Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Arista EOS upgrade

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
kreibich
Příspěvky: 6
Registrován: 7 years ago

Arista EOS upgrade

Příspěvekod kreibich » 6 years ago

Zdravim,
potreboval bych upgrade Arista EOS - jakoukoliv vyssi verzi, nez 4.10 ... idealne tu nejnovejsi, ale spokojim se s cimkoliv ostatnim. Arista poskytuje upgrade EOS jen tem, co maji placeny support, ktery je dost drahy. Mel by to byt SWI soubor, ktery je primo ulozeny v pameti switche.

Predem mockrat dekuji.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Máme Aristu okrást za tebe?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kreibich
Příspěvky: 6
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod kreibich » 6 years ago

No, ja bych to tak zle nevidel. Ten firmware upgrade je v podstate jenom takovej bonus k jejich supportu. Kdyz bych si koupil switch pozdeji, budu tam mit novou verzi. Navic dodavaji zdrojaky EOS zdarma, ale nemaji dokumentaci k tomu, jak to zkompilovat.
0 x

kreibich
Příspěvky: 6
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod kreibich » 6 years ago

Tak jsem sehnal 4.13.5F, ale ta uz je taky dost stara... kdyby mel nekdo jakoukoliv novejsi, uvitam.

Diky.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Někdy si myslím, že nás to čtvrtstoletí naučilo vážit si cizí práce, respektovat jeho vlastnictví. Ale vždy to trvá jen pár dnů ... pak mě někdo vyvede z omylu.

To, že je to součástí supportu znamená, že si tím supportem platíš vývoj. Tvůj přístup je ten, že když už to někdo zaplatil, tak tvoje krádež nezpůsobí žádnou škodu.

A i kdyby nic jiného, je to podmínka výrobce. Koupí jsi se zavázal je dodržovat ...
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

kreibich
Příspěvky: 6
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod kreibich » 6 years ago

Prijde mi, ze vubec nectete - maji ZDARMA ke stazeni na webu zdrojaky, ovsem chybi k nim dokumentace. Jinak jsem jim dnes napsal, jestli poskytnou .SWI soubor a oni, ze bohuzel, protoze switch, ktery mam, uz neni podporovany z jejich strany a to i pres to, ze nejnovejsi firmware na nem funguje. Takze to oficialni cestou ani nelze.

Arista zdrojaky jsou zde: https://www.arista.com/en/support/product-documentation/gpl
Kdyz otevrete balicek, je v nem nekolik RPM a par TAR.GZ balicku, ktere neobsahuji zadnou dokumentaci, jak z toho celeho udelat ten .SWI soubor.
0 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 6 years ago

To nejsou kompletni zdrojaky, jen splnuji GPL.
0 x

kreibich
Příspěvky: 6
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod kreibich » 6 years ago

Update: Sehnal jsem 4.17.0F, uvitam jakykoliv novejsi.
0 x

x00r
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod x00r » 5 years ago

Hello,

Taktiez sa pripajam k poziadavke na novy EOS. Kupil som (jasne eBay) DCS-7050QX-32S, ktory je este supportovany (nie je ani len end of sale) a teda sa posnazim poziadat aristu o poskytnutie novsej verzie... Ale nic od toho necakam.
Este neviem s akym EoSom dojde, ale ak by nahodou niekto mal k dispo 4.18 alebo vyssi, bol by som nadseny ak zasharujete.
Dik.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

kreibich píše:Update: Sehnal jsem 4.17.0F, uvitam jakykoliv novejsi.


nevím jak je to s bezpečností, ale něco je tady:
http://prov.wolcomm.net/sw/eos/

tak snad to pomůže

R
0 x

sinda
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod sinda » 4 years ago

Julian píše:
kreibich píše:Update: Sehnal jsem 4.17.0F, uvitam jakykoliv novejsi.
nevím jak je to s bezpečností, ale něco je tady
tak snad to pomůže

Praha12.com, semeniště zkušených warezáků? :joy:
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 4 years ago

sinda píše:Praha12.com, semeniště zkušených warezáků? :joy:

Příště k věci, díky.
0 x

sinda
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod sinda » 4 years ago

zdenek.svarc píše:Příště k věci, díky.

Ale ono to k věci je. EOS je standardní autorské dílo, jehož distribuce a užívání podléhá nějakým pravidlům. Hodláte zde obhajovat distribuci a užívání software bez odpovídající licence? Já měl za to, že po divokých devadesátých letech jsme i v této oblasti již dospěli.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 4 years ago

sinda píše:Ale ono to k věci je. EOS je standardní autorské dílo, jehož distribuce a užívání podléhá nějakým pravidlům. Hodláte zde obhajovat distribuci a užívání software bez odpovídající licence? Já měl za to, že po divokých devadesátých letech jsme i v této oblasti již dospěli.

Připadnouli ti má slova jako obhajování licenčního porušování, pak vládneš obdivuhodnou imaginací. Mluvím o pravidle číslo 3 tohoto fóra, viewtopic.php?f=12&t=9226https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=9226
0 x