Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

stožár posouzení konstrukce

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

tohle ale přeci nic neřeší furt tam máš tu pásovinu z druhé strany a někde jen podložky, každý konstruktér snad ví že pásovina je lehce ohebná narozdíl od stejné tloušťky jeklu, který je do úhlu, navíc tento držák mí větší vyložení od zdi což je logické že má také více upeňovacích bodů.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Hele já poslal jen fotku, jak se ta pásovina dá udělat a trefit její díry, nemám potřebu se tu o něco hádat.
Na tvé fotce není patrné, jak je tlustý ten jekl. Na první pohled vypadá, že má tak 2mm i s barvou. Navíc já bych u toho zpochybňoval už jen ty závitové tyče, přijdou mi značně poddimenzované. Ale z fotky těžkou soudit rozměry, průměry a vůbec velikosti.
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 9 years ago

Možná by někteří konstruktéři mohli popřemýšlet co je jekl a co je úhelník :roll:
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no dle výkresu wfmetalu je 5mm tloušťka což už by mělo zajistit, aby se ta pásovina neohybala vem si že u toho úhelníku ti stačí 2mm aby to mělo stejný efekt
1. závitové tyče jsou použity přesně takové aby pasavaly do těch děr, tlustá už by se tam nevešla bez vrtání.
2. trefit díry v pásovině kdy jsou pouze dvě ty díry je diametrálně něco jiného než když jich tam je 3 a víc v jedné pásovině, ten kdo stavěl tak ví.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 9 years ago

Sorry nechci ti kazit radost, ale zezadu staci plochac, zadny ohyb tam neni, jde o to roznest tah do co nejvetsi plochy. Jinak to co tam mas ty je vingl, neboli trojuhelnik, jekl je neco jinyho. Pokud chces dimenzovat tak šínu, neboli kolejnici.. Neboli U profil. Jinak 6 zavitovek je zalostne malo. Dal bych 10 mozna 12.. Cim vic pujdes do plochy tim lip.. To co poslal Radek vypada jako silenost, ale ma to duvod.. Pokud nahore budou jen dva sektory, dal bych spici..
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 9 years ago

Btw.. Protoze je tezky trefit vic der, tak se ty plochace davaj vzdy na dve.. A uvnitr se skoro vzdycky vrta az po.. Nemusis resit zinek.. A jestli tam je neco z betonu, tak to navrtej do nej.. Pac skoro vzdy je to "nosny" .. A jestli jsou zavitovky min nez 12ky, tak bych to nechtel pocitat. Uvedomujes si kde a jaky sily tam budou pusobit? V podstate jen tah.. A v tvem pripade jen na dve tyce nahore a dve dole.. Lepsi je zezadu dat ty protikusy vodorovne.. Ziskas mnohem vetsi plochu..
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

U cihlové zdi mi jeden zasvěcený člověk řekl, vodorovně raději nedávat.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

tak tyče tam jsou 12tky na 14 tyč už by se šoupal závit :)
zpevním to do Lka ke druhé zdi jak to tu někdo psal a ještě to připevním chemickou kotvou do betonového stropu té strojovny, takže to bude 3 bodové, to už ale jako musí být cajk :)
za 14 dnů ddám foto...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 9 years ago

u cihlové zdi bych to vodorovně taky asi nedal. Jde o to, že se zátěž rozloží do menšího počtu cihel (jen jedna řada a ta se snadněji vytrhne), ale když se to dá do kříže, zátěž se rozprostře do daleko většího počtu.
K tomu tvaru "jeklu", tak by mě zajímalo, když je to tak úžasně pevné, proč to nevidím nikde na žádné BTS. Všude jsou použité masivní plocháče, případně traverzy.
0 x
Halamíček Jakub

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

nene máš všade použity masivní účka což je ještě pevnější jak to lko, ještě jsem ted byl omrknout dvě o2 příhrady :)
nevim proč si to v dílně neozkuší na nějaké slabé pásovině jak ji ohneš a jak stejně silné to lko ohneš.. rozdíl
ale ještě by mě zajímalo jestly těch 6 závitovách tyčí 12 je dostačující? tlustší tam nenarvu, jedině co mohzu udělat vyvrtat nové díry a třeba ještě dvě přidat :?:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

v prvni rade - statik je prima osoba, celkem se u neho rad zastavim, poresime co se da a jak se da .. a clovek na to pak ma i razitko na dokumentu obsahujicim presne spocitane navrtrne plochy a moznosti co vse to bezecne unese :) druha vec je hlavne nesetrit ... co clovek na vsem usetri to se mu XX vrati v podobe eventuelniho pruseru nebo dodatecneho reseni problemu ...

kdo me tu zna a videl co bezne stavime tak vi ze nesetrime :) a vyplati se to
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

tak také na těchto věcech nějak nešetřim, mohl jsem koupit příhrady za 1900 Kč, kopul jsem ty lepší pevnější, už jen sedák mám za 8 litrů. Problém je v tom že jsem se nechal inspirovat tímto viewtopic.php?t=11216#p119422 a to byla chyba, teď už kupiji silná účka v Kondoru...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Okoune já mám pocit, že pořád nechápeš o co jde. Na těch fotkách, co jsou v tom odkazu, může být všechno správně - neznáš materiál stěny, neznáš výšku, neznáš návětrnou plochu. Např. to, že okopíruješ řešení, co mají operátoři na BTS, ještě neznamená, že pro tvoje účely to bude správně postavené.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no mě je to jasné naprosto, chtěl si tím říci že mám najmout profi firmu, která mi to za 50tku postaví vyřídí papíry a hotovo.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...