Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

rozesílání faktur na gmail jak nebýt spam?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: rozesílání faktur na gmail jak nebýt spam?

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

To zní sice logicky, ale je tomu opravdu tak? V praxi by to mohlo mít velmi negativní důsledky a bylo by to také velmi lehce zneužitelné. mpcz, 17/10/2018
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

googlu prý hodně vadí když email nemá List-Unsubscribe header. což naše nemají, nemáte někdo zkušenost jak to má správně vypadat třeba u faktur? Hledal jsem to třeba v thunderbirdu ale jaksi jsem to tam vůbec nenašel, nějaký doplněk na to prý je ale už není ke stažení :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hmm tak dnes jsem se dozvěděl že některým serverům se nelíbí když máte v automatickém podpisu odkaz na vaše webové stránky, jak toto prosím řešit?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

okoun píše:hmm tak dnes jsem se dozvěděl že některým serverům se nelíbí když máte v automatickém podpisu odkaz na vaše webové stránky, jak toto prosím řešit?

Obrázek. Ale některým se zase nelíbí obrázek.
Tak prostě raději úsměv :-)
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

okoun píše:hmm tak dnes jsem se dozvěděl že některým serverům se nelíbí když máte v automatickém podpisu odkaz na vaše webové stránky, jak toto prosím řešit?


Máš vyřešené všechny takové ty základní věci jako SPF/DKIM...?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jistě... na tom testu jak leze ten šnek mám 10/10
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Tak to je zvláštní. Mám vlastní rutinu pro odesílání a přilepení PDFka a dost dlouho to chodilo do spamu (pouze ten Gmail, jinak OK) = nepoužitelné. Po doladění DKIM je úspěšnost 105 z 106 klientů Gmailu. Ten jeden tvrdil, že to je ve spamu, ale podle dalších indícií se pouze vymlouval. DKIM hodně pomohl. mpcz, 4sep2019
Naposledy upravil(a) mpcz dne 04 Sep 2019 17:42, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Co je TKIM? Já znám jen DKIM...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

A máš pravdu, to byl překlep. Sorry. mpcz, 4sep2019
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tak nedivil bych se že by to zase byla nějaká novinka, furt něco vymejšlej pro ty emaily :D
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...