Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zátěžový test spínaných zdrojů

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Zátěžový test spínaných zdrojů

Příspěvekod Laibir » 7 years ago

Ahoj,
nevíte jakým způsobem otestovat spínané zdroje, jestli jsou v pohodě?
Za x let se mi vytvořila hromada zdrojů, které během instalací šly pryč (redukce zařízení) nebo prostě byly špatný. Tím pádem je to mix dobrých a špatných 12V, 18V, 24V a 48V. Jenže vím, že některé dokážou fungovat na "prázdno". :(
Má někdo podobný problém?
0 x

TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TheITman » 7 years ago

Vyrobil bych si nastavitelnou proudovou zátěž a měřil napětí při 25% 50% a 100% zatížení jestli napětí neklesne pod patřičnou hodnotu
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 7 years ago

Zkuste kontaktovat Behemota, pokud mě paměť neklame tak v minulosti dělal in-depth recenze zdrojů jak na diitu tak na pctuningu, mohl by vám leččem poradit.
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Kvůli napětí je to těžký, tady asi opravdu jen tranzistorová lineární zátěž.

Osobně to vůbec neřeším, malé srajdy kolem 10 W dávám jak jsou, změřené naprázdno (a nesmí pískat). Zajímavé zdroje budu rovnou repasovat a dávat jako nové s plnou zárukou (2+ roky) a adekvátní cenou. Mám teď čtyřicítku injektorů od Cisco switchů (48 V/420 mA), rozdělal jsem první a hned vyblitej vstupní kondenzátor. Nehodlám řešit co je OK a co ne, už jsem si zadal do výroby krabici vhodných Chemi-Conů a pak (až v srpu dorazí) to sfouknu naráz všechno. Obvykle se najde do 10 % lidí, co chápou výhody kvality, která se umístí a roky o tom nikdo neví. Ten zbytek holt nakoupí šrot po pár korunách a pak se poserou z toho ježdění desetkrát denně někde něco lítat měnit :grin:
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod fujara » 7 years ago

Laibir píše:Ahoj,
nevíte jakým způsobem otestovat spínané zdroje, jestli jsou v pohodě?
Za x let se mi vytvořila hromada zdrojů, které během instalací šly pryč (redukce zařízení) nebo prostě byly špatný. Tím pádem je to mix dobrých a špatných 12V, 18V, 24V a 48V. Jenže vím, že některé dokážou fungovat na "prázdno". :(
Má někdo podobný problém?

Pouzivam toto:
http://www.ebay.com/itm/150W-Constant-C ... 2341681055
+ osciloskop (zvlnenie vystupneho napatia) + regulacny transformator na vstupe (spravanie zdroja pri roznom vstupnom napati)
Aj tak tam nie je este jedna dolezita velicina a tou je teplota. Pri izbovej teplote sa dokaze javit zdroj v poriadku a predsa nie je ok pri nizkej/vysokej teplote.
Vseobecne ale plati ze na vsetkych zdrojoch automaticky menim elektroliticke kondenzatory a potom ich testujem. Ako sam uznas je to narocna procedura a niekedy je kvoli nedostatku casu a cene ludskej prace lepsie pouzit novy zdroj.
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Potíž je akorát v tom, že naprostá většina těch nových stejně stojí za kokot (jakž-takž kvalitní i jsou, ale až na výjimky to stojí prachy, který většina nezaplatí) a za dva roky je to v úplně stejným stavu. Na kvalitně repasovanej zdroj se dá spolehnout.

Apropo, kondenzátory dodávám? :D
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.