Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

chápu to správně ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

chápu to správně ?

Příspěvekod TOMIK » 17 years ago

Pochopil jsem to správně ¨že s novým spůsobem licencování došlo k tomu že když mi mikrotik píše že lze udělat upgrade do verzi 4 takže když nechám stávající verzi co mam na mk tak ji tam můžu něchat třeba 4 roky a pak zakoupit až novou ?
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 17 years ago

Ano, avšak ani starý způsob licencování nijak neomezoval dobu užití jako takovou. Bavíme se o schopnosti upgradu na novější verze. Zatímco u staršího licencování byla doba, po kterou jste mohl upgradovat omezena kalendářním časem, nyní je omezena dobou relase nové majoritní (3, 4 ..) verze. Předpokládám, že vydáním nové majoritní verze se zastaví vydávání minoritních verzí předchozí majoritní verze.
0 x

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 17 years ago

Zdeněk Švarc píše:Ano, avšak ani starý způsob licencování nijak neomezoval dobu užití jako takovou. Bavíme se o schopnosti upgradu na novější verze. Zatímco u staršího licencování byla doba, po kterou jste mohl upgradovat omezena kalendářním časem, nyní je omezena dobou relase nové majoritní (3, 4 ..) verze. Předpokládám, že vydáním nové majoritní verze se zastaví vydávání minoritních verzí předchozí majoritní verze.


vydávání minoritních verzí předchozí majoritní verze

to by znamenalo co ...

takže pokud nebudu chtit povysovat mk na vyssi muzu ho mit na rb jak dlouho budu chtit .... říkám to správně
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 17 years ago

TOMIK píše:[

vydávání minoritních verzí předchozí majoritní verze

to by znamenalo co ...

takže pokud nebudu chtit povysovat mk na vyssi muzu ho mit na rb jak dlouho budu chtit .... říkám to správně


Jestliže mám například verzi 2.9.42, pak majoritní verze je "2.9" a minoritní "42"

A licenci skutečně můžete mít na stroji jak dlouho chcete. Licence neřeší dobu užití, ale schopnost upgradu.
0 x