Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

umístění stožáru v krajině

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

umístění stožáru v krajině

Příspěvekod 4gd1 » 9 years ago

Zdravím všechny,
jak nejčastěji řešíte pozemek pro umístění příhrady někde v poli, za lesem atp? Myslím tím finančně s majitelem, jest-li nájemem dlouhodobým, odkoupením atp. Případně nějaký odhad cen které nabízíte a jsou účinné :D :D ..
Díky..

Michal.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

máme na louce a řešilo se to věcným břemenem za 1000 Kč jednorázovka, ale strašně záleží na lidech to je jasný, ale bez břemena bych do toho nešel tedy.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod 4gd1 » 9 years ago

to věřím, spíš jestli pro toho člověka je motivační ta částka aby svolil takovou věc, právě proto je to hlavně o lidech...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

setkavam se s velikou neochotou prodat kousek pozemku, ve 3 pripadech 3x ne, takze platime rocni najem + net zdarma ( pokud je realne jej majiteli zavest je li v pokryti a chce li jej, donabizime ho jako pomyslne plus kdyz jen prachy moc nefunfuji )...nastesti jde jen o 3 body z cirka 20-25...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod 4gd1 » 9 years ago

píšete jim nějaký ofiko dopis na adresu z LV nebo jdete za nimi či jakou máte nejlepší metodu? Co v případě, že majitelem je obec? Máte nějaký reálný poznatek?

Díky za info,
Michal.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

nejprimejsi cesta je primo za majitelem...ve 2 pripadech bydlel majitel do 200m od pozemku, v jednom sme jej neprimo nasli protoze jsme s majitelovou segrou jednali o umisteni na jine budove pro kryti uplne jine lokality... v pripade obci se obavam velmi, ze tam bude vic neochota, hadam ze to musi odkyvat zastupitelstvo a casto tam sedi paprdove co je bavi hlavne pivo a tydle premodernizovany temata jim nic nerikaj, tak aby nebyli za kokota radeji zamitnou... nevim proc ale nejak slysim vic kecu, ze je to na hovno, maly penize z toho a jen problemy a kdesicosi...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

4gd1 píše:to věřím, spíš jestli pro toho člověka je motivační ta částka aby svolil takovou věc, právě proto je to hlavně o lidech...


jako pokud si ten člověk umí spočítat jedna+jedna tak i za tu 1000 Kč je to pro něj dobrej kšeft protože je to úplně za nic, zabere mu to 1m čtvercovej ani ne, elektřinu mám vlastní.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

jenze ty na tom budes ryzovat desetitisice mesicne a mu das jednorazove tisicovku? ses to ale skrblik :-)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

1000kč mesicne ? no proc ne nekdo to vezme nekdo ne, nekdo si predstavuje klidne i 2-2,5 mesicne ze jo, nechces, nech bejt di jinam, čau :) a luxus jit jinam neni casto k mani...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

mesicne jo, to je pekne, ja vychazel z okounova ""za 1000 Kč jednorázovka""
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

1000 Kč měsíčně za takový prd? tak to bych musel být hodně na dně, za poskytnutí 1 čtvrcového metru na louce platit 1000 Kč měsíčně by byla dobrá pálka. 1000 Kč měsíčně bych dal za vysoký panelák s elektrickým přívodem, ale ne za louku :)

jestli na tom budu rýžovat 10000 Kč měsíčně to tedy fakt pochybuji, to bych už měl dávno dvě auta s bazénem :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

A kolik si myslíš, že platíme za rack (60cm, výšku nevím) ve výtopně paneláku? Také přes tisícovku měsíčně ... městu. A ani tam nemáme elektřinu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

talir neplatim za metr ctverecni, to by bylo dost extremni, ma to cirka 3x4 metry...popravde kdybych se mel zlimitovat na metr ctvereni (na povrchu), asi bych remcal ale dalo by se...ale ne za litr mesicne :) videl sem maniky nacpane s rozvadecem i stozarem na oplocenem place cirka 100x170cm. Jooo co bych dal za panelak klidne i venku na strese, zevnitr jen stavu...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

ludvik píše:A kolik si myslíš, že platíme za rack (60cm, výšku nevím) ve výtopně paneláku? Také přes tisícovku měsíčně ... městu. A ani tam nemáme elektřinu.


tak můžeš klidně platit xy Kč měsíčně, ale nastává otázka co je potom rentabilní a jak je to důležité místo a jak se pohybují místní ceny, znám spousta ISPíků pro které je hodně 500 Kč za měsíc.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...