Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

problem s routerem

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

problem s routerem

Příspěvekod HoT » 17 years ago

Ahoj mam desku i865 gigabyte, 5 x pci. Ve 4 je pci wlan karta a v jednom je lan. Problem je ten, ze po rebootu se mi ztrati karta z prostredniho pci slotu. pokud pc vypnu a karty vytahnu a vratim zpet, tak vse jede az do dalsiho rebootu....:-( v biosu sem vse vypnul. Pokud ta karta po rebootu neni videt tak Mikrotik hlasi v system/resources/pci unknown hardware, nebo tak neco na pozici toho pci slotu.....nemate nekdo tucha na co bych se jeste mel mrknout? vsechny sem je ruzne prehazel ve slotech a zkousel i jine, takze vadu karty bych vyloucil. dekuji
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 17 years ago

HoT píše:Ahoj mam desku i865 gigabyte, 5 x pci. Ve 4 je pci wlan karta a v jednom je lan. Problem je ten, ze po rebootu se mi ztrati karta z prostredniho pci slotu. pokud pc vypnu a karty vytahnu a vratim zpet, tak vse jede az do dalsiho rebootu....:-( v biosu sem vse vypnul. Pokud ta karta po rebootu neni videt tak Mikrotik hlasi v system/resources/pci unknown hardware, nebo tak neco na pozici toho pci slotu.....nemate nekdo tucha na co bych se jeste mel mrknout? vsechny sem je ruzne prehazel ve slotech a zkousel i jine, takze vadu karty bych vyloucil. dekuji


ze by IRQ? :wink:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 17 years ago

sub_zero píše:
HoT píše:Ahoj mam desku i865 gigabyte, 5 x pci. Ve 4 je pci wlan karta a v jednom je lan. Problem je ten, ze po rebootu se mi ztrati karta z prostredniho pci slotu. pokud pc vypnu a karty vytahnu a vratim zpet, tak vse jede az do dalsiho rebootu....:-( v biosu sem vse vypnul. Pokud ta karta po rebootu neni videt tak Mikrotik hlasi v system/resources/pci unknown hardware, nebo tak neco na pozici toho pci slotu.....nemate nekdo tucha na co bych se jeste mel mrknout? vsechny sem je ruzne prehazel ve slotech a zkousel i jine, takze vadu karty bych vyloucil. dekuji


ze by IRQ? :wink:

no jo ale co s tim?? je mozne, ze ta deska protse 5 karet, nebo resp. 5 urcitych karet, nezvladne?
0 x

Posterenceteran4
Příspěvky: 2
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Posterenceteran4 » 17 years ago

0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

odpoved : nekupuj shitky desky ... kup treba asrock s 5ti pci ... stoji jeste mene jak ten tvuj gigabyte a hlavne jede stable ... mam v tom osazeno vsech 5 pci ...
0 x

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 17 years ago

Dade_Marfi píše:odpoved : nekupuj shitky desky ... kup treba asrock s 5ti pci ... stoji jeste mene jak ten tvuj gigabyte a hlavne jede stable ... mam v tom osazeno vsech 5 pci ...


no jo no...ja mam jeste jednu gigabyte i845 a ta slape v pohode....:-(.....no tak holt tam muzu jet jen na 4pci...:-( uz sem zkousel snad vse i manulani irq a po restartu vzdy stejny problem.....tak se neda nic delat. Nekde ji pripdane nacpu do kancl compa...
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

No je to divné, ale u desek s Intel chipsetem jsem zjistil, že když tam nacpu karty v určitým pořadí, tak to některý nechce najít. Když je popřehazuju mezi sebou, tak to většinou jede. Někdy bývá problém, když je v prvním PCI vedle AGP síová karta. Chce to laborovat. Dokonce jsem měl problém i s některýma redukcema MiniPCI/PCI. Jeden typ v určitým PCI slotu nejel, kdežto jinej typ jo. U VIA chipsetu jsem to ještě nepozoroval. Ani u SiS. A problémy byly taky hlavně s CM10, ta se jen tak s nějakou deskou nesnese. U CM9 jsem zatím neměl probléma.

A ještě jedna věc.. Některý redukce MiniPCI mají tenší tišák a v případě, že jsou ve slotu mírně zkroucený, tak nemají kontakt. Když se s nima zamele, tak jedou, ale protože se to celý zahřívá, tak to mechanicky pracuje a ztrácí to kontakt..
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

to Repkins - via ? sis ? boze co to je ... to do routra vazne nepatri :D
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

Dade_Marfi píše:to Repkins - via ? sis ? boze co to je ... to do routra vazne nepatri :D


No u někoho to vzbuzuje smích, ale mám postavený malý APčko pro lokální vykrytí na staré AT desce, CPU Cyrix MII/266, Ali chipset, Atheros CM-9 + XI-626 a jede to jak vínko. Přitom pořizovací cena desky+cpu+ram nepřesáhla 350Kč, což si myslím je za pusu. Kdežto na deskách s Intel BX nebo i845 cipsetem jsem měl problémy. Takže spíš dám na svoje zkušenosti.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

i865 na tom mam snad vse ... a spokojnost ... viu nebo sis ... jako vazne neee .... vzdyt to je "nahrazka" chipsetu ... uz v dobach kdy jsem stavel pc ... jako takove ty home/kancl atd ... sem ji nesnasel ... same problemy ... no a dneska bych na to teda sitovou techniku nedal ...
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 17 years ago

HoT píše:Ahoj mam desku i865 gigabyte, 5 x pci. Ve 4 je pci wlan karta a v jednom je lan. Problem je ten, ze po rebootu se mi ztrati karta z prostredniho pci slotu. pokud pc vypnu a karty vytahnu a vratim zpet, tak vse jede az do dalsiho rebootu....:-( v biosu sem vse vypnul. Pokud ta karta po rebootu neni videt tak Mikrotik hlasi v system/resources/pci unknown hardware, nebo tak neco na pozici toho pci slotu.....nemate nekdo tucha na co bych se jeste mel mrknout? vsechny sem je ruzne prehazel ve slotech a zkousel i jine, takze vadu karty bych vyloucil. dekuji


Hej hej hej zpomal ma, má vysoků rychlost, vnímám ju len šestým smýslom...

Víš ony se dělaly celé série základních desek od roku 1995 do roku 2005 které měli problém vždy s posledním volným PCI slotem - to bude tvůj případ. Doporučuji vyměnit desku. Mám linuxové servry postavené na ASROCK - dává je teï kde kdo. Tebou zmiňovaný GIGABYTE je sice dobrý značka ale pro domáci použití. Do servru musíš dát něco lepšího. A dnes jsou ceny úplně stejné tak není nad čím přemýšlet. Intely se taky hodně používaj ale sou drahý - tuším že IBM znich staví servry.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

jjjj asrock rikam to porad .... dobra cena ... vyborna funkce
0 x

StoupaLutin
Příspěvky: 211
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Lutín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod StoupaLutin » 17 years ago

Do servru musíš dát něco lepšího. A dnes jsou ceny úplně stejné tak není nad čím přemýšlet. Intely se taky hodně používaj ale sou drahý - tuším že IBM znich staví servry.


Malinko OT: ale IBM dává do svých serverů (opravdu serverů!) své desky a dokonce i chipsety a technologie... :!: :P
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 17 years ago

to StoupaLutin - to je mozne ... ale ? stavite nekdo MK masiny na IBM ? ...
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 17 years ago

Dade_Marfi píše:to StoupaLutin - to je mozne ... ale ? stavite nekdo MK masiny na IBM ? ...


jj, a jede to bez problémů...
0 x