Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Doporučení switche

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Doporučení switche

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Zdravím,mám na bodech switche TP-linky a za rok jsem dva měnil.Chcíply bez zjevné příčiny.Co používáte,nějaké doporučení?
Dík za případné reakce.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

a jaké používáte konkrétní typy? Mám pár kousků TL-SG3424 po půdách a kupodivu v letních pařácích a v zimě běží bez úhony cca 3 roky
0 x
zadnej

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Cisco, Brocade, Juniper, EdgeCore, HP, DCN, Huawei, TP-link, d-link, Netgear, Netonix, UBNT, Routerboard, Zcomax, Planet, Allied Telesis, Comnet, Arista, Positron. Vyber si :-)
Naposledy upravil(a) ludvik dne 10 Nov 2017 22:16, celkem upraveno 1 x.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 6 years ago

neni TP-LINK jako TP-LINK. Zarizeni vybirame podle lokality a datoveho toku. Vetsinou to jde MK -> TP-LINK -> CISCO
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Omlouvám se za pozdní reakci.Mám malou síť a tak se pohybuju v jiné lize:-)Mam TP-linky SF 1024.Během roku dva odešly.Uvažuju o tom,že bych tam dal MK 2011.Na síti mam cca 100 lidí,tak si myslím,že by ta MK 2011 neměla mít problém.Jiný návrh nebo doporučení?
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

2011 není switch, ale router s půlkou portů jen 100Mbit a už je nahrazen výrazně novější verzí 3011 - to už radši CSS/CRS když mikrotik.
1 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Já vím,ale jako switch fungovat může.A do budoucna bych chtěl mít sít plně routovanou,tak proto o něm uvažuju.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

RB3011 jsou na body v pohodě. U 2011 nás štvalo jen těch 5 Gbit portů, 3011 má už všech 10 gigových. Poslední RC verze MK mají už i tu vylepšenou bridge co umí vlany a nějakou HW podporu offload pro lepší výkon. Funguje to v pohodě. Jak velký vliv na výkon to reálně má jsme moc netestovali. Oni obecně ty RB3011 jsou s výkonem ok, v řádu stovky Mb a bez dalších služeb jako shape nebo FW zvládají v klidu. Výhoda je odolnost, napájení přes poe, což je na bod dobrý. Škoda jen, že nemá 2 optiky.

Do paneláku kde je 230 to naopak moc vhodný řešení neni a tam bych šel těma Tpliknama klidně. Naše zkušenost je, že jsou TL v bytovkách nesmrtelný. Vyřazujeme je jen kvůli morální zastaralosti a 100Mbtu, který už nám leckde nestačí. Co je problém, jsou poslední verze, které mají různé nedodělky - problém s linkováním optiky, disable port nemá křížek apod. Ale to už je jiné téma.
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Dík za reakci.
Dám tedy 3011.Myslím,že i do budoucna je to dobrá volba.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

kdyz nekdo chce switch a koupi si router, tak fakt nevim nevim ,
CRS

dle schematu ma ta RB3011 propustnost jen 2x 1Gb bez ohledu na pocet portu
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Nemam stovky klientů.Na bod mam třeba 5-7 klientů,do budoucna chci plně routovanou sít,proto 3011.Gb mi v těch prdelích co jsem,nikdy nepůjde.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

jak myslis, my jsme uz plne routovanou sit zrusili nahradili to vlan switchema , vyjde to levneji a efektivneji ,
neresis pak mimo jine nejruznejsi problemy s propustnosti na RB, zbrzbovanim komunikaci pres CPU , atd atd , a dalsi bonusy to ma.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Zas brouk do hlava..routovaná vs bridgovaná..forum je toho plné,ale ve finále nic jednoznačného..
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

a dalsi sit je switchovana , mno badej,
me jeden kamarad jen napovedel, pak jsem pul roku badal a badal a pak jsme to predelali
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 6 years ago

Bádám pořád..Každý nějak začínal..dík za reakce.
0 x