Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FWA LTE od T-Mobile

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

FWA LTE od T-Mobile

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

1 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

zdenek.svarc píše:https://www.t-mobile.cz/cs/pevny-internet
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/t-mo ... fault.aspx


jo je to pěkné. Byla jen otázka času než to přijde...po pravdě jsem se divil, že už to neudělali dávno. Myslím si, že tohle už může být (nepříjemná) konkurence i pro solidně provozovanou wifi službu. Hlavně kvůli jednoduchosti instalace (to že budou dávat jednotku na střechu je asi blbost, ne) a balíčkování...kdy ve finále internet nebude stát skoro nic na úkor dalších mobilních služeb.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Tak to sa mate na co tesit. U nas takto zacal SWAN s fixnym LTE netom na 3,7Ghz a dost ludi to zere aj ked maju nastaveny FUP :joy:
0 x

OK1COM
Příspěvky: 24
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod OK1COM » 7 years ago

hol píše:(to že budou dávat jednotku na střechu je asi blbost, ne)

modem B2338-168 http://www.gtigroup.org/pro/ter/2016-09-18/9353.html
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Takže vnitřní a venkovní jednotka dle datasheetu.
Zajímalo by mě jak dlouho to nechají bez FUP
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

nejspíš poměrně krátce protože k těm btskám nemají tak silné lajny, tedy pokud se nejedná o btsky ve městě kd emají vlákna že...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

bez FUP treba nafurt, ale aby neprisly moresy alias O2 AirFix, v poledne full speed, uderem vecera prask 2-6Mbit a az do pulnoci se to vejs nehlo.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

pcwifi píše:bez FUP treba nafurt, ale aby neprisly moresy alias O2 AirFix, v poledne full speed, uderem vecera prask 2-6Mbit a az do pulnoci se to vejs nehlo.

Reálná zkušenost?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

U nás hned kousek od sebe totální vesnice 2 btsky 80G na ústřednu. Takže kapacity dostatek.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

IPTV přes to dělají svoji taky?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

honzam - ne z fora na netu...

u O2 iptv ne, ta jen pres DSL, u TM necekam nic noveho, zabily by si tim kapacitu natotata
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

a kolik že cca zvládne ten jeden LTE sektor protlačit? a kolik jich mohou mít na situ?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 7 years ago

Jeden sektor LTE 800 da 70 Mbit/s. LTE 1800 pak 140 Mbit/s pri 2x2 MIMO, 280 Mbit/s pri 4x4 MIMO.

TM k tomu televizi nabizet bude.
Outdoor jednotku bude instalacni partner umistovat ven - klidne i na strechu. Zalezi na lokalite a viditelnosti na vhodny LTE site.

Konkurence je to docela silna - zvlast vuci ADSL. Nevyhodou je privatni IPv4 a nepodpora IPv6 (to klienti WiFi ISP obvykle maji stejne).

Nabizet se to bude v lokalitach, kde neni VDSL. Velka mesta maji automaticky smulu.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 7 years ago

T-mobile se dohrabal k poskytovani wifi?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

no je to bezdratove, jako wifi... to maj spolecne ale tim bych rek ze podobnost konci...
1 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))