Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

co pouzit na vykonny router shaper

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
mynickname
Příspěvky: 10
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

co pouzit na vykonny router shaper

Příspěvekod mynickname » 17 years ago

poradte aky router( shaper, firewall) postavit aby to malo perspektivu do buducnosti aspon pre 500 - 1000 ludi a linka 20 - 50 mozno aj 100 Mbit. Aku dosku a procesor pouzit ? treba vela ramky ? a ake sietovky radsej nejake Intel s vlastnym CPU alebo opticke sietovky ?
0 x

Krabík
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Borovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krabík » 17 years ago

mynickname píše:poradte aky router( shaper, firewall) postavit aby to malo perspektivu do buducnosti aspon pre 500 - 1000 ludi a linka 20 - 50 mozno aj 100 Mbit. Aku dosku a procesor pouzit ? treba vela ramky ? a ake sietovky radsej nejake Intel s vlastnym CPU alebo opticke sietovky ?


Mam cca 300 lidi, 16mbps. Jako shaper mam P4 3GHz, 512 MB DDR2, ale to hlavni je deska, tu mam Supermicro s chipsetem E7221 a se dvema PCIe Broadcom sitovkama. Intelacky sitovky to uz nestihaly. System je tam FreeBSD, dela to i DNS, SMTP, kresli to grafy, vytizeni CPU minimalni.
Predtim tam bylo P4 2,4GHz a jiz zminene intel PCI sitovky, obyc deska, vytizeni bylo skoro cely den na 100%...
Ty desky stoji neco pres 6t bez dane, rozhodne se to vyplati.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

Krabík píše:
mynickname píše:poradte aky router( shaper, firewall) postavit aby to malo perspektivu do buducnosti aspon pre 500 - 1000 ludi a linka 20 - 50 mozno aj 100 Mbit. Aku dosku a procesor pouzit ? treba vela ramky ? a ake sietovky radsej nejake Intel s vlastnym CPU alebo opticke sietovky ?


Mam cca 300 lidi, 16mbps. Jako shaper mam P4 3GHz, 512 MB DDR2, ale to hlavni je deska, tu mam Supermicro s chipsetem E7221 a se dvema PCIe Broadcom sitovkama. Intelacky sitovky to uz nestihaly. System je tam FreeBSD, dela to i DNS, SMTP, kresli to grafy, vytizeni CPU minimalni.
Predtim tam bylo P4 2,4GHz a jiz zminene intel PCI sitovky, obyc deska, vytizeni bylo skoro cely den na 100%...
Ty desky stoji neco pres 6t bez dane, rozhodne se to vyplati.

POsli link na ten board, pls
0 x

Krabík
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Borovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krabík » 17 years ago

net.work píše:
Krabík píše:
mynickname píše:poradte aky router( shaper, firewall) postavit aby to malo perspektivu do buducnosti aspon pre 500 - 1000 ludi a linka 20 - 50 mozno aj 100 Mbit. Aku dosku a procesor pouzit ? treba vela ramky ? a ake sietovky radsej nejake Intel s vlastnym CPU alebo opticke sietovky ?


Mam cca 300 lidi, 16mbps. Jako shaper mam P4 3GHz, 512 MB DDR2, ale to hlavni je deska, tu mam Supermicro s chipsetem E7221 a se dvema PCIe Broadcom sitovkama. Intelacky sitovky to uz nestihaly. System je tam FreeBSD, dela to i DNS, SMTP, kresli to grafy, vytizeni CPU minimalni.
Predtim tam bylo P4 2,4GHz a jiz zminene intel PCI sitovky, obyc deska, vytizeni bylo skoro cely den na 100%...
Ty desky stoji neco pres 6t bez dane, rozhodne se to vyplati.

POsli link na ten board, pls

http://www.supermicro.com/products/moth ... /P8SCT.cfm
Myslim, ze mam tento... U nas to prodava Abacus
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

Krabík píše:
net.work píše:
Krabík píše:
mynickname píše:poradte aky router( shaper, firewall) postavit aby to malo perspektivu do buducnosti aspon pre 500 - 1000 ludi a linka 20 - 50 mozno aj 100 Mbit. Aku dosku a procesor pouzit ? treba vela ramky ? a ake sietovky radsej nejake Intel s vlastnym CPU alebo opticke sietovky ?


Mam cca 300 lidi, 16mbps. Jako shaper mam P4 3GHz, 512 MB DDR2, ale to hlavni je deska, tu mam Supermicro s chipsetem E7221 a se dvema PCIe Broadcom sitovkama. Intelacky sitovky to uz nestihaly. System je tam FreeBSD, dela to i DNS, SMTP, kresli to grafy, vytizeni CPU minimalni.
Predtim tam bylo P4 2,4GHz a jiz zminene intel PCI sitovky, obyc deska, vytizeni bylo skoro cely den na 100%...
Ty desky stoji neco pres 6t bez dane, rozhodne se to vyplati.

