Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zkušenější prosím pomoste

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Aleš Tesáček
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Zkušenější prosím pomoste

Příspěvekod Aleš Tesáček » 17 years ago

Prosím o radu, poradí mi někdo s ROUTR OS? Nainstaloval jsem tento
program, vložil jsem licenční klíč, samozřejmě ve Win Boxu. Asi po hodině jsem vypnul konzoli manuálně vypínačem a potom už se mi ji nepodařilo nastartovat. Po zapnutí se mi na monitoru oběvil nápis Loading- a po chvilce ještě System. v tomto bodu počítač zamrznul a nejde sním hnout. Nevím jestli se mám dát znovu do fornátování a nebo je možnost nějaké finty jak to rozchodit. Prosím o radu, protože jsem ve velkém nesnází.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

Pokud tam nemáš nic nakonfigurovaný, tak to znovu nainstaluj. To je rychlejší než bádat co se stalo. Pokud se to bude opakovat, tak pak bych hledal probléma. Sice by to až zase tak nemělo vadit to vypínání natvrdo, ale je lepší to udělat přes shutdown.. Už se mě taky dvakrát stalo, že jsem si tím dodrbal konfiguraci, když sem to vypnul hardwérově.
0 x

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 17 years ago

No a když to naformátuju, nepřijdu o ID ? Nebudu si muset znova koupit klíč? Jo a ještě, jak to mám naformátovat, kdy tam vložím ceedo a rovnou to přeinstaluju tak jsem ve stejné situaci. Takže musím prvně v DOSu naformátovat disk a pak to tam nahrát znova. Jenže mám strach, že stratím ID a budu muset platit nový klíčů. Navíc jsem to už skoušel a nechce se nechat naformátovat. I když přes FDISK zruším všechny aktivní oddíly a odstraním je tak mi to napíše- nemohu zapisovat na disk.
Skrátka linux se nechce nechat naformátovat. Nemáte někdo nějakou radu jak spolehlivě na to?

Díky Tesoň
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Pokud to normalne zformatujes, tak samozrejmne prijdes o ID. S kazdym formatem se ID meni. V tvem pripade je nutne pouzit utilitu netinstal.

Maly navod:
pomoci netinstalu si vytvor bootovaci disketu. Pres tuto disketu nechas najet PC, na kterem mas jiz aktivovanou licenci. Na druhem PC, ktere mas propojene s prvnim PC pres LAN(sit), spustis opet netinstal a zde se ti zobrazi prvni pc i s licenci. Pak staci pustit install, ktery ti zformatuje disk a znovu nainstaluje mikrotik, pricemz ti zustane i licence.

tak to je asi tak vse.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

knedlik píše:Pokud to normalne zformatujes, tak samozrejmne prijdes o ID. S kazdym formatem se ID meni. V tvem pripade je nutne pouzit utilitu netinstal.


No nevim jak to je teï při instalaci z CD, ale já mám instalátor pro verzi 2.9 a když nainstaluju MK na CF a posléze CF naformátuju při další instalaci, tak mě to vygeneruje stejné instalační ID jako předtím. Pokud vím, tak se ID generuje z výrobního čísla CF karty nebo HDD a tudíž by mělo být i po novém formátu stejné. A licenční klíč si kontroluje instalační ID a pokud souhlasí s tím, na který byl vygenerován, tak to normálně jede. Zatím jsem nikdy při formátu CF neměl problém s instalací klíče (licence), prostě jsem jej znovu nakopíroval a bylo to OK.

Ale je možné, že se něco změnilo v systému generování a přidělování klíčů a že to už s novým instalátorem je jinak.. fakt nevim, nezkoušel jsem...
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Ja jsem taky popisoval instalaci na verzi 2.9 . Nevim, jestli tu nekde zustal ten muj prvni prispevek, ale tam jsem psal, ze jsem si zkousel cvicne zformatovat disk na jiz nainstalovany mikrotik. Pri tomto normalnim formatu (styl format c:) se mi zmenilo IDdisku. Zkousel jsem to nekolikrat formatovat a pokazde se to ID zmenilo. Nasledne jsem pres netinstal chtel nainstalovat zpet mikrotik, ale netinstal si vygeneroval novy softwareID, takze jsem timto prisel o licenci. Nastesti ji slo obnovit za cca 300kc.

Pokud to formatujes pres netinstal, tak se zrejmne ID pri formatu nemeni... ona je otazka, co vsechno si netinstal nechava pri formatu nekde ulozeno a potom zpet "nakopiruje" na disk. Pripadne, zda je nejaka vazba mezi softwareID a ID disku.

Predpokladam, ze CF kartu formatujes taky jenom pres netinstal co??
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

Instaluju MK tak, že popadnu instalační CD, nabootuju, vyberu balíčky, naformátuju, nainstaluju, rebootuju, jedu... :D Fčíl jsem to zkoušel a ID zůstalo stejné jako předtím.. Tak nevim. Možná mám zázračnej instalátor.. Netinstal nepoužívám... Alespoň si to myslím.. :P
0 x

Aleš Tesáček
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Aleš Tesáček » 17 years ago

Tak jsem to pánové skoušel s tím netinstalem a chce to po mě login a password. Já ho po instalaci a vložení klíče neměnil, takže jsem skoušel ten default což je login:admin a password zůstává prázdný.Jenže mě to tam nějak nechce pustit. Mohlo se to nějak změnit? Nebo Netinstal chce nějaké vlastní logování. Díky.
0 x

Aleš Tesáček
Příspěvky: 16
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Aleš Tesáček » 17 years ago

Tak už jsem to pánové rozchodil. Ještě jednou děkuji za pomoc.
0 x