Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Velký problém s PC routerem LYNX od BGS LEVI

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Velký problém s PC routerem LYNX od BGS LEVI

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Ahoj všichni. Mám velký problém s PC routerem který jsem před cca 1,5 rokem koupil v LEVI jako poskládaný router s DOM modulem a mikrotikem L4. Šlapalo to vždy bez problémů. Deska je tam ASUS pro CPU socket478 a CELERON2,6GHz. Na desce se mi líbí že umí naskočit při zapnutí 220V do zdroje (to se hodí). Ale mám s tím teï čím dál větší problém. O co jde? Router mi začal dělat to, že pokud ho chci přes SYSTEM/REBOOT restartovat, nebo se chce restartnout sám od třeba watchdogu tak už nenaběhne. Začne bootovat z DOM modulu, ale nenajede. Nepomůže ani reset tlačítkem. Pomůže jedině vypnout soft tlačítkem power a pak ho zase nahodit. Takto pak najede. Jenže je blbé že když nejsem poblíž nemůžu ho nahodit. Navíc jsem včera zjistil, že když dám ve WINboxu NEW TERMINAL tak mi vypíše: "console has crashed or mybe system is completely bussy; please log in again". Prostě se console nedá použít. Scripty teï nejdou spustit ani ručně natož schedulerem. Nahrál jsem tam teda včera verzi 2.9.39, ale tím to nemůže být. Na jinejch routerech mi běží tato verze bez problémů.
Prosím vás nesetkal jste se stím někdo? Mám tam RB14 se 4xCM9 a 2 ethernet síovky + jednu integrovanou.
Nemůže být problém v tom že po rebootu už nenajíždí v tom DOM modulu? Že by měl už moc zápisů (total sector writes 1 383 000)a byl na cestě do věčných loviš? Nebo vadná RAMka? Při najíždění ale BIOS nijak nepípá že by byl problém. Tak nevím. :-(
Prosím o radu pokud někdo máte zkušenost či tip..
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Zdravím Taky se mně to stalo. Udělej format disku, nahrej mikrtotik, potom zkus nahrát konfiguraci.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

jirk píše:Zdravím Taky se mně to stalo. Udělej format disku, nahrej mikrtotik, potom zkus nahrát konfiguraci.


Teï jsem zkoušel z redukce RB14 pro 4xCM9 vytahovat postupně CM9ky a narazil jsem na to že když vyndám jednu kterou tam mám pro skok na 5Ghz tak to najíždí i po restartu. Zkusím tedy vyměnit tu CM9ku jestli to pomůže. Může být nějak načnutá? Protože jinak jede OK. Jen po rebootu asi ne. Potřebuje zřejmě úplně odpojit napájení aby znova jela či co.
Jinak by to muselo být v té redukci RB14.

Jinak NEW TERMINAL stále píše crashed....

S tím formátem modulu DOM bych potřeboval poradit. Zformátovat jako klasický disk někde v jiném PC? Ale jak pak aktivovat znova tu licenci když ji vymažu?
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Já mám MT na HDD, ale i ten tvůj disk by se měl chovat jako HDD.
1. na jiném PC jsem provedl formát
2. z bootovacího CD nainstaloval MT
3. aktivoval licenci (mám seriové číslo uložené v souboru)
4. nahrát konfiguraci (ale pozor někde jsem četl, že se nenahrávají jen konfigurační data, ale i určité soubory MT...aby sis tam nenahrál backup a byl tam kde jsi teï..tzn. nefunkční konzole ap.

Matně si vzpomínám, že když jsem instaloval MT z bootovacího CD, tak se mě to ptalo, jestli chci disk zformátovat!
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

jirk píše:Já mám MT na HDD, ale i ten tvůj disk by se měl chovat jako HDD.
1. na jiném PC jsem provedl formát
2. z bootovacího CD nainstaloval MT
3. aktivoval licenci (mám seriové číslo uložené v souboru)
4. nahrát konfiguraci (ale pozor někde jsem četl, že se nenahrávají jen konfigurační data, ale i určité soubory MT...aby sis tam nenahrál backup a byl tam kde jsi teï..tzn. nefunkční konzole ap.

Matně si vzpomínám, že když jsem instaloval MT z bootovacího CD, tak se mě to ptalo, jestli chci disk zformátovat!


Problém jsem právě vyřešil. V té redukci mi to nesneslo CM9ku ve čtvrté pozici. Nechal jsem tam tedy jen 3ks CM9 a tu čtvrtou jsem dal do extra redukce PCI. Rebooty začaly být funkční. Udělal jsem downgrade na 2.9.38 a už je funkční i NEW TERMINAL.

