Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ceny Konektivity

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Re: Ceny Konektivity

Příspěvekod alestr » 4 years ago

Julian píše:- zda opravdu kvalitni zahranicni konektivita, z kolika zdroju
- jak robustni ma dodavatel sit (jak jsou pravdepodobne vypadky)
- zda se jedna o opravdu symetrickou konektivitu (nebo druhou stranu zbylou po serverhousingu)
- zda je sluzba zalohovana az k zakaznikovi
- zda obsahuje SLA / proaktivni dohled
- kde je odebirana a jak konkurencni prostredi tam panuje
- jake sluzby jsou k ni (napriklad kolik IPv4, IPv6 anti DDoS

Hromadu z zvýše zmíněných parametrů tu ojebává kdekdo. Takzvaný 24/7 dohled končí v lepším případě na mobilu jednatele firmy, v horším případě v mimopracovní době rovnou ve hlasové schránce. Někdy se sice kamsi dovoláte - ale na obecné call-centrum - kde operátor ani netuší, co je to IP adresa. Natož aby ten operátor něco věděl, když se něco děje. Prostě jen tupý zvedač telefonu pro dobrý pocit. O nějaké opravdu funkční DDoS ochraně si můžete jen nechat zdát. Operátora skutečně sedícího 24/7 u terminálu se schopností něco řešit na dohledovém centru si tu platí málokdo, spíše se to očůrává SMS notifikacema, které občas i někoho probudí. Nebo taky ne :grin:

To je realita u mnohých těch, co se chlubí SLÁčky, proaktivními dohledy a tak dále. Ale v reálu nemají dohromady nic. Průsery se řeší tak, že se tu a tam radši zákazníkovi zaplatí smluvní sankce. Papír toho snese hodně, žejo :joy:
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

hele mám upc (dříve sloane), a funguje to tak, že jim zavoláš, nahlásíš kód firmy a kterou přípojku a už se řeší ..... dost často se mi stalo, že jsem shodil úmyslně hlavní linku, jel zálohou a když si tak vyměňuji router tak mi volají, že mi nelinkuje hlavní trasa :) ... za mě fajn
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

ahoj v sitelu nejsem
na kvalitu služeb si nestěžuji doted žádný problém jen řeším nabídku jestli kejvnout nebo nechat stávající a zřídit další od někoho jinýho
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Asi je lepší mít 2 dodavatele, když jeden vypadne, tak se jede přes druhého.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

sacnok píše:Asi je lepší mít 2 dodavatele, když jeden vypadne, tak se jede přes druhého.

za posledních 6 let co jsem tak byl vypadek cca 3hodiny mimo plánované
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

Když to tak čtu, tak to mám naprosto super ceny od všech dodavatelů.

Kde bys to chtěl předat? Pokud na Moravě, ozvi se a zkusíme to vymyslet. Gigo v Brně cca 12-15, 2 Gbps za cca 22-25. Opravdu záleží kde no ;-)
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

pgb píše:hele mám upc (dříve sloane), a funguje to tak, že jim zavoláš, nahlásíš kód firmy a kterou přípojku a už se řeší ..... dost často se mi stalo, že jsem shodil úmyslně hlavní linku, jel zálohou a když si tak vyměňuji router tak mi volají, že mi nelinkuje hlavní trasa :) ... za mě fajn

To same je i u Dialu.
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

najlepsie je mat konekt zadarmo a mat dva peeringy medzi sebou prepojene (ak jeden vypadne hned to tecie druhym )
0 x