Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Apple

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Apple

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Ahoj,

zesnulý Steve se mě snaží osvítit a donutil mě si koupit MacBook. :D (pravej důvod je rozšiřující se platforma i do firemní sféry)
Protože celou dobu používám Win (iPhone nepočítám) a dělám v ICT, chci se zeptat, zda je tento obor lehce zvládnutelnej i na Macu.

Vyjmenuju ty nejpodstatnější appky, který mě u Macu chybí a poprosil bych ostatní, kdo má Mac a používají je taky o nějaký ekvivalenty.

vSphere
Xen Console
Cisco ASDM
Look@Lan
Winbox - zatím jsem našel pouze pomocí Wine s nefunkčním připojením na MAC adresu.
Total Commander
WinSCP
Putty

Předně bych se chtěl vyhnout Wine emulaci nebo Parallelsům. Jak je to následně s Active Directory a Applem? Má někdo z vás intergováno v doméně?

Díky moc.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

Putty = terminal
WinSCP = sshfs , teda na debianu, ale pro macOS bude urcite neco podobnyho , zjistis, ze to do ted bylo pod widlema jako drbani levou nohou za pravym uchem

windows uz hoodne dlouho nepouzivam , neco uz neznam
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Já jsem právě na Win 100% spokojenej. Vše mi šlape dobře, rychle, nic nepadá. Takže pro mě je v tuto chvíli práce s Macem spíš utrpení, než ulehčení.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

měl sis raději pořídit ultrabook se stejnou výbavou s woknama. Přeinstalovat si je na čistý win8.1, aplikovat start8 a máš klid. Furt lepší než opouštět majoritní desktopový OS. Já sem třeba na linuxu běžel asi jeden den a musel pryč. Tam jde totiž o drbání levou nohou za pravym uchem. Nic neběží nativně z toho co se normálně používá. To samí bude i u apple.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 10 years ago

Nejdřív se musíš oprostit od zvyků z win(popř. DOSu), např. total commander. to je věc, kterou na macovi vůbec nepostrádám.

WinSCP a ostatní(FTPS, SFTP, apod…) = cyberduck a.k.a. kačenka 8)

winbox jedu přes wine a kromě přetažení souboru do files funguje vše.


a když bude nejhůř můžeš si přes Parallels nainstalit jakýkoliv OS, třeba Win a spuoštět to v koherence modu a bude to videt jako normalni aplikace v tom Mac OS
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

mě by jen zajímalo co vás vede k tomu používat na desktopu linux či MacOSX?
také jsem si to vyzkoušel, potřeboval jsem potom pracovat s exotickýmy programy pro windows, nainstaloval jsem si tedy emulaci, potom jsem zjistil, že to kolikrát dělá kraviny typu že na něco dlouho čekám než naskočí, tak jsem tedy nainstaloval dual boot a potom jsem zjistil, že mě furt nebaví přepínat dva systémy.
celkový závěr byl takový, že jsem si šel do krámu za 3000 Kč koupit windows 7 a byl pokoj. pokud mi někdo v dnešní době řekne, že windows neustále padají a jsou nestabilní či tam jsou viry, tak prostě asi windows neumí používat.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

@hapi : pobavil jsi me

pracovat s ssh pres winSCP ? ... vyzkousej si mountovatelny filesystem a zjistis luxusni praci s tim , nez stale neco nekam kopirovat ,
nepoterbujes mraky programu , kde kazdej musi umet ruzny protokoly , kolikrat je to i blbe implenemtovano ,
chces editovat soubor , kterej fyzicky lezi v australii ? ... namountujes filesystem a jako editor pouzijes cokoliv , editujes to primo tam

@okoun : kdyz uz to nejde jinak , pouzij virtualbox

prechod z widli na tucnaka neni pro zacatecnika lehky , ale ono to plati i obracene

co me nuti ? jednoduchost a funkcnost systemu , macOS nevim , tam jsem taky castecne ztracenej , osobne meca nechci , ale lidi co ho zacli pouzivat, si ho chvali
instaloval jsem si tu zkusebne openSuse , taky jsem nevedel ,

co se mi na tucnakovi libi ? ... roznamitost , ale protom je vsechno na jednom/stejnem miste , coz se o widlich, hlavne o W8 neda rici .
Nebo mozna i je , ale ta cesta je ktomu dost trnita ,
nelibi se ti jedno prostredi , pouzij si jine GUI , coz windowsaci a asi lehce nepochopi

potrebujes pripojit disk na NTFS ? jakej koliv jinej ? par vterin a jedes , pod widlema EXT4 ? ... zapomen
atd atd , je toho mraky
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

