Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problem z rychlostou nacitania Firewal rules cez winbox

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Greezmen
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Problem z rychlostou nacitania Firewal rules cez winbox

Příspěvekod Greezmen » 17 years ago

Zdravim ak vcera som presiel z RB532 na 1,1Ghz duron+128MB ram+giga disk zatial uz som si objednal CF+Ide redukciu .
Problem je ten ze ked dam nacitat firewall rules tak to trva tak isto dlho ako na RB strasne dlho. aj ked vypnem vsetky queue to ide tak isto neviete gde by mohol by problem? som pozeral napriklad router pana souceka a jemu to nacitava okamzite. :roll:
0 x

Greezmen
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Greezmen » 17 years ago

nenapada nikoho nič? jednoducho vypnem všetky pravidla aj queue aj vo firewale a maximalna rychlost co mi naciatva winbox je 16Kb . netusi niegdo co ma obmedzuje? dik :evil:
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Zdarec
Vypni ještě všechny položky v mangle.
0 x

Greezmen
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Greezmen » 17 years ago

jirk píše:Zdarec
Vypni ještě všechny položky v mangle.

Nic ziadna zmena .
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Pokud nic, tak si udělej exporty jednotlivých nastavení. Vymaž konfiguraci a postupně importuj jednotlivé části.
0 x

Greezmen
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Greezmen » 17 years ago

Este som to nerobil a mam trosku problem . Vyexportoval som kazdu skupinu a teraz ked som sa to snazil davat naspet robil som to systemom terminalu cez winbox jednoducho som z textoveho suboru okopiroval co mi vyexportovalo a potom som to pastol do terminalu ale nie vsetko mi korektne vratilo naspet. Ako sa to robi tak aby to bolo vsetko v OK. dik
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Každému exportu jsi dal nějaké jméno. Import se dělá obráceně.
/import [file_name]

http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2. ... gement.php
0 x

Greezmen
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Greezmen » 17 years ago

jirk píše:Pokud nic, tak si udělej exporty jednotlivých nastavení. Vymaž konfiguraci a postupně importuj jednotlivé části.
Snazil som sa to spravi vsetko som si vyexportoval ale importnut mi to uz neslo
neviem preco a dost surne by som to potreboval vyriesit. ked som sa pokusal importnut sa mi prcesor vytazil na 100 percent asi na dve minuty a potom vypisal toto

[admin@MikroTik] > import firewall.rsc
Opening script file firewall.rsc
Script file loaded and executed successfully
input does not match any value of interface
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Greezmen píše:
jirk píše:Pokud nic, tak si udělej exporty jednotlivých nastavení. Vymaž konfiguraci a postupně importuj jednotlivé části.
Snazil som sa to spravi vsetko som si vyexportoval ale importnut mi to uz neslo
neviem preco a dost surne by som to potreboval vyriesit. ked som sa pokusal importnut sa mi prcesor vytazil na 100 percent asi na dve minuty a potom vypisal toto

[admin@MikroTik] > import firewall.rsc
Opening script file firewall.rsc
Script file loaded and executed successfully
input does not match any value of interface


Čili export sakum prdum celeho nastavení Mikrotika se udělá v "kořenovém" menu příkazem EXPORT?
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Greezmen píše:Snazil som sa to spravi vsetko som si vyexportoval ale importnut mi to uz neslo
neviem preco a dost surne by som to potreboval vyriesit. ked som sa pokusal importnut sa mi prcesor vytazil na 100 percent asi na dve minuty a potom vypisal toto

[admin@MikroTik] > import firewall.rsc
Opening script file firewall.rsc
Script file loaded and executed successfully
input does not match any value of interface


A jakou velikost ma tvuj soubor firewall.rsc ?? Muj ma cca 2MB a kdyz jsem se pokousel z nej udelat import, tak mi to udelalo totez, teda procesor na 100 a po cca minute mi dosla trpelivost a radeji jsem to ukoncil. Myslel jsem ze to vytuhnulo. Priste to necham delsi dobu, treba to precejenom projde.
Ja jsem to vyresil tak, ze jsem ten soubor rozdelil na nekolik casti a potom naimportil.
Metoda exportu jednotlivych nastaveni by ale asi byla víc košér.

soucez píše:Čili export sakum prdum celeho nastavení Mikrotika se udělá v "kořenovém" menu příkazem EXPORT?


Jojo, v korenovem napises export file = neco a je to
0 x