Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

stožár posouzení konstrukce

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: stožár posouzení konstrukce

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Ten stozar co pises, ze uz je tam x desitek let je, ale kotveny do strechy domu a pak do strechy te vytahovky a to je sakra rozdil.
Ja take verim, ze ti to nespadne, ale nechtel bych tam nahore ve vetru neco menit a ver ze obcas se to bude dit, ze bude foukat a ty chca nechca tram budes muset vylezt.
Jak jsem psal, opri to az o zem a bude to fakt jistejsi, idealne se vzperou a samozrejme na druhou stranu ty traverzy pres celou plochu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

ten rozvaděč tam není pro nic za nic, je tam schválně protože měl být chráněn těma zábranama, hlavně se v něm pohodlně dělá z té malé střechy. na té střeše se krade a hlavně ničí, nerad bych ho dával dolu úplně dobře přístupný..
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

Ladik píše:Ten stozar co pises, ze uz je tam x desitek let je, ale kotveny do strechy domu a pak do strechy te vytahovky a to je sakra rozdil.
Ja take verim, ze ti to nespadne, ale nechtel bych tam nahore ve vetru neco menit a ver ze obcas se to bude dit, ze bude foukat a ty chca nechca tram budes muset vylezt.
Jak jsem psal, opri to az o zem a bude to fakt jistejsi, idealne se vzperou a samozrejme na druhou stranu ty traverzy pres celou plochu.


kotvení žádné nemá ten starý stožár, znovu píšu že opřít o zem nelze, zničila by se střecha a začalo by tam zatýkat, mám to zakázané stožár spojit se střechou
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

norg
Příspěvky: 46
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod norg » 9 years ago

jako zakladni problem na tom stozaru vidim ze se nedaji ukotvit lana tak aby minimalizovala vykyvy při větru a tedy ukotveni ve stene bude neustale namahane
chybi zakladni fotka- jak je udelane kotveni (z obou stran)
pocitově takle u hrany by se mi na to moc nechtelo lezt
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

řeknu to asi tak, ano není tu spousta fotek, ale všichni co ten stožár dělali (4 lidé) nemají vůbec pochybnosti o tom, že by to padlo, jediné pochybnosti mám já proto sem píšu :) možná kdyby jste byli na místě tak by to také bylo jiné...
osobně si myslím, že se skladbou antén, které tam budu přesouvat si to hravě poradí, šlo mi o to kotvení a případně o to kolik by to ještě pobralo dalších antén.
kontvení lanové bych viděl pomocí dvou lan a to do každého rohu střechy.
Obrázek
jo stožár při extrémním počasí spadne, to asi každý jde o to při jakém pokud bude těch 50m/s což je hodně velký extrém tak chci zajistit aby to nehupslo úplně dolů ale jen na střechu, jinak vítr chodí ze strany pravé směr na levou (viz druhá fotka).
případně ještě by mě zajímalo na jaký vítr má být stožár vůbec stavěn v ČR?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Někde tu byla pěkná fotka instalace. Uvnitř strojovny byl díl, který kopíroval celou zeď strojovny a pokračoval asi ještě metr až do betonového stropu. Z profilu takové dvě L-ka vedle sebe. Nehrozí pak zborcení obvodové stěny. Geniálně jednoduché a dokonalé řešení.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

jedině mě už napadá udělat púro lepší spaní jinou konstrukci těch příchytů, ale zase mám dylema když budu přendavat tento aby to nespadlo úplně.
Obrázek
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Tohle snad nemůžeš myslet vážně ... tu poslední fotku smaž, a hlavně ji nikomu neukazuj, až se bude hledat viník.

