Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Anteny ve strese kostela

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Anteny ve strese kostela

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

Zdravim,
prisel jsem pro radu, takze k veci. Mame vysilac ve strese kostela, jedna se o plechovou kopuli o prumeru asi 4-5metru a v ni jsou 4 okna tak 70x70cm, za nimy mame anteny. (SXT atp.) jedna se mi o to, ze uz nevim co pred ty anteny dat aby to nemelo vliv na propustnost atp. Original tam byly okna se sklenenou vyplni, stare jednosklo. Tam se delo to ze pri ptp spoji na dvou sxt na ani ne kilometr to ma signal 55/55 ale data raty sou 90/15 napriklad :-/ pokud sklo dam pryc tak 270/270 a i propustnost je uplne nekde jinde. S oknama treba na tcp 1 spojeni to jede dejme tomu 40/10 Mbit. Bez nich 55/55 Mbit. Zkouseli jsme pred to uz kdeco, ale nikdy jsme se nedostali na hodnoty jako kdyz to okno vysadim a dam pryc. Mate nekdo nejake zkusenosti prosim, co je pro tento pripad nejlepsi ? Zkouseli jsme napriklad lexan, polyuretan o tloustce 3-4mm atp. ale stejne se to zlepsi jen castecne napriklad s polyuretanem 150/50. Signal zustava ve vsech pripadech +-2 dB stejny.

Predem diky vsem za napady :-)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

SXT říkáš? No tak nevím jaký to má úchyt, ale když už si tak hovíš ve sklenářských pracech tak na nějaký matroš toho okna (klidně si udělej tlustší podložku) dej na jeden šroub třeba NanoBeam16dBi a naklop/natoč jej podle gusta. Tedy pokud se jedná o PtP spoj, u AP potřebuješ asi Mikrotik. Bude to taková kulatá packa zvenku na okně - předpokládám se neotvírají. Prostě to vystrč ven.
https://www.discomp.cz/default.asp?cls= ... tiid=61192
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

Problem je v tom ze ja nemuzu pred okno, anteny musi byt schovane za necim, kdyby to slo tak uz to mam davno pred :-)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

já použil makrolon, celý jsem to lakoval, protože jsem tím nahrazoval měděný plech, mám za tím i 10G a žádný problém nepozoruji
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

A ten makrolon to mas plny nebo dutinkovy ?
0 x

czislo
Příspěvky: 8
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod czislo » 9 years ago

tady se s tim moc neparali:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Kostel_Nanebevzet%C3%AD_P._Marie_(Lib%C4%8Dany).jpg
navic tam maj ted jeste dalsi bobek

k veci:
neslo by tu antenu zakomponovat do toho plexi a cele to pak barevne sjednotit?
jestli tam davas sxt, tak by z toho slo udelat treba slunicko :)
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

Urcite slo, problem je ze ne vsechny potrebuju kolmo na to plexi, nektere miri sejdrem a pak by to bylo asi komplikovane.

To co posilas to foto to bych neudelal ani kdyby mi to povolili... otres.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 9 years ago

Máme několik kostelů, no řešit tam něco je občas oříšek, teď naposledy do malého okénka dát 10G a to ještě našikmo, ale po velkém usilí se povedlo, okno jsme vyměnily za kvalitní plexy, a mřížku udělali černou plastovou lištou a je to celkem ok. Jinak část antén máme za klem a je to taky celkem ok, nic tak hardcore jako sxt na vysílače nepoužíváme, dal bych tam nějakou kvalitní anténu. Občas je boj s nějakými odrazy, od plechu věže. Jinak jak jezdím po ČR a koukám po anténách tak se nestačím divit, jak to je někde vyprasené a vidět a nikdo se s tím nepáře, záleží na firmě a památkářích co si dají do podmínek a pak jestli to kontrolují. Už jsem zažil, že chtěli zaplatit aj archeologický průzkum. Jinak je i spousta flat antén, který některý firmy dávají před okenice a mají to pěkně udělané, že to neznalé oko neuvidí. Makrolon bych místo okna nedal i když už jsem to viděl, vypadá to ze spoda divně, ty komůrky. Některé firmy mají taky specialitu aj já jsem to někde navrhoval, ale neprošlo mi to kvůli servisu dávat antény na špičku vedle křížku, ale to musí většinou horolezci, když tam velkou náhodou není lešení ..
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

dutinkový, ale v řezu je ukončený tou origo lištou, takže v tom nemá co kondenzovat ani růst

ale co to tak sleduju tak tady to po těch církevních restitucích začali hodně řešit a jdou tvrdě za tím, aby se vše uvedlo do pořádku, z hodně kostelů tu dali i výpovědi firmám co to nebyly ochotné maskovat
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 9 years ago

Nakonec sme tam dali 2mm plexi a zmatnili jej smrikem a je to uplne super. Je strasny rozdil mezi 2mm a 4mm. Zkousel sem.
0 x