Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Má smysl nahradit Celeron za ostré P4 ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Má smysl nahradit Celeron za ostré P4 ?

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Mám v routeru/shaperu 2,66GHz Celeron D 331. Jede tak na maximálně 13%. Shapuje asi 100 klientů po 4x QT a různá pravidla ve firewallu. Má smysl tam nacpat P4 s 1M L2 cache? pomůže to něčemu když si ten celeron vrní na 13% ?
0 x

level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod level » 17 years ago

soucez píše:Mám v routeru/shaperu 2,66GHz Celeron D 331. Jede tak na maximálně 13%. Shapuje asi 100 klientů po 4x QT a různá pravidla ve firewallu. Má smysl tam nacpat P4 s 1M L2 cache? pomůže to něčemu když si ten celeron vrní na 13% ?


zatim nema
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Souhlasim, nema cenu menit. Ja mel obyc celerona 2,6 Ghz pro cca 250 klientu po 4QT a vytizeni procesoru bylo okolo 25%. Az po prekroceni 270 lidi se kupodivu zvedlo zatizeni na 60% (zvlastni ze ve firewallu jsem nic nemenil a tak to narostlo) a tak jsem to vymenil za PD 2,8Ghz - 2x2MB RAM a ted to zase vali kolem 20%. Jenom me nasralo, ze tyden pote prisel intel s tak radikalni slevou a tak za tu cenu PD jsem si mohl poridit ostrou P4 s 2MB cache tikajici na 3,6GHz. Takto mam dvoujadrovy procak, ktery nevyuziju :-(.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Cus a ten pokles zatizeni nenastal nahodou jen tim ze jsi pri vymene CPU musel proveste reset / vypnuti :-D?
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Nene, nenastal. Ten server se nahrazoval uplne novym strojem, zadna vymena CPU.
Taky se mi to zdalo byt zvlastni, ze se zniceho nic zvednulo zatizeni na vic jak dvojnasobek. Hledal jsem chybu ve firewallu - nebyla, nekolikrat restartnul cele PC ale stejne to jelo na cca 60%.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

Celeron je podle mě cpu o ničem, jinak si nedovedu vysvětlit že konfigurace s 2,6Ghz cpu ze kterého vedou 2 nstreme dual spoje s ješte značkuje a omezuje asi queue jede při 10Mbitu na už téměř 60% a koncový router ke kterému vede jeden nstreme dual v konfiguraci P3/733 zatím velmi zřídka se zhruba stejným množstvím queue a zhruba tom samém datovém toku nepřekročí 25%... Myslel jsem si že to dělají ty 2 nstreme spoje ale není tomu tak, na hlavním routeru mám teï 2,6Ghz celeron, vytížení je 25% když tam byla P4/3Ghz (2MB cache) bylo to při stejném datovém toku pod 10%. Nemám nic proti celeru, je za rozumný peníz a má malou spotřebu ale výkon mu prostě chybí. Když nestíhá, zeleninu nahradím P4kou ;)
0 x

Uživatelský avatar
airbilly
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Vráble
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod airbilly » 17 years ago

Mam na streme dual celeron 2,4ghz.
Pri toku 30/3 mbity je zataz 40-50 %.
Ta masina okrem toho natuje 20 verejnych ip.
Na druhej strane je pentium d 2,66 procesor cca 30%
0 x
Airbilly - MOBIL ATAK

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 17 years ago

knedlik píše:Nene, nenastal. Ten server se nahrazoval uplne novym strojem, zadna vymena CPU.
Taky se mi to zdalo byt zvlastni, ze se zniceho nic zvednulo zatizeni na vic jak dvojnasobek. Hledal jsem chybu ve firewallu - nebyla, nekolikrat restartnul cele PC ale stejne to jelo na cca 60%.

Ak si tam mal WiFi kartu, nespustil si tam Nstreme?
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

keksik píše:Ak si tam mal WiFi kartu, nespustil si tam Nstreme?


Ne, tam zadna wifi neni. Stroj obsahoval pouze dve sitovky.Delal jsem na nem shaping, NAT, kompletni pravidla ve firewallu. Ale to uz nema cenu dal rozebirat. Ted je tam PD a je pohoda.
0 x