Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DualCORE2 a Mikrotik

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

knedlik píše:
Dade_Marfi píše:to soucez - tak me prosimte vysvetli jak je mozne ze na masine s normalnim P4 na 3,2 GHz byla zatez 80 - 90% a na masine s core 2 duo je na 30% ??


Co třeba nová výkonnější architektura procesoru, vice sdilene cache :?: . Tu si myslim, že je hlavní rozdíl. Každopádně druhé jádro se fláká. A pokud ne úplně, tak dělá nějakou chabou hardwarovou predikci (či jak se tomu říká). Ale nejsem si jistý, jestli to u Core je a nebo je k tomu potřeba soft.


mozno bude velky roziel medzi DualCore a Dual2Core, kedze su to uplne ine procaky, ja som mal na mysli uz novu 2ku ktora ma zdielanu cache
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

no kazdopadne pry core 2 duo je vykonejsi pri 2.13 GHz jak P4 pri 3.4 GHz
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

minimalne 2nasobne, doteraz som uznaval AMD X2 ale co vydal Intel Core2 tak klobuk dole, a este nove Xeony 51xx na zbernici 1333Mhz tak to je riadna malina, pre potreby routovania myslim ze bohate dostacujuce na dlhy cas
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

prave jsem nasadil misto 2.8 novejsi 2.9 a dost me to sokovalo 2.4 celeron nestihal to co bylo na 2.8 s vytizenim max do 80% tak na 2.9 bylo uz na 100% tak jsem narychlo musel koupit 3.2 GHz P4 ... zda se, ze je to dobre ... a uz mam na ceste core 2 duo tak snad pak uz to bude zase aspon na rok beze zmen.
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

Dade_Marfi píše:prave jsem nasadil misto 2.8 novejsi 2.9 a dost me to sokovalo 2.4 celeron nestihal to co bylo na 2.8 s vytizenim max do 80% tak na 2.9 bylo uz na 100% tak jsem narychlo musel koupit 3.2 GHz P4 ... zda se, ze je to dobre ... a uz mam na ceste core 2 duo tak snad pak uz to bude zase aspon na rok beze zmen.


urcite daj vediet ako si dopadol, ja chcem tiez ist do Core2Duo, potrebujem nieco na 100-150.000 spojeni
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

Dade_Marfi píše:prave jsem nasadil misto 2.8 novejsi 2.9 a dost me to sokovalo 2.4 celeron nestihal to co bylo na 2.8 s vytizenim max do 80% tak na 2.9 bylo uz na 100% tak jsem narychlo musel koupit 3.2 GHz P4 ... zda se, ze je to dobre ... a uz mam na ceste core 2 duo tak snad pak uz to bude zase aspon na rok beze zmen.


Taky jsem byl prekvapeny, kdyz celeron 2,53 jel uz na 70% a po přesedlání na PD 2,8 kleslo zatížení na max.30 procent. Doufam, že to aspon rok vydrží a potom nasadím core2duo a nebo mozna K8L . Jeste se uvidi, co bude lepsi :)
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 17 years ago

Radoko77 píše:
Dade_Marfi píše:prave jsem nasadil misto 2.8 novejsi 2.9 a dost me to sokovalo 2.4 celeron nestihal to co bylo na 2.8 s vytizenim max do 80% tak na 2.9 bylo uz na 100% tak jsem narychlo musel koupit 3.2 GHz P4 ... zda se, ze je to dobre ... a uz mam na ceste core 2 duo tak snad pak uz to bude zase aspon na rok beze zmen.


urcite daj vediet ako si dopadol, ja chcem tiez ist do Core2Duo, potrebujem nieco na 100-150.000 spojeni


jaký datový trafik máš při tomto počtu spojení ???
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

McCall píše:jaký datový trafik máš při tomto počtu spojení ???


zhruba 60MBit+20Mbit
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 17 years ago

takze nikto ziadne skusenosti s INTEL CORE2 ???
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 17 years ago

Radoko77 píše:takze nikto ziadne skusenosti s INTEL CORE2 ???


Testoval som na dvoch doskach jedna intel 965 tam mikrotik ani nenabotoval s CF niekde sa to tu riesilo, druha intel 945. Musim povedat ze starsie verzie sa chovali horsie ako klasicka P4 na i865 chipsete. Nova 3.0betax uz bola chodiva ale je to zatial len beta tak som sa to neodvazil nasadit naostro. Skusal som dat dualcore E4300 (800Mhz FSB) aj do i865 dosky ale bohuzial nenastartoval.
0 x