Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FWA LTE od T-Mobile

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: FWA LTE od T-Mobile

Příspěvekod Petr S. » 5 years ago

Jj, u nás v našich obcích byli minulý týden dva dny taky. Volali na obecní úřad a tam chtěli povolení. Zatím o tom žádné zprávy nemám, ale předpokládám, že tohle jednání bude asi obdobné. Jen mi jeden klient řekl, že je vyhodil už mezi dveřma jen co se představili, že jsou z T-Mobile. Ale tohle co předvádí je už do nebe volající. Asi o tom informuju obec, jestli to bude k něčemu platné.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

Mně to říkal starosta z vedlejší dědiny - že ho žádali o povolení obcházet a že je poslal do háje - a zdá se, že fakt neobcházeli.

Naopak v obci, kde bydlím (a kde služby neposkytujeme) se s místním starostou úspěšně domluvili. Dokonce jim to dva dny předem vyhlásil rozhlasem - něco že v rámci projektu Zrychlujeme česko budou chodit zástupci T-Mobile nabízet atd...
No a za dva dny na mě opravdu zvonili - a musím říct, že to měli marketingově dost dobře zmáknuté. Slušně vypadající člověk, se slohou a tužkou v ruce začal že "po dohodě se starostou", což znělo dobře... A hned se ptal, jestli "mám ten místní wifi internet, že chodí hlavně kvůli němu, že si na to lidé dost stěžují a tak mají speciální akci" a že "už jim to mí sousedé všichni podepsali". Hned si do notýsku škrtal moje číslo popisné a co mám za internet. No prohodil jsem s ním tři slušné věty že nemám zájem, ale pro člověka, který neví o co jde na to šli opravdu perfektně.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

přesně tak, starosta má být instruován, aby je nepustil. Lidi je možné taky nějak instruovat, že se to děje a že jsou to darebáci. Lidi nebudou pak zaskočený a popakujou je pryč. Jinak bych čekal u lidí už větší rezistenci na podobné nátlakové akce. Ale halt se pletu :(.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

to bude asi tím že se o tom zatím málo mluví, když se začalo mluvit o hrncích tak už nikdo neprodá ani pokličku zdarma :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 5 years ago

Jinak u nás na obci řekli, že budou dělat průzkum trhu. Ne že budou cokoliv nabízet. Ale bohužel jsem nemluvil s nikým, u koho byli.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

Na druhou stranu, pokud nabízejí dsl treba už od 20Mbit, spíš teda ten 50Mbit, proč by nemohli lidem o tom říct, že mají konečně tu možnost se nechat připojit ? Spousta lidí nemá ponětí co u nich momentálně lze. Věřím, že i dost lidi by to potěšilo. U nás teď jedna vesnička, ještě do nedávna 2Mbit dsl, aktuálně tak 20% domů 250Mbit 50% 100Mbit 20% 50Mbit no a ten zbytek uplně na okrajích 20Mbit. Dost jsem i zvažoval jestli právě nejít dělat obchodníka k O2, a nabízet služby tam, kde došlo ke zrychlení. Clověk by jen lidem pomohl když bude poctiví, a zároveň bych jim nabízel IT podporu, takže za mě prostě v pohodě. Jen jsem pak do toho nešel právě na zákaz podomního prodeje. A když tam ma dsl takovou krásnou nabídku proč by měl být někdo připojený na náš bezdrát ????? za mě jednoznačně skoro nikdo.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

protože to nabízí nátlakovým způsobem. Lidi něco podepíšou a pak to s nima pracně rušíme. Až se budou chovat slušně jako my, tak nebude problém. Jinak nezbývá než se bránit.
2 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

jahpisin píše:Na druhou stranu, pokud nabízejí dsl treba už od 20Mbit, spíš teda ten 50Mbit, proč by nemohli lidem o tom říct, že mají konečně tu možnost se nechat připojit ? Spousta lidí nemá ponětí co u nich momentálně lze. Věřím, že i dost lidi by to potěšilo. U nás teď jedna vesnička, ještě do nedávna 2Mbit dsl, aktuálně tak 20% domů 250Mbit 50% 100Mbit 20% 50Mbit no a ten zbytek uplně na okrajích 20Mbit. Dost jsem i zvažoval jestli právě nejít dělat obchodníka k O2, a nabízet služby tam, kde došlo ke zrychlení. Clověk by jen lidem pomohl když bude poctiví, a zároveň bych jim nabízel IT podporu, takže za mě prostě v pohodě. Jen jsem pak do toho nešel právě na zákaz podomního prodeje. A když tam ma dsl takovou krásnou nabídku proč by měl být někdo připojený na náš bezdrát ????? za mě jednoznačně skoro nikdo.


A ked je to "vesnicka" kde je problem poskytovat tam bezdrat na airmax ac, rusenie tam velke nebude a na 40MHz kanale ta vysypes 200Mbit zo sektoru. Kde je problem ? Aha investovat treba :D
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

Gemb píše:
jahpisin píše:Na druhou stranu, pokud nabízejí dsl treba už od 20Mbit, spíš teda ten 50Mbit, proč by nemohli lidem o tom říct, že mají konečně tu možnost se nechat připojit ? Spousta lidí nemá ponětí co u nich momentálně lze. Věřím, že i dost lidi by to potěšilo. U nás teď jedna vesnička, ještě do nedávna 2Mbit dsl, aktuálně tak 20% domů 250Mbit 50% 100Mbit 20% 50Mbit no a ten zbytek uplně na okrajích 20Mbit. Dost jsem i zvažoval jestli právě nejít dělat obchodníka k O2, a nabízet služby tam, kde došlo ke zrychlení. Clověk by jen lidem pomohl když bude poctiví, a zároveň bych jim nabízel IT podporu, takže za mě prostě v pohodě. Jen jsem pak do toho nešel právě na zákaz podomního prodeje. A když tam ma dsl takovou krásnou nabídku proč by měl být někdo připojený na náš bezdrát ????? za mě jednoznačně skoro nikdo.


