Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pískající zdroje TP-LINK

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Pískající zdroje TP-LINK

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Zdravím, taky to poslední dobou pozorujete? Mluvím teď o routerech z nižší třídy 841N, 841ND.
Každý napájení neskutečným způsobem frekvenčně píská, přestane až když se vypojí ze zásuvky.. píská ještě víc, když nezapojíte ani jeden LAN nebo WAN port.
NETIS WF2411to před několika měsící taky dělal ale nové série už jsou naprosto v pořádku a taky i WF2419 to dělal taky jen do určitých nových sérií.
Mám v poslední době k TP-LINKu docela nechuť protože aby bylo nutný router vypojovat ze zásuvky abych se nezbláznil z pískání je fakt trošku nahlavu, a sám měnit napájení za kvalitnější nehodlám vzhledem k ceně.
Docela se divím, že pár lidí, kterým jsem to prodával mě tvrdilo, že nic neslyší. Jak to máte vy? Já jsem na to asi extrémně háklivej, protože mě píská i jedna nabíječka co mám na mobil, kteoru jsem vyměnil a mám ji v práci, kde mě to tolik neštve. TV co jsem měl od Thomsonu taky pískala, ale to se fkat nedalo u toho ani spát a to jsem nebyl sám kdo to slyšel. Navíc mě neuznali 2x reklamaci, naštěstí pak dorazila rozflákaná, takže SOLVED.
1 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 8 years ago

Ano, tento problém u TL-WR841 taky pozoruji a už jsem byl někde i routery kvůli tomuhle pištění na vysoký frekvenci měnit . . .
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Já to dávám vždy přímo u klienta, když si to kupuje, takže kdyby mu to nepřišlo tak to samozřejmě vyměním. Jednomu sje mdokonce říkal, že mi řpíjde že to piští a on, že vůbec nic neslyší :D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Tiez to pozorujeme, cca 3 mesiace co nam chodia nove TP Linky, vsetky piskaju. Zatial sa stazoval len jeden zakaznik, vymenil som mu zdroj z ineho tplinka (starsieho) a bolo vyriesene. Dalsi zakaznici sa zatial neozvali :D Celkom slusny lowend router museli niecom doku*vit.
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Píská to. Ale naštěstí si stěžoval zatím jen jeden zákazník. Od tý doby co jsem přešel na Netisy je to ok.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

David Liška
Příspěvky: 228
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Liška » 8 years ago

Také pozorujeme, cca 10 případů jsem zachytil při instalaci, 5 klientů si dokonce stěžovalo. Pozoruji to tak dva měsíce. Pokud je s klientem sranda, uvedu to jako bonus na odpuzování hlodavců. Otázkou je, jestli díky těmto vibracím nemůže docházet k předčasnému prasknutí jádra transformátorku nebo výskytu studených spojů.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Tak od studených spojů nebo prasknutí je tu reklamace, to bych neřešil. NETIS už je OK to se mi líbí, dokonce má v základu WF2411 i Clienta. Což ani 841N neumí.
Nezachytil někdo nějakou komunikaci na netu s TP-LINKem? Jestli zejtra budu mít čas napíšu tam dotaz. Ofc. na českou podporu.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Tak jsem jen zabrousil na Google:
https://www.google.cz/search?q=tp-link+ ... 6AS35p_4Cg

Je vidět, že to nejsou pouze "novější" série a netrpí tím pouze wifi routery ale i jiné zařízení od TP-LINK. Osobní zkušenost jen s těma co jsem psal, např. switche 5 a 8 port bez problémů. Začínám v to mít fakt nedůvěru.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Cela krabice piskala , na ipmedii mi do druheho dne poslali krabici novejch zdroju takze sem je jen povymenoval postupne a pak celou varku zdroju jim poslal zpet ted beru 840N a ty uz treti krabice bez problemu
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Nj. Horčí, že mi bereme krabice jen NETIS. TP-LINK jen na prodejnu po pár kusehc, tam by to šlo blbě, no holt se s tím budou msuet zžít zákazníky, na nějakým odkazu jsem četl, že ty zvuky slyší nejvíce lidi do 25let. Což odpovídá tomu, že 2 to neslyšeli, protože byli starší :D ale to jsou jen spekulace..

Možná zkusíme taky ty 840N, vypadají slušněji než 841N a jsou levnější.
0 x

TheSiamoN
Příspěvky: 9
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod TheSiamoN » 8 years ago

Dobrý den,

občas se u Netisu s pískajícími zdroji setkáváme, bouhžel výrobce kupuje nejlevnější zdoje jaké jsou možné. Pokud takovýto zdroj u Netisu objevíte, neváhejte mne kontaktovat na emailu simon.meduna@jon.cz, zařídím výměnu zdroje.

S pozdravem

Šimon Meduna
1 x

tereza.houdkova
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod tereza.houdkova » 8 years ago

Dobrý den,

pokud máte u TP-LINK produktů problém s pískajícími zdroji, prosím kontaktujte svého distributora. Pokud řešíte reklamaci od koncového zákazníka odkažte ho prosím sem: http://www.tplinkpartner.cz/vymena-zdroje/, kde mu zajistíme výměnu pískajícího zdroje.

Tereza Houdková
1 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Dobré vědět, děkuji za zprávu a hned jdu řešit výměnu ;)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

Striker píše:Nj. Horčí, že mi bereme krabice jen NETIS. TP-LINK jen na prodejnu po pár kusehc, tam by to šlo blbě, no holt se s tím budou msuet zžít zákazníky, na nějakým odkazu jsem četl, že ty zvuky slyší nejvíce lidi do 25let. Což odpovídá tomu, že 2 to neslyšeli, protože byli starší :D ale to jsou jen spekulace..

Zdravím,
ale ano, máš pravdu, to je všeobecně známá věc, že lidské ucho s postupem věku jedince ztrácí citlivost na vyšší tóny podstatně více než na hluboké. Divil bych se, kdyby měl reklamující přes 50-ku.
mpcz, 05.04.2016
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Nepochopitelný fail... A ještě tak viditelný (teda slyšitelný) okamžitě. A tak dlouho ne jenom pár zásilek... už těch traf mám snad 30... Do teď jsem x let bral jenom TP-Linky, od teď už pouze Netis (levnější varianta pro šetřílky) nebo hAP lite (pro ty co si rádi trochu připlatí).
0 x