Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kontakt JON - Routery NETIS

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Re: Kontakt JON - Routery NETIS

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Poridil jsem jich 30ks. Obvykle jedou, ale neobvykle casto si uzivatele stezuji, ze se jim odpojuji telefony i notebooky. Nektera zarizeni ani nesla pripojit, dokonce na nektere se nepripojil ani muj notebook, coz se nestalo u zadne jine wifiny. Proste uz bych o ne nechtel nikdy zavadit.
Vymenil jsem je za MikroTik RB941-2nD a je nebesky klid. Sice uzivatele rikaji, ze dosah maji RB941 nizsi, ale za tu stabilitu jim to stoji.
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

Musíš tam dát pár let starý firmware, to mi napsali z JONu, když jsem si na to stěžoval :-D Pak už se nic neodpojuje, jen se tomu přepisuje konfigurace a někdy i mizí :-)
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

netis(WF2419I)-V1.12.29433

ztráta konfigurace se stává, ale není to zas tak hrozné. Na několik set nasazených netisů to řešíme 3x do měsíce cca. Řešíme to vzdáleně. Vliv na to má kolísání EE, když třeba vypadne jistič. Pak samozřejmě i uživatelé, kteří se občas přiznají, že něco mačkali. Ti co se nepřiznají od samovolné ztráty konfigu odlišit nejdou :).
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 6 years ago

Jde to odlišit. Pokdu se do Netisu nahraje přes ssh příkaz pro remote on při defaultní konfiguraci. Remote je poté normálně dostupný, ale jenom pro lidi co to zmačkli tlačítkem. Pokud to spadne do defaultu kvůli podpětí v síti tak nepomůže ani tohle...
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

SpeedyGT píše:Jde to odlišit. Pokdu se do Netisu nahraje přes ssh příkaz pro remote on při defaultní konfiguraci. Remote je poté normálně dostupný, ale jenom pro lidi co to zmačkli tlačítkem. Pokud to spadne do defaultu kvůli podpětí v síti tak nepomůže ani tohle...


Ani to neni pravda. Mame pripady, kdy se to nevymaze a nebo vymaze castecne. Zmen v default delame mnohem vic nez jen remote a nekdy to vydrzi cele, nekdy cast, nekdy nic.
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 6 years ago

Tak já mám zkušenosti tak jak jsem psal. To že se vyrestartuje Netis jenom napůl s stává minimálně. Většinou je to po bouřce / bliknutí čezem a pak je to v defaultu, příkaz na default remote tam ani nemusí bejt protože se to mázne i s tim.
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 6 years ago

Nestává se někomu z vás, že v kombinaci WIN10 a AC chipset v zařízení, připojení na Netis WF2419 vypadává? Novější fw samo není.
Museli jsme kvůli těmto problémům opět začít kupovat TP-Linky nebo k zákazníkovi dát WF2780, pokud je ochotný si připlatit.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

RAket píše:Nestává se někomu z vás, že v kombinaci WIN10 a AC chipset v zařízení, připojení na Netis WF2419 vypadává? Novější fw samo není.
Museli jsme kvůli těmto problémům opět začít kupovat TP-Linky nebo k zákazníkovi dát WF2780, pokud je ochotný si připlatit.


jojo zase to zaclo. Ale uz jsem se na to naprd, pozadoval oficialni stanovisko od dodavatele, neodepsal.

Tak jsem presel zpet na tp-link a openwrt.

Narovinu na jejich rady tzpu, ze musim preinstalovat ovladac na wifi je dobry, ale nemuzu preci jezdit k zakaznikovi, kdyz mu tam nahodou prijde kamarad s WIN10 a blbne mu to. Nebo si ty blby vokna udelaj aktualizaci a je zase problem. Pak tam da clovek tp-link a problem neni
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

vymluvy, vymluvy.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

RAket píše:Nestává se někomu z vás, že v kombinaci WIN10 a AC chipset v zařízení, připojení na Netis WF2419 vypadává? Novější fw samo není.
Museli jsme kvůli těmto problémům opět začít kupovat TP-Linky nebo k zákazníkovi dát WF2780, pokud je ochotný si připlatit.

