Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

prosim poradte mATX desku s i965 ale aby botovala z IDE ->

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

prosim poradte mATX desku s i965 ale aby botovala z IDE ->

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

Zhanim mATX desku, ale mam strach, ze nektere desky s i965 nepojedou z IDE portu boot z CF ... prosim kdo mate takto MK s Intelem core2duo CPU a chipsetem i965 a bootuje Vam z CF v IDE napiste zde typ desky ... dekuji moooc
0 x

Drobek
Příspěvky: 18
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Drobek » 17 years ago

Neboj se toho, pokud ma deska IDE, a umi z nej nabootovat, redukce ti v ni pojede. Obcas se stane nektere CF nenabootuje, vymenou CF jsem vzdy problem vyresil. Spise bych chtel upozornit ze mikrotik v 2.9 nepodporuje SMP( az verze 3, coz je beta ).
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

SMP ?
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 17 years ago

No bohuzial je to prevda ze mikrotik nevie bootovat na doskach I965 dnes som skusal Intel DQ965GFEKR, Guard Fish. Po starte uncompresing linux a potom hlaska ze neviem najs disk alebo take nieco. Skusane na dvoch roznych CF kartach. V inej masine nabootovali bez problemov.Najnovsia beta verzia to iste... Na fore mikrotiku som sa ale dozvedel ze niektore dosky pouzivaju "PATA controler is Marvell or another Mikrotik non compatible chip".
Takze uz len najst vhodnu dosku z mikrotik compatible chipom.:)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

to fujara - jj je to tak ... musi to mit ICH7 .... jinak novy ICH8 neumi botovat z IDE
0 x

Drobek
Příspěvky: 18
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Drobek » 17 years ago

Dade_Marfi píše:SMP ?

SMP = Symetric Multi Procesoring ( podpora více procesorů ). Prostě do verze 2.9(včetně) Mikrotik nevyužije potenciál 2. jádra. BTW. mě bootoje mikrotik i z externího PCI řadiče. Pokud je tam opravdu zmršenej řadič, tak to asi nepůjde. Nabootoval mě i ze SATA disku v legacy režimu, ale to zase každá deska neumí. Jinak Mikrotikls tvrdí: "RAID controllers that require additional drivers are not supported". Otázka ale zní, co je zahrnuté v jádru mikrotika. Konfigurák jádra zrovna nedávají a jako moduly tam nic nemají. :cry: :arrow: Takže jsem možná se svým optimismem přestřelil. Mě to opravu bootoje všude, ale 965 chipset nemám. :(
0 x