Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Geolokace IP

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Geolokace IP

Příspěvekod HoT » 7 years ago

Máme z RIPE nový adresní rozsah a google nas vidi stale nekde v Rusku. Na Maxmind a dalších databazich co jsem prosel je uz vse spravne zarazeno do CR. Ale google problem. Psal sem na nejake formulare, ale zatim bez odezvy. Mate s tim nekdo zkusenosti? Jak to spravne nalokovat do CR? Zakaznici se pak divi proc maji youtube v azbuce a nejdou zadne IP TV, ani streamy ap.
0 x
www.generalnet.cz

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

Měl jsem stejný problém, kdy můj rozsah byl dříve používán v Rusku, taky jsem to změnil na maxmindu, ale další geolokační servery co berou data z maxmindu jsem musel pracně hledat ručně a psát jim maily na podporu, vyplňovat formuláře a defakto jen čekat a čekat jestli se objeví něco dalšího. Některé servery se neobtěžují vůbec svoje databáze aktualizovat, některé je mění jednou za měsíc a trvalo třeba půl roku možná dýl, kdy se semtam někdo ze zákazníků ozval, že má něco v azbuce. Google tuším trvalo tak 14 dní než se to zaktualizovalo samo, myslím že mi ani nikdo od nich neodepsal.
Přeji pevné nervy je to fakt běh na dlouhou trať...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Bohužel mohu jen potvrdit výše napsané.
0 x

erotel
Příspěvky: 83
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod erotel » 7 years ago

Jo a navíc jsem měl problém,že dle geolokace vše ok,ale např.česká televize,t-mobile,vodafone a další jsem musel stejně kontaktovat.Je to bohužel dost starostí.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

My máme nové ip od Ripe skoro rok a zrovna včera jsme řešili českou televizi, některé adresy jely, některé ne, tak jsme jim posílali mailem všechny nové C ať to prověří. S T-Mobile jsme to řešili víc něž měsíc, než nám na nových ip začalo fungovat T-Mobile WI-FI.
Co máme informace od kolegy, i po roce bývají se správnou geolokaci problémy...
0 x