POsli link na ten board, pls

http://www.supermicro.com/products/moth ... /P8SCT.cfm
Myslim, ze mam tento... U nas to prodava Abacus


HMM, tak deska vypada hoodne dobre... BTW, sezere ti mikrotik ty integr gigabit lan??
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

Také by mě zajímalo, jestli měl mikrotik nějaký problém s touto deskou, ale předpokládám, že ne, jíinak by to sem nedával :-)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

net.work píše:HMM, tak deska vypada hoodne dobre... BTW, sezere ti mikrotik ty integr gigabit lan??


sežere, jede uplně v pohodě
0 x

Krabík
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Borovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krabík » 17 years ago

hafieror píše:Také by mě zajímalo, jestli měl mikrotik nějaký problém s touto deskou, ale předpokládám, že ne, jíinak by to sem nedával :-)


Pisu o neco vice, ze mi to jede na FreeBSD. Mikrotiky mam jen jako trochu inteligentni AP
0 x

mynickname
Příspěvky: 10
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mynickname » 17 years ago

no pises ze ti cez to ide 16Mbps s tou doskou a keby potrebujem cca 32 Mbps ? alebo aj viac co navrhujete ?
0 x

mynickname
Příspěvky: 10
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mynickname » 17 years ago

a tie Broadcom sietovky su urcite lepsie ako intel som videl nejake s integrovanym vlasnym CPU aby to nezatazovalo procesor ??
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

doska je vyborna, ale velmi stara, chipset ma uz nieco za sebou

ak chladate MAXIMUM tak odporucam jednoznacne ...
http://www.supermicro.com/products/moth ... PDSMA+.cfm

ma uz najnovsi chipset intel3000, zozerie aj Core2Duo procaky ua na FSB1333Mhz

alebo 1U prevedenie ...
http://www.supermicro.com/products/moth ... PDSMi+.cfm

ak by ste tuzili po 4x sietovkach, fakt vykonnych tak ...
http://www.supermicro.com/products/moth ... i-LN4+.cfm
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 17 years ago

Radoko77 píše:doska je vyborna, ale velmi stara, chipset ma uz nieco za sebou

ak chladate MAXIMUM tak odporucam jednoznacne ...
http://www.supermicro.com/products/moth ... PDSMA+.cfm

ma uz najnovsi chipset intel3000, zozerie aj Core2Duo procaky ua na FSB1333Mhz

A máte tuto desku ověřenou že je siovky i DOM budou fungovat bez problemu na Mikrotiku?
A pokut to máte nasazené co Vám tudy teče? Vyčetl jsem, že intel síovky jsou horší jak ty broadcomy, tak abych si nenaběhnul s něčím.

Ještě co jsem tu vyčetl, tak Core2Duo procáky v2.9 stejně nedokáže využít.
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

ano 2.9 si core2 neporadi, vyuzije jedine jedno jadro, ale stale mate moznost tam zapichnut najvykonnejsi jednojarovy procesor t.j. P4 3.4Mhz 2MB cache, s tym ze ak pride verzia 3 tak mate moznost pouzit aj Core2 procesor, pri starom chipsete tu moznost nebudete mat, je pravda ze v sucastnosti aj moja skusenost najlepsej sietovky je Broadcom, plne hardverovy chipset.
0 x

optinet
Příspěvky: 14
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod optinet » 17 years ago

Radoko77 píše:ak chladate MAXIMUM tak odporucam jednoznacne ...
http://www.supermicro.com/products/moth ... PDSMA+.cfm

ma uz najnovsi chipset intel3000, zozerie aj Core2Duo procaky ua na FSB1333Mhz


kde jste prosim prisel na podporu FSB 1333 a core2duo, kdyz vyrobce na strankach nic takoveho nepise a v navodu take ne?
navod:
Single Intel Quad-Core QX6700/Xeon 3000 Series/Pentium D (Dual-Core)/
Pentium 4 Extreme Edition/Pentium 4/Celeron D LGA (Land Grid Array) 775
Processors at system bus speeds of 1066 MHz/800 MHz/533 MHz
• Hyper-Threading (HT), EM64T, Enhanced Intel SpeedStep (EIST) supported

web:
* Single LGA775 ZIF Socket
* Supports an Intel® Xeon® 3000 (Dual Core) processor
* Supports an Intel® Pentium® D (Smithfield Dual Core) processor
* Supports an Intel® Pentium® Extreme Edition processor
* Supports an Intel® Pentium® 4 processor
* Supports an Intel® Pentium® 4 Extreme Edition processor
* Supports an Intel® Celeron® D processor with 256KB L2 Cache
* Hyper-Threading (HT) capable
* 2MB / 1MB L2 Cache

sam ted take vybiram dobrou desku a chci prave podporu conroe.
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

som si to pomylil s chipsetom 5000, ktory ma procesory Xeon51xx na FSB1333 (tie pouzivam ja), ale rozhodne som narazal na pouzitie v buducnosti Core2Duo procakov, a tento chipset ich podporuje
0 x