přechod z windows na tučňáka beru jako kdybych měl migrovat ze Země na Mars, protože ano budu na Marzu fungovat, ale se spoustama blbinkama kolem a vše velmi pomalu.
ano linux jsem používal dlouho když jsem ještě studoval, ale jakmile přišla práce kravinky šly stranou :)
podotýkám že není problém v linuxu, ale je spíš problém v xkách, jediné rozumné co tak bylo, bylo staré KDE a GNOME2, od KDE 4x je to děs a Gnome3 raději nekomentuji.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

gnome3 mi taky neprirostlo k srdci, ono je to doslova jak w8 , jenze tam mas GUI napevno zabudovany bez moznosti zmeny, pod tucnakem mas na vybranou ,
na stolnim pc pouzivam KDE , na booku xfce , menit to zatim neplanuju ,

co na widlich doslova nesnasim je system aktualizaci , nutnost rebootu po kazde , kdyz si nejakej mamlasoidni program usmysli .
Instaace linuxu , trva to hodinu + dalsi chvili pro aktualizaci (ale ta bezi na pozadi) , jen kdyz se nahrava novy kernel ne nutny reboot (ale ne hned)
instalace widli trva taky hodinu (rekneme w7 bez sp1) , dalsi tri dny se to aktualizuje a obcasne nemuzes pc hodiny ani vypnout a hlavne na tom nemuzes delat , tohle je chlapcum z m$ zrovna moc nepovedlo , a to nemluvim o tom , ze si to musi stahnou vsechno
taky se mi stalo , ze se mi po aktualizaci widli sam vypnul remote desktop , fakt srandosni system
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

pod linuxem pustit 90% windowsich apps , pod widlema ani jednu z linuxu
pod linuxem znas jakykoliv filesystem , pod widlema jen jeho nativni
pod linuxem mas neomezeny filesystem , pod widlema jsi limitovan abecedou
nemluvim o tom, ze pro linux nepotrebujes mit antivir , pod widle je to nutnost

atd atd , nechci ale widle nijak moc kritizovat, kazdy system ma svoje , postupem casu , jak delam pod linuxem tech PRO pro widle nejak uz nevidim ,
asi jsem zmutoval
neco je lip implementovano pod widlema , nebo pod tucnakem ,
kazdy system je proste jiny
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

a ted si me sezerte ,
jedu makat
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 10 years ago

Docela me zarazi kolik (jinak velmi znalych lidi) nema vubec paru proc vyhodit nejlepe hned Widle do hnoje a pouzivat Linux (Debian/Ubuntu/Lubuntu) ci nejlepe MacOSX.

Mam Debian (Lubuntu) na pripojovacim netbooku od roku 2009 a MacBookPro (late09) od stejneho roku a ani jednou sem nemel s tim problem. Co me jen stve je nutnost WINE pro WinBox, ale to neni problem, kdyz to funguje stabilne a nepada. Jen z principu se mi to nelibi ...

Jinak obecne svet siti je "*nix possitive", takze tucnak, ani jabko s tim nemaji zadne problemy ... Problem muze byt s radoby aplikacemi v .Net, pak prichazi na radu VirtualBox a je vyreseno. 8)

Kup si uz toho MacBooka a uvidis, jak se pohodove zije bez Widli ...


PS: Jediny co me na MBP stve (a u aktualnich notasu v nabidce to neni jiny) je absence RS232.
PPS: Ktery aktualne zakoupitelny notas Vas potesi vydrzi baterie pres hodinu i po zhruba peti letech provozu (zpravidla aspon jeden cyklus denne) ? :wink:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

to jenom dokazuje to že vo woknech víte totální kulový :-)

aktualizace mám vypnutý... na co jsou dobrý?
neřešim kompatilibitu hardware na který chci linux instalovat.
neřešim wine, virtual box atd...
ano, svět sítí je nix possitive... jenomže ne na desktopu kotoso magoroso virratoroso... :-D

desktop patří windowsu, smiřte se s tim. Čim dřív to bude, tim lépe se nám bude žít.

skypujeme s jednim linuxářem na desktopu a je to šílený. Sem tam to padne atd.. já nevim co na těch linuxích vidíte. Editory tam stojí za hovno, normální softwary tam nejsou atd..
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Zrovna kompatibilitu bych nezmiňoval ... jsem si nikdy nevšiml, že bych pro linux sháněl nějaké ovladače :-)

Ale také jsem si na linux na desktopu nezvykl. Dal jsem mu málo času, vím. Ale zvyk je holt železná košile.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.