Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

pavoučci, škovři, mušky a další hmyz v technice

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

pavoučci, škovři, mušky a další hmyz v technice

Příspěvekod okoun » 10 years ago

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak řešíte aby v rozvaděcích nebydlel hmyz či si tam vosy nedělali hnízda, vždy se tam nějak procpe něco pod těsněním a potom mi to lítá do očí, když jsem ve vzduchu na příhradě :) dá se to nějak řešit nějakým jedem? nebo nějaký odpuzovadlem?

Díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

jake mas tesneni ? do 5 let umistene krabice Gewiss cca 40x30x20 cm se ani volnymi pruchodkami PG9 nedostalo za ty leta ani to prt... jinak nechavam jen vesmes 2-3mm dirky na pripadny odtok a nemam info, ze by tam neco vlezlo a zacalo se nerizene mnozit (AluBox, GentleBox,Scame a Gewiss krabice s pruchodkama apod.) Srsne cekam spise na pudach, kde mame nejake veci...ale ty si delaj hnizda na tramech nez v racku.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

musíš si koupit brejle aby ti to nelítalo do obličeje :-)

jinak do krabic který jsou u lesa se vždycky něco dostane. Ve městech nic. To je asi třeba zdůraznit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 10 years ago

Me se osvedcilo nechovat se jako mala holka, kdyz kolem me proleti nejaky hmyz ;-)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 10 years ago

2-3mm dirky na vodu = proleze maximalne pavoucek. Jinak pruchodky jsou tak na tesno, ze neprojde nic. Pokud mam velkou pruchodku kvuli rezerve, tak tam zespodu dam kapku silikonu, ktery se pak krasne vyloupne. Uz sem zazil krabici s wispe od WIA ci kabelnetu co sem sundaval a tam bylo srsni hnizdo, jak sem byl rad, ze byla zima a bylo to mrtve/hibernovane ...

A jinak obecne - hmyz az na vyjimky ti nic neudela, pokud nejsi z cukru ... 8)
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 10 years ago

Dirky na odtok vody je možné přelepit papírovou lepící páskou. Pak tam nic nenaleze a když se tam dostane trochu vody, tak se páska odmočí a voda odteče a člověk si toho všimne.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak mě to hlavně dělá starost to že věci ventř jsou plné pavučinek a zaflákané, ano děje se to jen u lesů ve městě nic, ale právě se tomu moc neubráním stačí nechtěnné zavření nějaké mušky či broučka dovnitř a udělá tam paseku :wink:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Zdravim
viem ze osi v rackoch atd je tu riesene uz milionkrat ale to neriesim tam si davame velky pozor prechodky atd vsetko oki...

Ale u klienta ma vcera prekvapil vzacny problem airgrid. Vacsinou tam je nejaky ten pavuk co je v pohode lebo je neskodny, ale vcera to bol des. Idem demontovat airgrid a okolo celeho zozadu same osi....
Vravim si asi len sedia ale ked pozrel blizsie nastahovali na celu zadnu cast a dovnutra ako ide kabel si spravili asi hniezdo lebo ten zadok bol este kryti strechou takze im tam neprsalo... Radsej som vymenu tejto anteny odlozil na zimu kedze antena ide dobre a chcel som dat len mimo:D
Ale zaujima ma ako predchadzate tymto problemov u klientov myslite, ze ma zmysel prelepovat du dieru kade ide kabel, kedze je tam dost velka vola?
Problem vidim v antenach airgrid, nanobridge, a hlavne LHG5 ten tam ma neskutocny priestor na hmyz
powerbeam a ine to uz maju dobre spravene tam je mala dierka na kabel....

Uz normalne uvazujem ze zaradim do servisneho kufrika aj sprej na otravny hmyz :D
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

NB5 a AG5 mají mít totiž na konci zářiče plastovou průchodku, pak tam hmyz skoro neleze.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

kup si na vosy "Bros, hasičák na vosy". Neskutečně to funguje a stříká to proud na 5m za pár korun a vosy se tam už celí léto neukázaly. Dá se s tím v pohodě trefit i díra 5x5cm na 2-3 metry.

Jinak to prostě neřešíme. Oni když si neudělaji hnízdo na anténě tak jdou třeba na držák nebo vedle do střechy atd.. posledně jsme jedno hnízdo shodily do pytlíku od quickmount pro a hodili ze střechy :-D
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

venkovní sloupky (KTV) tam se tomu člověk neubrání. Jediné co pomáhá je hasičák na vosy. :-D
https://eshop.unihobby.cz/zahrada-chemi ... s/140209p/
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

cerva píše:NB5 a AG5 mají mít totiž na konci zářiče plastovou průchodku, pak tam hmyz skoro neleze.


to mas pravdu ale LHG5 nema nic a diera ako svet a este cela rurka dlha....
majstri na toto zabudli keby to spravili ako pri ostatnych antenach disc a podobne nie je problem...
Zatial tu asi musime vulkalizacnou, elektrickou paskou improvizovat a aspon troska zapchat dierku...
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

V Lhgcku jsem zazil take vosy nic prijemnyho bohuzel pokud to zatmelis tak ten kabel musis strihnout pod antenou nebo vytrhnout
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

rekl bych, ze uz ani ty vosy nejsou co bejvaly. Clovek jim devastuje hnizdo a ony jen litaj kolem a nic. Asi zdegenerovali. Ale cinsky srsni jsou uz prej kousek, to budou asi emotivnejsi zazitky :(. Ale sprej hasicak je asi taky zmakne a jeste pri tom prijemne voni po ovoci :bee:🐝🐛🐛🐌

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/srs ... zlicci_mce

driv byly jeste takovy ty kutilky, co zabetonovali odtokove dirky, pak do anteny nateklo a smytec. Ale s ubytkem hmyzi rise je s nima uz asi uz taky konec. A kurovec nam do toho zatim neleze, ale kdo vi, az sezere lesy, tak se pusti do plastu treba :).
1 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Blby bylo ze to lhgecko tam bylo asi mesic a uz se tam ty svine nestehavali vzhledem kdost blby alegii to fakt nasere hasicak sebou nevozim a na strechu uz vubec netaham asi zacnu
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!