Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Celeron 2,6GHz 256MB DDR a neprotlačí to víc jak 3,5Mbps

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Celeron 2,6GHz 256MB DDR a neprotlačí to víc jak 3,5Mbps

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Nevíte čím by mohlo být způsobeno že mě Mikrotik na Celeronu skt.478 2,6GHz s 256MB pamětí neprotlačí přes ethernetové interfacy víc než 3,5Mbps FD? jedna karta WAN Realtek a jde to na kartu integrovanou na desce ASUS. když vypnu veškeré manglování, firewall, QT i QS. prostě neběží jediné pravidlo tak neprotlačím víc než 3,5Mbps FD. :-( Jsem z toho docela zklamaný protože přímo na eth. kabelu jsme naměřili 9Mbps.
Může to být malou pamětí 256MBDDR? Pomůže tam dát 512MB nebo raději 1GB?

Procesor si ševelí do 10% sem tam 15% Je to teda CELERON 2,6GHz skt.478

Prosím o radu zkušené kolegy :-)
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

soucez píše:Nevíte čím by mohlo být způsobeno že mě Mikrotik na Celeronu skt.478 2,6GHz s 256MB pamětí neprotlačí přes ethernetové interfacy víc než 3,5Mbps FD? jedna karta WAN Realtek a jde to na kartu integrovanou na desce ASUS. když vypnu veškeré manglování, firewall, QT i QS. prostě neběží jediné pravidlo tak neprotlačím víc než 3,5Mbps FD. :-( Jsem z toho docela zklamaný protože přímo na eth. kabelu jsme naměřili 9Mbps.
Může to být malou pamětí 256MBDDR? Pomůže tam dát 512MB nebo raději 1GB?

Procesor si ševelí do 10% sem tam 15% Je to teda CELERON 2,6GHz skt.478

Prosím o radu zkušené kolegy :-)


Zkousel jsi to i s jinyma sitovkama, popr. zkus pridat jeste jednu a netlac to prez tu intgr... 256MG ram musi byt dostacujici.... CPU vytizene taky nemas.... Mno a zkousel ses podivat do nastaveni tech sitove, jestli je mas preple na 100Mbps?
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

net.work píše:
soucez píše:Nevíte čím by mohlo být způsobeno že mě Mikrotik na Celeronu skt.478 2,6GHz s 256MB pamětí neprotlačí přes ethernetové interfacy víc než 3,5Mbps FD? jedna karta WAN Realtek a jde to na kartu integrovanou na desce ASUS. když vypnu veškeré manglování, firewall, QT i QS. prostě neběží jediné pravidlo tak neprotlačím víc než 3,5Mbps FD. :-( Jsem z toho docela zklamaný protože přímo na eth. kabelu jsme naměřili 9Mbps.
Může to být malou pamětí 256MBDDR? Pomůže tam dát 512MB nebo raději 1GB?

Procesor si ševelí do 10% sem tam 15% Je to teda CELERON 2,6GHz skt.478

Prosím o radu zkušené kolegy :-)


Zkousel jsi to i s jinyma sitovkama, popr. zkus pridat jeste jednu a netlac to prez tu intgr... 256MG ram musi byt dostacujici.... CPU vytizene taky nemas.... Mno a zkousel ses podivat do nastaveni tech sitove, jestli je mas preple na 100Mbps?


Ano jsou 100M FD a už jsem na to přišel. Je to asi integrovanou síovkou. Přes ERLS to vytížíme na 5M. Díky za rady
0 x

Chimiak
Příspěvky: 68
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chimiak » 17 years ago

Do nedavna nam delal centralni router Celeron 2GHz a 512Mb ram. Pri 50Mb bylo zatizeni uz 80%, tak je tam ted PD 3GHz se 4Mb cache a to si chrochta na cca 15%. Nedela to shaping, resi to jen routovani a nat pro celou sit.
Problem bych videl na sitovkach. Jak na puvodnim tak na novem routeru jsou jen Intel sitovky (1 integrovana a dalsi pridane).
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Chimiak píše:Do nedavna nam delal centralni router Celeron 2GHz a 512Mb ram. Pri 50Mb bylo zatizeni uz 80%, tak je tam ted PD 3GHz se 4Mb cache a to si chrochta na cca 15%. Nedela to shaping, resi to jen routovani a nat pro celou sit.
Problem bych videl na sitovkach. Jak na puvodnim tak na novem routeru jsou jen Intel sitovky (1 integrovana a dalsi pridane).