A ked je to "vesnicka" kde je problem poskytovat tam bezdrat na airmax ac, rusenie tam velke nebude a na 40MHz kanale ta vysypes 200Mbit zo sektoru. Kde je problem ? Aha investovat treba :D


AC tam běží, jsme tam jinak dva isp. A těch 200Mbit to fakt neletí :) teď je tam 8x AP a už to skřípe. Jasně investice by se hodila to líp přepracovat, ale tu tam bohužel nikdo nedá v takové částce :(, i tak by to neběželo ideálně.
Třeba na AP co jsem připojen doma druhou připojkou, kde je to ještě na "M5" dopoledne 50Mbit, večer klidně 15Mbit a to je na sektoru 10 lidi. Jsem sám zvědaví jaka bude změna teď na AC, ale nic moc, páč je to už ve měste kde je sakra rušení, a tam kde máme na vedlejší bytovku AC spoj, tak to jelo krásně 150Mbit, ale jen dopoledne, k večeru jak letí hnus ve vzduchu to šlo rázem o půlku dolů v reálu.
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 5 years ago

Já se (jakožto klient) xDSL technologii vyhýbám kvůli velmi nízkému uploadu.
Na Wi-Fi by mělo být nepsaným standardem alespoň 1/4, ideálně však 1/2 uploadu v poměru k downloadu. K čemu mi je 50 Mb/s download, když mám 5 Mb/s upload? Stáhnout nějaký vetší soubor z NAS serveru mimo domov je pak horor. Případně nějaká solidní záloha na Google Drive je s uploadem 5 Mb/s též mimo realitu. Ale ruku na srdce... někteří Wi-Fi ISP upload taky pěkně utahují. Díky Bohu, že u takového ISP nemusím být.

Aneb. mnohem raději budu u Wi-Fi poskytovatele, který mi nabídne 30/15, než u libovolného xDSL providera, který mi nabídne 50/5.
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 05 Dec 2018 09:07, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

UL peklo na zemi ? co by ne, Unet... UL 512 - 1024kbit max. v roce 2018 ! To je peklo ! Zlaty minimum 2Mbity u VDSL ! A diky tomu si dost lidi bralo i Tmobile LTE na dom, protoze 5Mbit je proti tomu luxus. Ja osobne mam 5M a sejri me to hafo. Na 1Mbitu tak tak rozchodis Skype, logicky si oreze kvalitu videa, taky dobry no...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 5 years ago

Tak zrovna Unet je nepoužitelný celkově, co jsem tak slyšel. :grin: Ale osobní zkušenost nemám.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Unet je už PODA. Takže očekávám že se to brzy změní...
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

jahpisin píše:Na druhou stranu, pokud nabízejí dsl treba už od 20Mbit, spíš teda ten 50Mbit, proč by nemohli lidem o tom říct, že mají konečně tu možnost se nechat připojit ? Spousta lidí nemá ponětí co u nich momentálně lze. Věřím, že i dost lidi by to potěšilo. U nás teď jedna vesnička, ještě do nedávna 2Mbit dsl, aktuálně tak 20% domů 250Mbit 50% 100Mbit 20% 50Mbit no a ten zbytek uplně na okrajích 20Mbit. Dost jsem i zvažoval jestli právě nejít dělat obchodníka k O2, a nabízet služby tam, kde došlo ke zrychlení. Clověk by jen lidem pomohl když bude poctiví, a zároveň bych jim nabízel IT podporu, takže za mě prostě v pohodě. Jen jsem pak do toho nešel právě na zákaz podomního prodeje. A když tam ma dsl takovou krásnou nabídku proč by měl být někdo připojený na náš bezdrát ????? za mě jednoznačně skoro nikdo.

Ano, kdyby byli slušní, tak by to potěšilo.

Ale když zajdou k zákazníkovi s 50Mbit tarifem (skoro prázdný AC AP přímo na optice) úmyslně dolezou s ntb na hranici wifi signálu a ukážou mu jak to "nejede" .... a pak nabídnou LTE, protože tam nemaj rDSLAM. Ze zkušeností mi přijde, že tam dělá akorát banda lhářů a T-M to je úplně jedno - hlavně, že to sype.
Fascinovalo mě, když k nim přešel i klient, co měl internet zadarmo (a dle záznamů bez výpadků/stížností). Vzdálenému příbuznému místo satelitu za pár set narvali IPTV + DSL + Tablet "zdarma" a data na tablet ... celkem asi za litr měsíčně - hlavně, že je šťastnej jak blecha, že z nich vymámil tablet zdarma (viděli důchodce, tak do něj hustili co to šlo - jak koukal, když jsem mu to spočítal a vysvětlil bez mlžení ....)
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 5 years ago

Dnes přistálo starostovi do mailu, že budou obcházet zástupci T-Mobile po vesnici a informovat občany o možnosti využití dotací na zřízení přípojky....a odkaz na: http://www.t-mobile.cz/osobne : U nás máme zakázan podomní prodej, takže se to zarazilo.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******