Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Doporučení switche

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Re: Doporučení switche

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

pepulis píše:Nebudu zakládat nové vlákno a zeptám se tady. Mám místa, kde se mi potkává více spojů, které potřebuji propojit. Momentálně je tam switch260gs, ale potřebuji 7-8 portu do budoucna. Použili byste tento rb2011 s porty v bridge na uvedené propojení? Poteče tam max (součet všech spoju) 400 mbit. Hledám něco menšího, co bude mít aspoň SNMP. Management nepotřebuji. Popř. co používáte vy?

ECS2100 pripadne ECS4210
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

iTomB píše:
pepulis píše:Nebudu zakládat nové vlákno a zeptám se tady. Mám místa, kde se mi potkává více spojů, které potřebuji propojit. Momentálně je tam switch260gs, ale potřebuji 7-8 portu do budoucna. Použili byste tento rb2011 s porty v bridge na uvedené propojení? Poteče tam max (součet všech spoju) 400 mbit. Hledám něco menšího, co bude mít aspoň SNMP. Management nepotřebuji. Popř. co používáte vy?

ECS2100 pripadne ECS4210


Děkuji, ale hledám něco menšího, velikostně jako rb260gs nebo RB 2011 apod. Půjde to do bedny na sloup a jsem omezený prostorem.... Popř. jeví se vám jako dobrý nápad propojit dvě rb260gs a využít tak zbylých 8 portu? Jedna se o bod, který je vybudován již nekolik let a s rostoucím počtem uzivatelu roste i počet spojů.... Časem přijde předelat...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

2011 je mrtvola při 200, dej alespoň 3011.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

dagus píše:2011 je mrtvola při 200, dej alespoň 3011.


Díky, nevim zda by se tam vesel, musim to jeste promerit. Kdyby ne, co rikate na tohle - https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-switc ... GwodTBsJfQ ?
0 x

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 6 years ago

To uz bych radsi poridil ToughSwitch nez Unifi.

BTW: ECS2100-10PE by se nevesla? Je fakt malicka
https://www.proficomms.cz/edge-core-ecs ... j/d-77994/
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

pepulis píše:
dagus píše:2011 je mrtvola při 200, dej alespoň 3011.


Díky, nevim zda by se tam vesel, musim to jeste promerit. Kdyby ne, co rikate na tohle - https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-switc ... GwodTBsJfQ ?

samotný board RB2011 a RB3011 je stejně velký.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

cerva píše:
pepulis píše:
dagus píše:2011 je mrtvola při 200, dej alespoň 3011.


Díky, nevim zda by se tam vesel, musim to jeste promerit. Kdyby ne, co rikate na tohle - https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-switc ... GwodTBsJfQ ?

samotný board RB2011 a RB3011 je stejně velký.


Aha, super. Obrazky klamou, na manual jsem se popravde nedival. Vsem dekuju, z tech zaslanych si urco uz vyberu.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Tak, switche nakoupene a uz mi slapou. Ted jen, jestli to mam spravne nastavene. Nedaval jsem vsechny porty do bridge, ale udelal jsem to, ze jsem u portu 2-5 nastavil master port 1 a u portu 7-10 master port 6. Nasledne jsem port 1 a 6 dal do bridge. Jak to nastavujete prosim vy? Zadne pravidla tam nemam, chci to co nejvice jako cisty (transparentni) switch.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

pepulis píše:Tak, switche nakoupene a uz mi slapou. Ted jen, jestli to mam spravne nastavene. Nedaval jsem vsechny porty do bridge, ale udelal jsem to, ze jsem u portu 2-5 nastavil master port 1 a u portu 7-10 master port 6. Nasledne jsem port 1 a 6 dal do bridge. Jak to nastavujete prosim vy? Zadne pravidla tam nemam, chci to co nejvice jako cisty (transparentni) switch.


tak to jsi mel koupit normalni switch a ne nejaky paskvil ... :D
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

pepulis: co jsi to vlastně koupil?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

No jsem pako, to hlavni jsem nenapsal, je to RB3011, jak bylo psano vyse. Není to k hlavni GW, je to na místo (mista), kde se spojuje vice lokalit (ptp spoju).
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

A tam jenom switchuješ, nebo routuješ? Pokud jenom switch, tak jsi koupil blbé zařízení. Nějak to sice fungovat bude, ale kdyby jsi tam dal switch měl bys to mnohem lepší. Když se ti do rozvaděče vlezla 3011ka, tak by se tam vlezl i menší switch.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Jenže porovnání fyzické velikosti rb3011 a switche lze udělat jen na šířku a výšku. V hloubce je na tom RB podstatně lépe ... a v teplotním rozsahu též. I když ve spolehlivosti to bude zase naopak.
Ale pokud chci switch, tak si nekupuji routerboard :-) to je pravda. Switch čip tam je prostě lowcost, a jeho nastavování je děs.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Hlavně ve chvíli, kdy udělá bridge, tak žene všechen trafik skrz CPU. Kdy by switchoval vždy jen těch 5 portu, tak OK, ale "switchovat" všech 10 je na tomhle RBčku nesmysl.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 6 years ago

A hlavně ho na 3011 dožene tato super "vlastnost" RB3011. Až ti budu na chvilku dělat down a up 5 portů, tohle je důvod.

The reason for port flapping is that you have different kind of devices connected to the same switch group. When you have 1Gbps devices connected to the same switch group with 100Mbps devices, the switch buffer needs to be cleared before forwarding traffic to the next port, but when you have mixed speeds it can't keep up clearing out the buffers so it flops the port. This is a RB3011 switch chip specification, there isn't much you can do, you must use the same speed Ethernet devices to avoid this.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!