Neměl by jsi nějaký link na ty Intel síovky? Mám tady jednu 3COM jsou dobré? Má cenu to zkoušet měnit za ty realteky?
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

soucez píše:
Chimiak píše:Do nedavna nam delal centralni router Celeron 2GHz a 512Mb ram. Pri 50Mb bylo zatizeni uz 80%, tak je tam ted PD 3GHz se 4Mb cache a to si chrochta na cca 15%. Nedela to shaping, resi to jen routovani a nat pro celou sit.
Problem bych videl na sitovkach. Jak na puvodnim tak na novem routeru jsou jen Intel sitovky (1 integrovana a dalsi pridane).


Neměl by jsi nějaký link na ty Intel síovky? Mám tady jednu 3COM jsou dobré? Má cenu to zkoušet měnit za ty realteky?


Za realteky má smysl měnit cokoliv. Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost. Vyměníl jsem je za intely a byl klid. Ovšem podle toho co tu čtu v diskuzích intel na 20Mbit a výš už taky není ideální.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

hafieror píše:
soucez píše:
Chimiak píše:Do nedavna nam delal centralni router Celeron 2GHz a 512Mb ram. Pri 50Mb bylo zatizeni uz 80%, tak je tam ted PD 3GHz se 4Mb cache a to si chrochta na cca 15%. Nedela to shaping, resi to jen routovani a nat pro celou sit.
Problem bych videl na sitovkach. Jak na puvodnim tak na novem routeru jsou jen Intel sitovky (1 integrovana a dalsi pridane).


Neměl by jsi nějaký link na ty Intel síovky? Mám tady jednu 3COM jsou dobré? Má cenu to zkoušet měnit za ty realteky?


Za realteky má smysl měnit cokoliv. Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost. Vyměníl jsem je za intely a byl klid. Ovšem podle toho co tu čtu v diskuzích intel na 20Mbit a výš už taky není ideální.

POrad lepsi nez REALTEK :-D :-D :arrow:
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

hafieror píše:Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost.


Mě chodí na jednom místě přes realtek 8139 asi 8Mbit a jediný problém zaznamenávám když má problém můj poskytovatel, jinak bez ztrát
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

Leeonek píše:
hafieror píše:Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost.


Mě chodí na jednom místě přes realtek 8139 asi 8Mbit a jediný problém zaznamenávám když má problém můj poskytovatel, jinak bez ztrát

Tak ja mam routery jak s realtekama, tak s intelama a jako ani s jednim nemam problemy, ale co pozoruji, tak to je daleko vyssi vytizeni CPU s sitovkama s chipsetem realtek.. (samozrejme neberte to tak drasticky, nikdy nebude naprosto stejny provoz na vsech routerech....)
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

net.work píše:
Leeonek píše:
hafieror píše:Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost.


Mě chodí na jednom místě přes realtek 8139 asi 8Mbit a jediný problém zaznamenávám když má problém můj poskytovatel, jinak bez ztrát

Tak ja mam routery jak s realtekama, tak s intelama a jako ani s jednim nemam problemy, ale co pozoruji, tak to je daleko vyssi vytizeni CPU s sitovkama s chipsetem realtek.. (samozrejme neberte to tak drasticky, nikdy nebude naprosto stejny provoz na vsech routerech....)


V mém případě to byly síovky od Ovislinku proti Miraclu nastavené na 10MbitFD a prostě to nebraly, ale je mozny ze to mohl byt jen divnej linuxovej ovladac.
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 17 years ago

net.work píše:
Leeonek píše:
hafieror píše:Realtek síovky mě při toku vyšším než 4Mbit vykazovaly ztrátovost.


Mě chodí na jednom místě přes realtek 8139 asi 8Mbit a jediný problém zaznamenávám když má problém můj poskytovatel, jinak bez ztrát

Tak ja mam routery jak s realtekama, tak s intelama a jako ani s jednim nemam problemy, ale co pozoruji, tak to je daleko vyssi vytizeni CPU s sitovkama s chipsetem realtek.. (samozrejme neberte to tak drasticky, nikdy nebude naprosto stejny provoz na vsech routerech....)


jeden z hlavních shaperů ... datový tok pravidelně 30 Mbit ... síovky RealTek 8169 a 8139 ... přes obě ten tok jede ... a bez problémů ... vytížení procesoru je tak 40-50% ve špičce (P IV 3 GHz 1 MB cach) OS Mikrotik

Hlavní iGW (NAT, routing ap.) .. síovky Realtek 8139 ... datový tok až 55 Mbit ... OS Linux Fedora ... vytížení pár procent ... procesor AMD Duron 900 MHz :lol:
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 17 years ago

presne. pouzivam taky vsude 8139 a v klidu pres to zenu 60MBit a zadny ztraty...nevim nevim hosani :wink: :wink:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..