Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

T-Mobile FttH

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Re: T-Mobile FttH

Příspěvekod reset » 5 years ago

radektfm píše:přesně, když to bude třeba 30cm, tak tak hluboko se snad nefrézuje. Omlouvám se za offtopic, jen mě to zaujalo.


30cm i vice

Tloušťka frézování od 0 - 350 mm v jednom záběru závisí od výkonu motoru silniční frézy a tvrdosti frézovaného materiálu.
zdroj: http://www.viafrez.cz/frezovani-silnic-dalnic.php

kdyz tedka delali (delaji) D11 , tak to slo bagrem
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Hodně cest patří SUSce. Za prvé to nepovolej a za druhý jsou drahý břemena.
1 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 5 years ago

Ono v oblastech, kde nemrzne (na videu byly palmy) a kde silnice vydrží desetiletí, tak je to "sranda". Vyfrézují, vyplní, zadělají betonem a silnice dalších 50 let funguje... ale u nás, kde mrzne a silnice nepřežije několik zim...
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Laibir píše:Podobně jsem si toho všiml ve Štěchovicích. Někde jsem mezi sloupy viděl i 5 převěsů. Jako k Rumunsku a asijským zemím to má ještě daleko, ale přišlo mi to už moc.

Stačí se podívat kousek za hranice do Polska. Tam se optika (zhusta po sloupech energetiky) začala šířit před pár lety, teď se to masivně buduje v každé díře a s přibývajícím počtem přípojek (a taky s přibývajícím počtem sáhnutí do každé spojky) se z toho začíná stávat pořádný masakr.
Na Asii to ale stále nemá.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Ještě k tomu T-mobilu. Router s wifi HG8245H je prý v NATu. A je možné přesměrování portů pokud si zaplatíte veřejku.
Kdežto Sagemcom 5655AC je v bridge modu
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Minimální garantované rychlosti a běžně dostupná rychlost T-mobile
Přílohy
t-mobile.jpg
t-mobile.jpg (237.38 KiB) Zobrazeno 3299 x
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

honzam píše:Minimální garantované rychlosti a běžně dostupná rychlost T-mobile

Tak pro ně docela posun od 16 kbps u LTE - to je 64krát vyšší garantovaná rychlost :smiley:
Nehledě na to, že asi stejně nedodají router schopný uNATovat tu rychlost cca. 940 mbps, která je u HUA GPON maximem. Takže těch 700 mbps je tak nějak realita s lepším routerem okolo 2 tis. Nevím, kolik dá router v té ONT s WiFi, ale moc bych neočekával.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

JCltm píše:Nehledě na to, že asi stejně nedodají router schopný uNATovat tu rychlost cca. 940 mbps, která je u HUA GPON maximem.

1Gb/s ti dneska "uNATuje" i ten nejlevnější TP-Link nebo Netis.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

Petr Bačina píše:1Gb/s ti dneska "uNATuje" i ten nejlevnější TP-Link nebo Netis.

Tohle nemohu vyvrátit, "nejlevnější TP-Link nebo Netis" jsem už dlouho žádný nekoupil. Každopádně podle mých testů na 1 gbps domácí lince dávaly ASUS RT-AC1200G+ i RT-AC52U B1 maximálně okolo 700 mbps, někdy k 800, což rozhodně není maximum. Zato UBNT EdgeRouter Lite nebo aktuálně používaný RT-AC66U B1 jedou v pohodě (940 mbps UP i DOWN), ten druhý jmenovaný ale při plné zátěži na 100% zatížení CPU. Má Broadcom BCM4708C0 (2 jádra, 1 GHz). To je na IPv4. IPv6 zkusit nemohu, ISP ho zatím nenasadil.
0 x

radektfm
Příspěvky: 21
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod radektfm » 5 years ago

Ty rychlosti jsou teda hodně velká bída, hlavně co se týká uploadu. 17Mbps ? To už mám teď na wifi.
Pokud dají 100/100 okolo 400-500 tak proč ne, ale takhle radši zůstanu u getlinku.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

radektfm píše:Ty rychlosti jsou teda hodně velká bída, hlavně co se týká uploadu. 17Mbps ? To už mám teď na wifi.
Pokud dají 100/100 okolo 400-500 tak proč ne, ale takhle radši zůstanu u getlinku.

Na rychlosti v podstate nezalezi (pri optike)....vsetko nad 20Mbit je pre 90% ludi zbytocnych a rychlost uploadu tiez. Taktiez riesit nejaku agregaciu ci minimalne rychlosti na optike je vacsinu z nas len chytanie sa posledneho stebla travy...ti ludia na tej optiky nikdy nepocitia problem s rychlostou. Problem s rychlostou pocituju ludia skor na ADSL alebo na WFInach kde provider pusta priemerne 10Mbit...a cez 20Mbit sa vobec nehrabu.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

Gemb píše:Na rychlosti v podstate nezalezi (pri optike)....vsetko nad 20Mbit je pre 90% ludi zbytocnych a rychlost uploadu tiez. Taktiez riesit nejaku agregaciu ci minimalne rychlosti na optike je vacsinu z nas len chytanie sa posledneho stebla travy...ti ludia na tej optiky nikdy nepocitia problem s rychlostou. Problem s rychlostou pocituju ludia skor na ADSL alebo na WFInach kde provider pusta priemerne 10Mbit...a cez 20Mbit sa vobec nehrabu.


neblázni .. jako dneska mam 500/500 a mít cokoliv pod 100/100 by mě přišlo jako pěkná chujovina .. když mi to někdy doma přepne na 2,4G, kde to jede tak 40/40 .. tak si toho hodně rychle všimnu ...

na 20M si nedokážu vůbec představit fungovat .. to musí být hodně k nasrání ...
3 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

TTcko píše:
Gemb píše:Na rychlosti v podstate nezalezi (pri optike)....vsetko nad 20Mbit je pre 90% ludi zbytocnych a rychlost uploadu tiez. Taktiez riesit nejaku agregaciu ci minimalne rychlosti na optike je vacsinu z nas len chytanie sa posledneho stebla travy...ti ludia na tej optiky nikdy nepocitia problem s rychlostou. Problem s rychlostou pocituju ludia skor na ADSL alebo na WFInach kde provider pusta priemerne 10Mbit...a cez 20Mbit sa vobec nehrabu.


neblázni .. jako dneska mam 500/500 a mít cokoliv pod 100/100 by mě přišlo jako pěkná chujovina .. když mi to někdy doma přepne na 2,4G, kde to jede tak 40/40 .. tak si toho hodně rychle všimnu ...

na 20M si nedokážu vůbec představit fungovat .. to musí být hodně k nasrání ...

To by me zajímalo naco "potrebujes" takovéto rychlosti na domácí použití.
1 x

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 5 years ago

Tiež by ma to zaujímalo... + ak sa bavime o wifi na mobile?... Kidding me?
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Jednoduše k ničemu, všude jsme masírovaní vysokýma rychlostma ale většinou stejně mají lidi doma tplinka za 500,- který víc jak 20-30M nedá přes wifi a navíc kde je dneka připojený přes kabel doma ? Už se ani nepamatuju kdy jsme naposled připojili nového zákazníka a chtěl by připojit něco na kabel. Většinou notebook telefony a tablety. Vše na WiFi...
1 x