Zdravím,
tento týden jsem vyměnil 5 TP-linků, které prováděly psí kusy za NETIS 2419. Z několika stovek kusů 2419-ek v provozu jsem nereklamoval ani jeden kus. To mi tedy zůstává záhadou, proč se objevuje tolik problémů. Snad tím, že používám NETIS výhradně jako prostou bridge?
Ostatně, jaký je důvod používat na domácí wifince jakoukoliv funkci kromě bridge LAN+WLAN+WAN, pokud je na střeše MikroTik?
mpcz, 20.jul.2017
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

Vsak ja to standartne taky davam jako bridge.

Jinak pouziva je i s vlan pro iptv.

Vsak pni nejsou na reklamaci, oni fungujou, ale ne zrovna s tim pc kde jsou 10tky, ale treba s jinym to jde. Ja s applem taky nemam problem se pripojit a fungovat a zakaznik vedle s w10 chvili jde chvili nejde. A na netisu vidim ze je pripojenej, ale nema adresu ip a za chvili ji uz ma
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Jenže on to není problém ani tak NETISu, jako vše routerů obecně. Ať je to Netis, TPlink, Mikrotik, Asus, Tenda, všechno jsou to naprosté zmetky a někde funguje to a někde zase to. Celkově výrobci HW a programátoři ovladačů serou na to aby vše bylo odladěné.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

No dobre to by mohlo byt. Ale kdyz ten netis vymenim za tplink tak tenmproblem zmizi.

A jelikoz se to posledni dobou deje s netisama casteji a casteji tak tam problem asi bude.

A jestli neni tak proc se jon k tomu oficialne nevyjadril ze problem neni u nic. Potazmo proc netlaci na Gatese at s tim neco udela.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Tak hlavní rozdíl NETIS vs TPlink jsou použité procesory a wifi jako taková. Netis je šrot, TPlink taky... ale například doma mám 951G, teď i hAP ac lite a na wifi nedám víc jak 20Mb (notebook, telefony atd.). Vyměním za Netise, TPlink, jakýkoliv model a najednou wifina dá přes 50Mb. Kolega měl nějaký Probook od HPčka a ten třeba vůbec neviděl wifi z Mikrotiku. Jako kdyby nebyla.

Máme mezi lidma pár stovek Netisů 2411 i 2419 a většinou bezproblémů. Jedou jak v režimu router, tak v bridge. Někde dokonce s nastaveným QoS atd.. Pravda, že někde se prostě mění za jiný (většinou TPlink kvůli ceně), protože se právě nějaký z počítačů nechce připojit atd. Ale to je tak 1 z 50. Nejstarší 2411 jedou už pár let a v pohodě.
1 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

Tak to mas zase spatne neco ty. Protoze je mam uz pres rok doma hAP ac lite a normalne z nej vymacknnu 60 Mbits. Predtim jsem tam mel netise a ten dal v poho 40Mbits.

Ohledne tech netisu my jich mame u zakazniku taky stovky netisu. PRoste jednu chvili ten problem byl, pak zmizel a ted se objevil a to tak ze 5 z 10 to nejde. Takze vozim v aute jeste TPlinky a prehazuku to. Jenze pak premyslim jestli mam vubec tahat toho netise, kdyz pak jdu dolu pro tplinka.

To, ze se ti ten problem vyskytuje 1 z 50, muze take byt jiny kraj jiny mrav. To zname i jina koncetrace notebooku s nekompatibilnim chipsetem.

Me ten problem taky zmizel, kdyz jsem zacal davat 2419 tky (predtim 2411), ale uz se zase objevil.

Co tak vic pozoruju, tak kdyz je signal OK (myslim plnej), tak to neudela, ale jak zacne signal haprovat tak se to do urcite chvile stane
0 x