Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DualCORE2 a Mikrotik

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

DualCORE2 a Mikrotik

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

co si myslite o dvoch jadrach a mikrotiku? ma to vyznam? alebo jedno ostane nevyuzite

narazam na najnovsi procesor CORE2 XEON so 4MB cache
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 17 years ago

myslim, ze jedno jadro pojede "naprazdno"...a co tim chces routovat?? gigabit? :)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

napriklad 100Mbit FD + kopec pravidiel vo firewale, a to druhe jadro ak by slo naprazdno by ma dost stvalo, dnes sa uz pomaly neda kupit vykonny server na jednom jadre a uz vobec nie Xeon
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

to Radoko77 - poridil jsi nakonec ? na jake desce ?
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

Dade_Marfi píše:to Radoko77 - poridil jsi nakonec ? na jake desce ?


nie stale vaham, nemam ziadne informacie o praktickych skusenostiach, ak by si nieco mal hod to sem, uz som pocul ze obe jadra by mali byt zatazene, ale to bolo len nazor
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

no ja hlavne potrebuji mATX desku s tremi (nebo dvemi) PCI ... a grafikou integr .... jinak ano meli by byt obe jadra vyuzivane ....

ale prave jen i965 a i975 to umi obslouzit a ty nemaji v ich8 IDE takze IDE port resi ruzni vyrobci ruzne ... a tak hledam desku co umi boot z IDE
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Radoko77 píše:
Dade_Marfi píše:to Radoko77 - poridil jsi nakonec ? na jake desce ?


nie stale vaham, nemam ziadne informacie o praktickych skusenostiach, ak by si nieco mal hod to sem, uz som pocul ze obe jadra by mali byt zatazene, ale to bolo len nazor


Jedno jádro na 100% nevyužité.. Od verze 3.0.0 by to mělo podporovat 2CORE ale není to jisté.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

to soucez - tak me prosimte vysvetli jak je mozne ze na masine s normalnim P4 na 3,2 GHz byla zatez 80 - 90% a na masine s core 2 duo je na 30% ??
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Dade_Marfi píše:to soucez - tak me prosimte vysvetli jak je mozne ze na masine s normalnim P4 na 3,2 GHz byla zatez 80 - 90% a na masine s core 2 duo je na 30% ??


To nevím, ale dle informací na školení od autorizovaného školitele byla informace jak jsem psal.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

jasne a byl to ten samy skolitel co rika, ze na masine ma byt maximalne 200 SQ ??
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

Dade_Marfi píše:jasne a byl to ten samy skolitel co rika, ze na masine ma byt maximalne 200 SQ ??


To nevím. Proč by nemohlo být víc?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

ale jo muze sam mam daleko vic .... no ale ten onen skolitel "expert" me to tak tvrdil tak uz na nej kaslu ...
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 17 years ago

Dade_Marfi píše:ale jo muze sam mam daleko vic .... no ale ten onen skolitel "expert" me to tak tvrdil tak uz na nej kaslu ...


V pondelok dojde doska Intel DQ965GFEKR, Guard Fish tak mozem vyskusat ci nabootoje z CF. Ale zaujima ma ako zistim ci mikrotik vyuziva obe jadra alebo len jedno?

Ten skolitel to asi myslel tak ze 200SQ je dost na zataz procesora ja teda neviem aky datovy tok tecie cez ten router ale mozno kvoli tomu si mal taku vysoku zataz na tej P4/3200.
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

fujara píše:
Dade_Marfi píše:ale jo muze sam mam daleko vic .... no ale ten onen skolitel "expert" me to tak tvrdil tak uz na nej kaslu ...


V pondelok dojde doska Intel DQ965GFEKR, Guard Fish tak mozem vyskusat ci nabootoje z CF. Ale zaujima ma ako zistim ci mikrotik vyuziva obe jadra alebo len jedno?

Ten skolitel to asi myslel tak ze 200SQ je dost na zataz procesora ja teda neviem aky datovy tok tecie cez ten router ale mozno kvoli tomu si mal taku vysoku zataz na tej P4/3200.


no neviem na Celeron2,8 nam bezi okolo 880 pravidiel a procak ide na 35-45%, je v mode bridge, jeden vstupny a jeden vystupny interface
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Dade_Marfi píše:to soucez - tak me prosimte vysvetli jak je mozne ze na masine s normalnim P4 na 3,2 GHz byla zatez 80 - 90% a na masine s core 2 duo je na 30% ??


Co třeba nová výkonnější architektura procesoru, vice sdilene cache :?: . Tu si myslim, že je hlavní rozdíl. Každopádně druhé jádro se fláká. A pokud ne úplně, tak dělá nějakou chabou hardwarovou predikci (či jak se tomu říká). Ale nejsem si jistý, jestli to u Core je a nebo je k tomu potřeba soft.
0 x