Totiž při tom procesu upgradu na 2.9.39 kdy rebootuje nenaběhl. Tak jsem ho musel vypnout a možná to neproběhlo zcela košér.

Nicméně teï je to funkční. Ale proč v RB14 najednou vadila 4-tá nebo celkem 4-ři CM9 netuším. No jsem ale rád že je to v tomto stavu, protože nechodily ani scripty, netwatche,,....

Jo dá se někde to sér. číslo vytáhnout z běžícího Mikrotika? Že bych ho mohl pak použít při tom zformátování DOM modulu.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

net.work píše:Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?


No podívej asi takhle, Je to normálně složenej počítač z naprosto těch nejlevnějších komponent potažmo paměti A-DATA (největší šunt)
Klidně si to poskládej sám. Vyjde to levněji.
Jinak s tím problém nebyl. Teï už z něj mám je torzo zabudované v rozvaděči SAREL 600x400x250 a je přímo na komíně.

Hlavně to chce zvolit desku která sama naběhne po připojení napájení 220V. To je velmi praktické.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

soucez píše:
net.work píše:Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?


No podívej asi takhle, Je to normálně složenej počítač z naprosto těch nejlevnějších komponent potažmo paměti A-DATA (největší šunt)
Klidně si to poskládej sám. Vyjde to levněji.
Jinak s tím problém nebyl. Teï už z něj mám je torzo zabudované v rozvaděči SAREL 600x400x250 a je přímo na komíně.

Hlavně to chce zvolit desku která sama naběhne po připojení napájení 220V. To je velmi praktické.


No o desku nejde, Pokud to neumi bios staci vyskratovat zeleny a cerny drat od zdroje a zapne se ti to vzdy .-)
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

pepulis píše:
soucez píše:
net.work píše:Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?


No podívej asi takhle, Je to normálně složenej počítač z naprosto těch nejlevnějších komponent potažmo paměti A-DATA (největší šunt)
Klidně si to poskládej sám. Vyjde to levněji.
Jinak s tím problém nebyl. Teï už z něj mám je torzo zabudované v rozvaděči SAREL 600x400x250 a je přímo na komíně.

Hlavně to chce zvolit desku která sama naběhne po připojení napájení 220V. To je velmi praktické.


No o desku nejde, Pokud to neumi bios staci vyskratovat zeleny a cerny drat od zdroje a zapne se ti to vzdy .-)


Fakt? dobrá rada. Zkusím to. a není to to samé jako když držíž power ON stisknutý? Aby se to totiž po 4s zase nevyplo....
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

soucez píše:
pepulis píše:
soucez píše:
net.work píše:Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?


No podívej asi takhle, Je to normálně složenej počítač z naprosto těch nejlevnějších komponent potažmo paměti A-DATA (největší šunt)
Klidně si to poskládej sám. Vyjde to levněji.
Jinak s tím problém nebyl. Teï už z něj mám je torzo zabudované v rozvaděči SAREL 600x400x250 a je přímo na komíně.

Hlavně to chce zvolit desku která sama naběhne po připojení napájení 220V. To je velmi praktické.


No o desku nejde, Pokud to neumi bios staci vyskratovat zeleny a cerny drat od zdroje a zapne se ti to vzdy .-)


Fakt? dobrá rada. Zkusím to. a není to to samé jako když držíž power ON stisknutý? Aby se to totiž po 4s zase nevyplo....


Ne neboj funguje to spolehlive a urcite. pouzivam to na strarych pc, ktere to nemaji v biose. Popisoval to tady myslim i Buchar, ten me k tomu nakopl :-)))
0 x

jahoo
Příspěvky: 154
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jahoo » 17 years ago

soucez píše:
net.work píše:Takze nebyla chyba v tom routeru, jo? to sem si docela oddechnul, protoze prave o nem uvazuju... jinak jsi s nim spokojeny?


No podívej asi takhle, Je to normálně složenej počítač z naprosto těch nejlevnějších komponent potažmo paměti A-DATA (největší šunt)
Klidně si to poskládej sám. Vyjde to levněji.
Jinak s tím problém nebyl. Teï už z něj mám je torzo zabudované v rozvaděči SAREL 600x400x250 a je přímo na komíně.

Hlavně to chce zvolit desku která sama naběhne po připojení napájení 220V. To je velmi praktické.


Jen tak mezi nama A-data pameti maji stejne chipy jako treba Kingston.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

jahoo píše:Jen tak mezi nama A-data pameti maji stejne chipy jako treba Kingston.


Vidiš jak se dají sprasit dobré paměti? :)
0 x