Podle mě je nejjednodušší stavět tohle, bez děr a bez rizika. Postavíš to na strop strojovny, který je betonový a rozhodně to nespadne.
IMAG2109.jpg
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

to je krásný jak pohádka :) jooo neni nad rovne strechy, to se to stavi...predpokladam ze dlazdice ste tam taky pak dali :P chapu okouna ze bojoval mesice za aspon nejake svoleni ale bezpecnost "az na prvnim miste". Kdyz to na nekoho spadne tak to mas jen za 5-15 let v krimu... a ze se cechama dokazi prohnat poradne fujavice obcas taky vidime, si zagoogli co vsecko vitr odfoukl a jak nad tim kroutili hlavama lidi.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Na druhou stranu nejsou neobvyklé paneláky, kam tohle prostě nemáš kam dát. A výtahová budka buď neexistuje, nebo má fikaně střechu křivou jak červená sjezdovka.
Nebo to nechtějí majitelé, neboť to je jak pěst na oko.
Radek Úlehla píše:Podle mě je nejjednodušší stavět tohle, bez děr a bez rizika. Postavíš to na strop strojovny, který je betonový a rozhodně to nespadne.

Vyztužení vnitřku budky je vcelku běžné řešení. U mě na paneláku to tak musel udělat TMO. Příhrady jsou jen zkrz zeď, zevnitř velké úhelníky pro roznesení váhy příhrady a všechny rohy budky prošroubované a vyztužené též úhelníky.

Průšvih u Okouna je ten, že chce radu na dálku. A to se prostě nedá. Jak to postavit prostě musí říci někdo, kdo tomu nejenom rozumí, ale hlavně to uvidí na místě.
A pokud zavětrovat stožár, tak jedině napevno. Tedy nikoliv lana, ale trubky. Lana pérují, mohou vnášet další dynamickou zátěž.

Ohledně osazení antén nám jeden statik řekl, že parabola do velikosti 30cm ve výpočtu v podstatě nehraje roli. Zní mi to trochu divně, po letech. Ale řekl to. Rozhodně bych vršek raději řešil nástavnou tyčí, jak už někdo radil. Pro malé sektorky to bude stačit a pro vítr přeci jenom menší plocha.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

pcwifi píše:to je krásný jak pohádka :) jooo neni nad rovne strechy, to se to stavi...predpokladam ze dlazdice ste tam taky pak dali :P chapu okouna ze bojoval mesice za aspon nejake svoleni ale bezpecnost "az na prvnim miste". Kdyz to na nekoho spadne tak to mas jen za 5-15 let v krimu... a ze se cechama dokazi prohnat poradne fujavice obcas taky vidime, si zagoogli co vsecko vitr odfoukl a jak nad tim kroutili hlavama lidi.


Pokud stavíš příhradu na paneláku, kde není strojovna, tak ji stejně nemáš kam chytit, takže naše konstrukce se dá postavit na panelák s výtahovkou i bez. Střecha ani nemusí být naprosto rovná - ona taková ani neexistuje. Je jasné, že na střechu se sklonem 10° se tohle nehodí. Jednou jsme dělali příhradu na rovnou střechu paneláku a už nikdy to nechci opakovat... budu používat už jen konstrukci, kterou jsem poslal - je to levnější, jednodušší a rychlejší.
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 9 years ago

No ovšem ta druhá strana vypadá o dost hůř...když pominu, že ten jekl je jak z nějakýho starýho regálu, alespoň jsi se do něj mohl trefit tím šroubem.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

jistě to je ze starého regálu, rád bych tě viděl jak by ses tam trefil, spousta keců ale v praxi je to jinak, stačí tochu vrtačka na stranu a seš mimo. díry do železa se nevrtaly na místě. jinak je fajn že tu píšete že tam má být traverza, ale tak je snad zde traverza? http://www.drzakanteny.cz/product.php?i ... &id_lang=1 trochu postrádá logiku
furt mi toto jeklové řešení přijde pevnejší než tyto podložky: viewtopic.php?t=11216#p119422
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

K tomu musíš koupit z druhé strany min. toto http://www.drzakanteny.cz/product.php?i ... &id_lang=1

Jali to prodává jako komplet a s ohodně větší pevností materiálu

http://shop.prihrady.cz/category.php?id_category=12
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

vsadim se že tento plocháč http://www.drzakanteny.cz/product.php?i ... &id_lang=1 se daleko dříve ohne než ten jekl, porotože tohle není úhelník

zpevním to tak že koupím o torchu širší jekly, svařím to a ještě to přivrtám k té druhé stěne v rohu jak jsem kreslil v tom obrázku
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...