věcí pokles na 150.000. Ten původní originál "antivir" byl úplná katastrofa. mpcz, 3.may.2018
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 6 years ago

Tato věc jde změnit v registru. Na každém novém PC nebo NB to nastavuji. Nedělejte z toho vědu.

https://wintip.cz/452-jak-automaticky-aktivovat-klavesu-num-lock-pri-startu-windows

Když to dáte do googlu tak vyskočí mnoho odkazů jak to zapnout.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Tak tohle jsem všechno vyzkoušel. Nic z toho nefunguje trvale. Během dne se NL zase několikrát vypne, povětšinou po probuzení. Navíc: při podrobném studiu těch radílků je vidět, že to jeden opisuje od druhého a navíc tam zanáší chyby. Také doporučené obsahy registrů se v návodech liší a dohadují se, jakéže tam to číslo má vlastně má býti. Důležité je, že po restartu se sice NL zapne, ale ne natrvalo. "Něco" ho zase vypne. Tak proto to "dělání vědy". Spíš bych to viděl tak, že ses asi nedostal ke všem kombinacím HW a SW, takže to vidíš úplně jednoduše, což ovšem pravda není. Koneckonců to naznačuje jeden z testerů: "zafungovalo jen jednou!". Kromě toho - už název článku: "Jak aktivovat klávesu NL po startu Windows" je poněkud odlišný od skutečného problému, protože se nejedná o zapnutí po startu, to až tak velký problém není, ale o neustále vypínání klávesy NL za chodu Windows, což se děje náhodně mnohokrát denně. V kombinaci s tím, že se výrobci už ani nenamáhají osadit indikační LED na NL je to značně otravné. mpcz, 3.may.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Tak zdá se, po několika dnech, že je to vyřešeno. Úprava registru sice pomohla, ale jen po startu. Po chvíli se NL zase vypl. Musí se udělat kombinace úprav registru a osekáním všech těch SW hovadin od ACERu. Až to pomohlo a NL je nyní trvale zafixován do ON. Protože problém je avizován i od jiných značek NB, může u nich být řešení stejného problému odlišné. U ACERu Extensa 7200U W10 to však pomohlo a je klid. mpcz, 4.may.2018
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

mpcz píše:po vybalení 300.000 jednotek, po instalaci Esetu a nejnutnějších věcí pokles na 150.000


jakých jednotek?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Vlastních. Vzniknou procesem, který pokud možno vypovídá o chování PC/NB pro mé potřeby, přičemž vím přesně, co dělá. U komerčních měřičů se mi nelíbí, že každý měří v jiných jednotkách a dokonce se stává, že v nové verzi stejný měřič ukazuje něco jiného. Navíc se musejí instalovat, což jen přidává balast, kterého je i u nového NB až až. Takže mám pro srovnání přehled o vývoji CPU dlouhá léta pozadu.
mpcz, 6.may.2018
p.s. pokud někdo vlastní nějakou absolutní CPU bombu, mohl by mi prosím změřit rychlost na něm? Toto je ACER Extensa 7200U, 4GB, 256GB SSD, FHD, po instalaci ESET SS, před tím bylo 300.000 jednotek.

150k_mpcz.jpg
150k_mpcz.jpg (100.29 KiB) Zobrazeno 3294 x
0 x