Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ASUS P5VD2-X a sitova karta

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
kvnetkvnet
Příspěvky: 13
Registrován: 17 years ago

ASUS P5VD2-X a sitova karta

Příspěvekod kvnetkvnet » 17 years ago

mam mensi problem, mam tuhle desku a kdyz na ni nainstaluju mikrotik tak mi nenajde integrovanou sitovku sitovku. je tam realtek 8110. resil uz nekdo tenhle problem? potrbuji to nejak zprovoznit a nemuzu si dovolit obsadit dalsi PCI slot....
0 x

mashinepistole2
Příspěvky: 783
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mashinepistole2 » 17 years ago

Tento cip mikrotik nepodporuje , takze karta fungovat nebude . Ja som to riesil redukciou RB14 ma to 4 sloty miniPCI a pre sietovku som musel obetovat jeden PCI slot .
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

kvnetkvnet píše:mam mensi problem, mam tuhle desku a kdyz na ni nainstaluju mikrotik tak mi nenajde integrovanou sitovku sitovku. je tam realtek 8110. resil uz nekdo tenhle problem? potrbuji to nejak zprovoznit a nemuzu si dovolit obsadit dalsi PCI slot....


Co tě vedlo k tomu kupovat si tuhle desku? Nemůžeš koupit kažsý shit, ono je lepší se nejdříve podívat co je podporováno a pak teprve kupovat komponentu
0 x

Lukas Vacek
Příspěvky: 8
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lukas Vacek » 17 years ago

Leeonek píše:
kvnetkvnet píše:mam mensi problem, mam tuhle desku a kdyz na ni nainstaluju mikrotik tak mi nenajde integrovanou sitovku sitovku. je tam realtek 8110. resil uz nekdo tenhle problem? potrbuji to nejak zprovoznit a nemuzu si dovolit obsadit dalsi PCI slot....


Co tě vedlo k tomu kupovat si tuhle desku? Nemůžeš koupit kažsý shit, ono je lepší se nejdříve podívat co je podporováno a pak teprve kupovat komponentu


No mám ve vsech MK v moji síti desky levnější kategorie od ASUS a MSI a nikdy jsem nezaznamenal problém způsobený nekvalitní základní deskou. Dnes jsem se snažil však najít zákadní desku pro jeden bod a zjistil jsem že MB s paticí 775, intel chipsetem, 4x PCI a ethernet který by podporoval MK je docela problém. Opravdu se mi zdá zbytečná investice do každé vesnice kupovat supermicro ale všechny MB co jsem dnes zkoumal mají síovku realtek 8110 nebo 8100C což bohužel MK nepodoruje. Má někdo nějaký tip na desku která odpovídá mojim představám a má ji některý z Českých VO skladem?
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 17 years ago

No ja mam desku MicroStar K8N Neo-FSR V2.0 - nVidia nForce3 250 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34442

je to sice s.754, ale ma 5PCI slotu. Ma to integrovanou LAN Realtek RTL8110S, ale me v mikrotiku slape.
0 x