Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Páteřní shaper pro tok vyšší jak 40Mbit a více jak 500 lidí

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Páteřní shaper pro tok vyšší jak 40Mbit a více jak 500 lidí

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

Projel jsem si toto fórum, ale vyzkkoušenou variantu jsem nenalezl. V jednom příspěvku byla doporučena deska
http://www.supermicro.com/products/moth ... /P8SCT.cfm
ovšem dále jsme při pročítání narazil na otázky:
Dokážu s touto deskou nabootovat z DOMu?
Budou podporované integrované síovky Broadcom BCM5721 Gigabit Ethernet ?
Bude výkon vyšší pokud použiji větší cache?
To je zatím moc otazníků než abych to objednal. Máte někdo nasazené funkční řešení?

Děkuji za náměty.

Zdeněk Havlát
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

hafieror píše:Projel jsem si toto fórum, ale vyzkkoušenou variantu jsem nenalezl. V jednom příspěvku byla doporučena deska
http://www.supermicro.com/products/moth ... /P8SCT.cfm
ovšem dále jsme při pročítání narazil na otázky:
Dokážu s touto deskou nabootovat z DOMu?
Samozřejmě

hafieror píše:Budou podporované integrované síovky Broadcom BCM5721 Gigabit Ethernet ?
Jsou

hafieror píše:Bude výkon vyšší pokud použiji větší cache?
Bude

hafieror píše:Máte někdo nasazené funkční řešení?
Mám
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

Leeonek píše:
hafieror píše:Projel jsem si toto fórum, ale vyzkkoušenou variantu jsem nenalezl. V jednom příspěvku byla doporučena deska
http://www.supermicro.com/products/moth ... /P8SCT.cfm
ovšem dále jsme při pročítání narazil na otázky:
Dokážu s touto deskou nabootovat z DOMu?
Samozřejmě

hafieror píše:Budou podporované integrované síovky Broadcom BCM5721 Gigabit Ethernet ?
Jsou

hafieror píše:Bude výkon vyšší pokud použiji větší cache?
Bude

hafieror píše:Máte někdo nasazené funkční řešení?
Mám


Děkuji, teï budu mít alespoň klidnější spání. Koukal jsem ma mikrotik.com, kde prave tento chipset sitovych karet v seznamu podporovaneho hw uvedeny nebyl.

Jaky v tom mate konkretne procesor, kolik dat tece a pripadne kolik RAM jestli ta na to ma vyznam.

Dekuji
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

hafieror píše:Děkuji, teï budu mít alespoň klidnější spání. Koukal jsem ma mikrotik.com, kde prave tento chipset sitovych karet v seznamu podporovaneho hw uvedeny nebyl.

Jedou bez problémů, je tam i možnost přepnout na 1Gbit

hafieror píše:Jaky v tom mate konkretne procesor, kolik dat tece a pripadne kolik RAM jestli ta na to ma vyznam.

3Ghz 2MB cache, 512MB ram (single channel) datový tok zatím 20mbit max, vytížení kolem 10% ale je tam jen routing a vedou s tama 2 dual nstreme spoje. S touhle deskou neuděláte chybu, na hlavní router žádné kompromisy. 5x PCI, 1x 64bit, každá sběrnice má možnost vlastního IRQ, pokud tam nebudete cpát zvěrsva typu RB14 a horší, tak právě tohle je prostě to nejlepší řešení.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 17 years ago

Leeonek píše:pokud tam nebudete cpát zvěrsva typu RB14 a horší, tak právě tohle je prostě to nejlepší řešení.


preco je podla teba RB14 zverstvo? teraz to chcem kupit... tak sa pytam
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

mato1 píše:
Leeonek píše:pokud tam nebudete cpát zvěrsva typu RB14 a horší, tak právě tohle je prostě to nejlepší řešení.


preco je podla teba RB14 zverstvo? teraz to chcem kupit... tak sa pytam


protože pak nevyjde pro každou pci jedno irq. V obyč desce kde jsou 3PCI není bohužel jiná možnost
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 17 years ago

Leeonek píše:
hafieror píše:Děkuji, teï budu mít alespoň klidnější spání. Koukal jsem ma mikrotik.com, kde prave tento chipset sitovych karet v seznamu podporovaneho hw uvedeny nebyl.

Jedou bez problémů, je tam i možnost přepnout na 1Gbit

hafieror píše:Jaky v tom mate konkretne procesor, kolik dat tece a pripadne kolik RAM jestli ta na to ma vyznam.

3Ghz 2MB cache, 512MB ram (single channel) datový tok zatím 20mbit max, vytížení kolem 10% ale je tam jen routing a vedou s tama 2 dual nstreme spoje. S touhle deskou neuděláte chybu, na hlavní router žádné kompromisy. 5x PCI, 1x 64bit, každá sběrnice má možnost vlastního IRQ, pokud tam nebudete cpát zvěrsva typu RB14 a horší, tak právě tohle je prostě to nejlepší řešení.


jen upozorním že routing je to nejméně náročné co je ... pokud na tom budete shapovat ... budete překvapeni jak moc vyskočí vytížení ... taky záleží na konkrétním nastavení ... příklad ... máme router kde shapejume a nic jiného ... teklo tam málo ... tak jsme tam zapli kontrolu počtu connections ... a bylo to v klidu ... vytížení 10-30% ... pak jsme přes to pustili vyšší datový tok ... a najednou vyskočilo vytížení CPU na 87% ... jakmile jsme vypli kontrolu počtu connections ... vytížení při tom samém trafiku se snížilo z 87% na max. 20% ...

tím chci jen říci ... že každému se to může chovat jinak ... záleží co na tom vše pustítte ...
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

McCall píše:tím chci jen říci ... že každému se to může chovat jinak ... záleží co na tom vše pustítte ...


Jasně, právě proto sem napsal že tam jej jen čistě routing, nic jiného, v tomto stavu si troufám říct že by nebyl problém uroutovat třeba 100Mbit, bohužel přidáním třeba i jediného pravidla se situace rapidně změní.
0 x