Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Venkovní kamera - krabička na konektory

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Venkovní kamera - krabička na konektory

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

Ahoj,

mám v plánu nainstalovat pár venkovních kamer na zeď, na kterou prší/sněží. Nemáte tip na nějakou krabičku třeba 10cmx10cm, kam bych schoval napájecí/síťový konektory? Nějakou hezkou, našel jsem pár, ale vzhledově nic moc. Děkuji za tip.
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 9 years ago

Dávali jsme malé Gewisky, kablíky do drážek nebo průchodek zespoda a vydrží to léta.
Není to ale nic na efekt.
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 9 years ago

Záleží na jaký kamery to chceš - třeba Hikvision má pod kameru přímo krabičku která se přišroubuje na zeď a na ní pak přímo kamera.

http://www.cam-it.org/index.php?topic=7030.0
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

milan.zelina píše:Dávali jsme malé Gewisky, kablíky do drážek nebo průchodek zespoda a vydrží to léta.
Není to ale nic na efekt.


Ta krabice vypadá slibně...
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

goblajz píše:Záleží na jaký kamery to chceš - třeba Hikvision má pod kameru přímo krabičku která se přišroubuje na zeď a na ní pak přímo kamera.

http://www.cam-it.org/index.php?topic=7030.0


K tý kameře také dodávají základnu na kabely, ale stojí 250,-CZK / kus. tolik se mi nechce dávat...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

gewiss, zadny srani s tim :) nejsou to nejake vulgarni krabicky co by urazily. pridelat pruchodky, za 5 minut hotovo.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 9 years ago

Gewissky jsou trochu moc měkké a ze slabého plastu. Ale prodávají se přechodovky ve stejných rozměrech s tím, že mají silnější a tvrdší plast. Ne zase tak tvrdý aby praskal. Název je myslím A-BOX. Akorát mají jednu nevýhodu a to, že nemají úplně ploché víčko. Takže když bys chtěl přidělat kameru na víko, tak to sice jde udělat, ale není to úplně rovná plocha.

A-BOX oproti klasické GEWISSce je masivnější a ne o moc dražší.
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

kolik stoji ta kamera ze Vám je líto dát 250 Kč za krabičku která je na to speciálně vyrobená a zřejmě i stejně tvarovaná jako je základna kamery. My to v práci kupujeme i s tím protože nechceme mít vedle kamery další krabici/opičárnu.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

gewiss namontujes a 8 let o ni nevis...to s nejakym hotento special umakem rict nemuzes, treba to krupne po roce dvou, ale hlavne ze je to spešl !!! :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

To teď jenom plácáš nebo máš zkušenost, že by byl originál nekvalitní?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

tak nejak trend doby je vse sidit a kratit zivotnost, je samozřejmé lakat na nove a "lepsi" nez na stare a overene... proste zazracnym krabickam z ciny moc neverim.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 9 years ago

Od vás bych si tak nechal udělat kamery...s Gewisskama :lol:

Jestli je ti líto 250,- za krabičku tak se na to rovnou vykašli a dej si za okno webkameru.

Nevim jestli je to poznat, ale ta krabička co jsem posílal je hliníkový odlitek, je přímo na kameru, má těsnění a průchodky. Máme jich nainstalovaných spoustu a nikdy nebyl sebemenší problém.
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

Petr Bačina píše:Gewissky jsou trochu moc měkké a ze slabého plastu. Ale prodávají se přechodovky ve stejných rozměrech s tím, že mají silnější a tvrdší plast. Ne zase tak tvrdý aby praskal. Název je myslím A-BOX. Akorát mají jednu nevýhodu a to, že nemají úplně ploché víčko. Takže když bys chtěl přidělat kameru na víko, tak to sice jde udělat, ale není to úplně rovná plocha.

A-BOX oproti klasické GEWISSce je masivnější a ne o moc dražší.


Zrovna dneska dopoledne jsem koukal na tuhle krabičku v KV elektru, vzhled je dobrá a cena taky..
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

Vokys píše:kolik stoji ta kamera ze Vám je líto dát 250 Kč za krabičku která je na to speciálně vyrobená a zřejmě i stejně tvarovaná jako je základna kamery. My to v práci kupujeme i s tím protože nechceme mít vedle kamery další krabici/opičárnu.


Ta kamerka stojí okolo 2500,-, ale o tu cenu ani tak nejde. Jde mi i o další instalaci. Ta základna je vyrobena jen pro DOME kamery, ale chtěl jsem na pár místech dát i ty klasické protáhlé a k té už nic podobného nedají koupit a chtěl jsem mít všude stejné provedení.
Naposledy upravil(a) ssnakess dne 09 Apr 2015 22:36, celkem upraveno 1 x.
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

goblajz píše:Od vás bych si tak nechal udělat kamery...s Gewisskama :lol:

Jestli je ti líto 250,- za krabičku tak se na to rovnou vykašli a dej si za okno webkameru.

Nevim jestli je to poznat, ale ta krabička co jsem posílal je hliníkový odlitek, je přímo na kameru, má těsnění a průchodky. Máme jich nainstalovaných spoustu a nikdy nebyl sebemenší problém.


Není mi líto 250,- kč, ale XX kusu x 250,- Podle mě, když je možné někde ušetřit a neovlivní to funkci, tak proč ne.
Naposledy upravil(a) ssnakess dne 09 Apr 2015 22:52, celkem upraveno 1 x.
0 x