Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

tip na switch 24x GE + 1-2 10GE porty

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

tip na switch 24x GE + 1-2 10GE porty

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

Zdravim ve spolek, mate prosim nekdo tip na nahradu 3560E ? tedy neco co ma alespon 24portu 1GE a 1-2 porty 10GE ?

diky
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education


hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 9 years ago

Mám v síti jen edge-core a určitě bych tuto cestu nedoporučoval, pokud nechcete neočekávané stavy v síti. Má levné a zajímavé prvky, ale tam to končí.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

Viktor Novotný píše:Zdravim ve spolek, mate prosim nekdo tip na nahradu 3560E ? tedy neco co ma alespon 24portu 1GE a 1-2 porty 10GE ?

diky


pokud staci L2 tak by se mohl hodit WS-C2960X-24TD-L ..
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

10GE jsem ještě neřešil, ale mám zdroj na HP switche 1GB za zajímavý ceny, poptej to na rservis@rservis.com podle mě ti něco seženou.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 9 years ago

hafieror píše:Mám v síti jen edge-core a určitě bych tuto cestu nedoporučoval, pokud nechcete neočekávané stavy v síti. Má levné a zajímavé prvky, ale tam to končí.


Můžeš být prosím konkrétní. Těchto switchů mám několik a žádné problémy a zajímavé stavy nepozoruji. Mám jak 10GE porty zapojené tak i GE. Jeden je celkem plný a drží již několik měsíců bez škobrtnutí.
0 x

krtko
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod krtko » 9 years ago

cisco 4948E, pripadne DCN - DCRS-5960-28(52)F-DC
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 9 years ago

ef píše:
hafieror píše:Mám v síti jen edge-core a určitě bych tuto cestu nedoporučoval, pokud nechcete neočekávané stavy v síti. Má levné a zajímavé prvky, ale tam to končí.


Můžeš být prosím konkrétní. Těchto switchů mám několik a žádné problémy a zajímavé stavy nepozoruji. Mám jak 10GE porty zapojené tak i GE. Jeden je celkem plný a drží již několik měsíců bez škobrtnutí.


ECS4510-28F, který momentálně dělá to, že sice funguje ale každou chvíli se dostane do stavu, kdy se na něj nedá dostat pře ip. Na kabelu reaguje správně

ECS4210-12T, který při strátě linku na jednom portu lehnul a pomohlo jen vytažení ze zásuvky. Nereagoval ani na seriáku

3528M, 3510MA trpěly tím, že nejdříve přestaly propouštět dhcp a pak vytuhly úplně. Zcela náhodně kdekoliv v síti.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 9 years ago

Řešil jsi to s podporou?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Mě zase do sítě nesmí DCN. Co jsem si užil s jednou DCRS, to také nemělo obdoby. A co je úplně nejhorší ... podpora pro DCN (jmenovat nebudu) je oproti edgecore (proficomms) naprosto nulová.

Edgecore občas problémy mají, ale s vývojem firmware si to zatím vždy sedlo. Je to sice pitomý a znamená to nekupovat moc nové věci, ale je to tak. 3528M považuji za hard-stable, 3510MA už také. 4524D též (akorát se už nedělají ...).

Zkus poptat Brocade u Proficommu. Jestli je to ovšem i cenově dostupná náhrada toho cisca netuším :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

HP 5130 EI a případně vyšší řady, dle požadavků
Extreme X440
Brocade FXC a další.

Nejlevnější z toho bude HP a 5130 je poměrně povedenej kousek.

Moc jsi toho nespecifikoval, nevím co od toho všechno očekáváš
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 9 years ago

ef píše:Řešil jsi to s podporou?

Ano řešil, podpora funguje dobře, ale to nic nemění natom, že je to prostě výrobce kde u výrobků si nemohu být nikdy ničím jistej. Předpokládám, že to samé bude dcn, planet...
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

to stepan - za kolik umis ten HP 5130 EI ? kdyztak SZ nebo mailem :) v podstate nemam zadne velke pozadavky, ma to slouzit jako switch v miste kde prijdes 10GE svetlama a odchazis nekolika 1GE metalikama do X routeru, defakto switch nedela nic, jen do nej cumis mrtg ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Ani Cisco není svaté ... si v podstatě asi nevybereš. U edgecore alespoň tu podporu neplatíš :-)
hafieror píše:
ef píše:Řešil jsi to s podporou?

Ano řešil, podpora funguje dobře, ale to nic nemění natom, že je to prostě výrobce kde u výrobků si nemohu být nikdy ničím jistej. Předpokládám, že to samé bude dcn, planet...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 9 years ago

ale u cisca ji potřebuješ výrazně méně častěji
0 x
Halamíček Jakub