Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NVR HikVision

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

NVR HikVision

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

Mám tu v jedné firmě problém s kamerama, NVR Hik DS-7616NI-SE/P, 6 kamer v POE portech, 6 kamer to tahá z okolní sítě. Chápu správně, že ten NVR funguje pro ty kamery v POE portech jako router, a cpe je do rozsahu 192.168.254.0/24? připojili jsme jim totiž vzdálenou pobočku, kde je použitý tento rozsah a ty kamery přestali jet, když ten propoj umrtvím, tak kamery najedou. Jde ten subnet těch kamer změnit? Jde z toho NVR tahat RTSP streamy těch kamer v POE portech? Díky
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Ahoj moc nechapem co myslis :) Samotne NVR nie je ziadny router, je to zariadenie ktoré ma jednu IP a zbiera streamy z kamier. Kamery s NVR samozrejme musia byt na rovnakom subnete. cele si to mozes vymenit, jednoducho postupne prepiš IP adresy v NVR a kamerach + zmen subnet na zariadeni ktore je GW pre kamery a NVR.

RTSP jednotlivých kamier si mozes vytiahnut priamo z kamier. NVR síce vie cucat RTSP stream ale nevieho jednotlivo posuvat dalej. Ak dačo napis PM :)
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Ne je to tupy switch s jednou IP a stejne jako DS-7616NI-SE pouze s tim rozdilem, ze to obsahuje POE switch.
RTSP musis tahat z kamer.
Samozrejme to DVRko umi i DHCP, ale neumi nat, takze to musis vypnout.
Viz manual:
http://www.hikvision.com/UploadFile/ima ... 421869.pdf
1 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

V příloze je vidět seznam kamer v POE portech, NVR má IP 192.168.252.10, kamery byly konfigurovány ve stejném rozsahu 11 a dál, ale na těch adresách jsou nedostupné, matou mě v tom seznamu ty IP z rozsahu 192.168.254.0/24, navíc to NVR je ze sítě té druhé pobočky, kde je 192.168.254.0/24, nedostupné. Mě to totiž nepřijde že by to byl switch.
Přílohy
nvr.jpg
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Co mas v nastaveni site?
Mozna jsou kamery v jinem subnetu za nejakym natem.
0 x

pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pikoto » 9 years ago

Pokud mas kamery v 192.168.254.0 a sit v 192.168.252.0 tak se na ne nedostanes, nejsou ve stejnem subnetu..Jak psal Ladik, koukni zdali nejsou v jinem subnetu, ci opravdu mas nastavene adresy v tech kamerach spravne..Pokud by byli ve stejnem subnetu neostali by tyto jina IP
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

IP toho NVR je 192.168.252.10

v kamerách byly nastavené 192.168.252.11 a dál po jedné, po připojení do těch POE portů to vypadá jako na obrázku, ty řádky nejdou editovat, kamery jsou nedostupné, když tu kameru z toho NVR odpojím a hodím si ji bokem přímo na napájení tak se na ni normálně dostanu přes tu předtím nastavenou IP 192.168.252.11

prostě mi to nepřipadá že by to NVR bylo jako switch, navíc i to NVR je ze sítě 192.168.254.0/24 nedostupné protože si asi myslí že ten rozsah má na tom svém POE rozhraní
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

v příloze nastavení sítě

jinak u těch POE portů to ty IP hlásí i když jsou ty kamery odpojené
Přílohy
nvr2.jpg
0 x

pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pikoto » 9 years ago

A ten poe switch ma co za IP?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

POE switch? používám POE porty přímo v NVR
0 x

pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pikoto » 9 years ago

Aha sorry sem se blbe kouknul do prvniho prispevku..
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Jo ale ty kamery, kdyz jsi zmenil ty jejich IP musis znovu do NVRka pridat s aktualnima IPckama.
Oni se nezmeni sami od sebe na nove.
A dej si tam aktualni fimware i do kamer a znovu to cele nastav, je to mene prace nez to takto delat.
Urcite jsi pod admin uctem? Me ty kamery editovat jdou normalne.
A bacha v Chrome me to nekdy blblo to nastaveni a musel jsem to delat v IE, tech kamer jsem mel otevrenych nekolik a asi se me tam neco zacyklilo.

V odpovedi, ze se ze site 192.168.254.0/24 nedostanes do 192.168.252.0/24, tak to je pochopitelne tedy pokud nemas masku treba 255.255.0.0 :-)

Zkontroluj si polozku uPnP, v novem firmwaru se to jmenuje uz NAT :-) treba tam mas nejake bludy :-)
0 x

pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pikoto » 9 years ago

Ladik píše:Jo ale ty kamery, kdyz jsi zmenil ty jejich IP musis znovu do NVRka pridat s aktualnima IPckama.
Oni se nezmeni sami od sebe na nove.
A dej si tam aktualni fimware i do kamer a znovu to cele nastav, je to mene prace nez to takto delat.
Urcite jsi pod admin uctem? Me ty kamery editovat jdou normalne.
A bacha v Chrome me to nekdy blblo to nastaveni a musel jsem to delat v IE, tech kamer jsem mel otevrenych nekolik a asi se me tam neco zacyklilo.

V odpovedi, ze se ze site 192.168.254.0/24 nedostanes do 192.168.252.0/24, tak to je pochopitelne tedy pokud nemas masku treba 255.255.0.0 :-)

Zkontroluj si polozku uPnP, v novem firmwaru se to jmenuje uz NAT :-) treba tam mas nejake bludy :-)


vychazel jsem z obrazku nastavenikamery , kde ma psanou 255.255.255.0

JInak ano ac nemam rad internet explorer, tak na kamerach fungoval vzdy oproti chrome ci mozille.
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 6 years ago

Ahoj, mám dotaz.
Pořídil jsem si NVR DS-7616. Mám soubor kamer, které se nacházejí za jednou IP adresou X.X.X.X. Každou kameru mám na jiném portu 18000 - 18010, rtsp 18500-18510. Jak mám nastavit kamery v konfiguraci, abych mi to jelo přes různé rtsp porty. Zatím mi jede vždy jen ten jeden přes port 554, lae já potřebuji aby každá kamera si šáhla na svůj stream. Díky za rady. Na starém IPCorderu to fungovalo bez problémů.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

tam co je seznam kamer se dá zvolit manuální režim a tam si jde navolit porty
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků