Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

3D tisk pro ISP ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: 3D tisk pro ISP ?

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Laibir píše:
svestka píše:držák čeho? kolega má výkresy pro držák APU/Alixe, switche, zdroje různých typů na DIN lištu, Y díl k malé zafukovačce ...


Já bych bral ten Y díl. Ono mám taky nějaký hotový, ale pokud uvidím jiný pohled a jinou myšlenku, tak ho třeba vylepším a hodím to sem.
Díky


předám info, ozvem se :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 5 years ago

Invektivu od kolegy jsem nějak nepochopil :) ,
potřebuji držák, který není na trhu, a je mi jedno kdo mi ho prodá, hlavně ať je to co nejdříve.

To jestli vypadá podobně jako ten původní nebo vychází z jiného návrhu je sice hezká věc, ale moje auto má také čtyři kola jako sousedovo a přesto obě nejsou kopie auta pana Benze.
Ke koupi tiskárny sděluji, že kreslit neumím, ani se to nebudu učit, takže pokud někdo něco má vytvořené nebo vytvoří pro mne, nemám
problém to zaplatit.
V otázce určení a využití výrobku také nemám jasno, moje domácí pivní sklo mi děti používají bez zábran i na šťávu a ani jim to nějak nevadí. Takže i když na hexe, mohu to klidně strčit kam chci, jako ten původní držák z IPMEDIE, který na hexu vydržel jen první nasazení, než se ulomil kus plastu.
0 x


jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 5 years ago

neverhappy :

Díky za odkaz, ale ten první držák je to samé co má IPMEDIA, jen na malé RB a s vývody ETH dopředu.
Ten druhý držák na DIN je dobrý nápad, ale raději bych potřeboval velké RB dát " na bok " .
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Jak jsem psal uz se modeluje drzak na 960....
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

A pujde na thingiverse? Z lepsim PET plastem to vychazi z 3D tiskarny na 15,- . Mnou akceptovatelna cena vy byla tak kolem 50,-.
Kdybych to potreboval, tak si to nakreslim treba ve sketchupu a vytisknu. Ted na to nemam cas ani naladu.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

K těm 15,- Kčs. Chtěl bych vidět, kdo by to dělal i za 50. Někdo si možná představuje, že se to nakreslí, šup do tikárny, dá si kafe a hop, vypadne hotový výrobek.
1/ nakreslit něco takového, jako je výše popisovaný držák, není žádná sranda. SW, který k tomu hodně pomůže, přijde na 5-6 místné částky. Než se výrobek odladí, spotřebuje spoustu času a materiálu, který naštěstí není nijak závratně drahý.
2/ vytisknout to z kvalitního materiálu problém není, ani cenový, ale vytisknout to pevné už problém je, protože u takového výrobku bývají celistvé pouze povrchy. Uvnitř je "včelí plástev, vzduchové komory" = velmi křehká věc. Lze sice vytisknout výrobek jako celistvý plast, doba tisku se ovšem velmi neúměrně prodlužuje. A že by si někdo chtěl blokovat tiskárnu na celý den za pár desetikorun, to se mi moc nezdá. Možná ten, kdo nemá jiné zakázky a ten podle mě zase (odvozuji) neumí pořádně kreslit, jinak by je měl.
To jen na obhajobu těch, kteří by za to chtěli někdy zdánlivě horentní sumy. mpcz, 10apr2019
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

WTF?

podobný držák dám za cca 3h ve sketchupu ... s nějakým laděním a tiskem betaverzí to vidím tak na 10h práce, když mi někdo zaplatí ty hodiny, tak nemám problém podobný výrobek nakreslit a pak dát jako free. Nebo klidně jen model pro toho, kdo si to zaplatí.

P.S. napište PM, 3D tiskárnu, filamenty a šupléru mám :joy:
0 x

jenda.master
Příspěvky: 205
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod jenda.master » 5 years ago

zkuste se tedy na IPMedii prihlasit, mozna vas cena prekvapi...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

TTcko píše:WTF?

podobný držák dám za cca 3h ve sketchupu ... s nějakým laděním a tiskem betaverzí to vidím tak na 10h práce, když mi někdo zaplatí ty hodiny, tak nemám problém podobný výrobek nakreslit a pak dát jako free. Nebo klidně jen model pro toho, kdo si to zaplatí.

P.S. napište PM, 3D tiskárnu, filamenty a šupléru mám :joy:


jo když ho perfektně umíš ovládat tak je to super ale když ne máš dalších 100 hodin študování jak se co kreslí :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Laibir píše:
svestka píše:držák čeho? kolega má výkresy pro držák APU/Alixe, switche, zdroje různých typů na DIN lištu, Y díl k malé zafukovačce ...


Já bych bral ten Y díl. Ono mám taky nějaký hotový, ale pokud uvidím jiný pohled a jinou myšlenku, tak ho třeba vylepším a hodím to sem.
Díky


písněte mi na sebe email do SZ, kolega vám to pošle
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Chceš ten držák takto? Nebo tak, aby to bylo bokem k ty DIN liště? Tohle je bez uchytu na DIN. Ten tam dodelám.
de752dbbebd4e8e53ecc44fb56f8e399_preview_featured.jpg
de752dbbebd4e8e53ecc44fb56f8e399_preview_featured.jpg (40.59 KiB) Zobrazeno 2841 x
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 5 years ago

Za oba druhy budu rád, takhle to bylo myšlené. U toho plochého by bylo super, aby byl tak cca 1cm od lišty DIN a u toho bokem snad jen trochu masivnější, aby to nešlo jen tak ulomit při strkání kabelů.
Možná ohyb na kterém bude držák na DIN od RB a trojúhelníková výztuž u něj ?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Vím, že to není to samé, ale používám 3M samolepicí "hříbkové" suché zipy (občas i s podkladovým primerem) a celkem slušně to řeší montáž mnoha krabiček i do průmyslových rozvaděčů. Mám takto nalepené desítky alixů na boky nebo dveře technologických skříní, měl jsem tak na plechu přilepený rackový switch apod. a nikdy nic neupadlo.
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 5 years ago

Já použil držáky plastové 3M vel. cca 2x3cm, dával jsem po dvou, ale stejně postupem času nedrží.
Proto jsem chtěl tyhle plastové nasazovací.
0 x