Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Záložní zdroje Mean Well AD-155 - zkušenosti z provozu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Re: Záložní zdroje Mean Well AD-155 - zkušenosti z provozu

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

Bude to delat ta 493AH, mel jsem nachlup stejny problemy, nahradil jsem za 2011 a klid.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

vyměnil jsem ADcko a všechno jede, tak uvidíme...
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

nejake dlouhodobejsi zkusenosti s BKE JS-300-275/DIN_CH_ODP 27,5 V, 300 W ??? potrebuju s nulovym hlukem v noci zalohovat a krmit 2 Raye ( pred DC-DC POE menic https://www.wifi-shop.cz/tycon-tp-dcdc- ... d7602.html ) a 7RBcek + nabijet 100-200Ah baterii 24V a todle mi prijde idealni umak.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

pcwifi píše:nejake dlouhodobejsi zkusenosti s BKE JS-300-275/DIN_CH_ODP 27,5 V, 300 W ??? potrebuju s nulovym hlukem v noci zalohovat a krmit 2 Raye ( pred DC-DC POE menic https://www.wifi-shop.cz/tycon-tp-dcdc- ... d7602.html ) a 7RBcek + nabijet 100-200Ah baterii 24V a todle mi prijde idealni umak.

PW

BKEcek mame spoustu. Funguji OK. Konkretne tenhle typ nepouzivame - je to na 24V pro nas zbytecna wataz. Raye nepouzivame ale predpokladam, ze zakladni napeti pro nej 48V, takze nesmysl je mit tam 2 baterky. Mely by byt 4 a pak 48V BKE zdroj a DC/DC na 24-28V pro Mikrotiky.

48V dela BKE i s SNMP monitoringem (napeti/ proud). Treba uz vychytali zatuhavani toho dohledu (pokud bude pripojen tak, aby kolem neho behaly broadcasty apod z vetsi site tak lehne). Na 100+Ah baterky to ale neni - je tam dost maly nabijeci proud (par amper). Pro velke baterky uz od BKE nejspis 1U system s modulovymi vymennymi usmernovaci
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 9 years ago

Leeonek píše:
Dalibor Toman píše:
Cisca napajime pres RPS konektor zasadne tak, ze baterky jsou na 48V a cisco jede pres DC/DC menic na 12V


Nemáte někdo zkušenosti se switchem HP5800, má vzadu taky nějaký takový konektor jak to Cisco, kdyby šel napájet 48V, bylo by to super ;)

Pokud je to stejné jako u HP A5120 (předpokládám, že jo), tak na ten konektor se připojuje red. zdroj s 12V. Ale vzhledem k tomu, že v manuálu k 5800 je uvedený úplně stejný HP RPS 800 zdroj jako k 5120, tak to bude to samé.
Testovali jsme to teď s AD55 a jelo to cajk :) ..ale na site do ostrého provozu dáme výkonější verzi zdroje.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 9 years ago

Kde jste koupili ten zdroj na 12V a kolik stál? Na 220V stojí 30000 kč ;)
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 9 years ago

ten ETH dohled mas testly ? Tuhne ten samotny management, nebo i pri vycitani pres SNMP ?



Dalibor Toman píše:
vantomas píše:No abych se přiznal, zdroje zatím nemám v ruce, ale tedy informace, že baterie je připojená přes relé je tedy udivující. Doposud zatím používáme zdroje Pulsar ve 24V variantě na koncová AP, ale potřebujeme nějakým způsobem zálohovat Cisco switche na bodech a tak se poohlížím po AD-155 ve 12V variantě, které přivedu přímo na RPS konektor. A zde bych právě viděl problém s přepínáním pomocí relé, že bude docházet k poklesům a skokům napětí a Cisco switchi se to nebude líbit... A popravdě zatím jsem nenašel jiné zdroje, které jsou schopné dát 10A na 12V a k tomu mají zálohování baterkou.


10A@12V - rozumnejsi bude hodit tam vic baterek do serie a to cisco napajet z DC-DC zdroje. Protoze napajet ho primo z 12V baterky neni IMHO dobry napad (nevim co udela pri poklesu napeti na baterce).

BKE dela zdroje 300W 12V, 24V, 48V (http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... xx-din-ch/). Delaji je i s eth dohledem - ale ten je zatim tezko pouzitelny (tuhne)
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

par BKE s dohledovym eth mame nasazenych. Pokud je dohledove IP ve vlastni subnete, kde pokud mozno uz je jen gateway, pak netuhne. Resp tuhne malokdy. IMHO se to kousne pokud ten pomaly CPU dostane vic broadcastu nez je mu mile. Takze v L2 siti, kde tech broadcastu chodi vic zatuhne driv. Vyrobce toho dohledu (nekdo to dela na zakazku pro BKE), pridaval nejake watchdogy apod ale nepomohlo to. Mozna od te doby vymysleli neco jineho a problem zmizel.
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 9 years ago

Kdyby to fungovalo, tak by to bylo super, ale cena je pomerne vysoka...


Dalibor Toman píše:par BKE s dohledovym eth mame nasazenych. Pokud je dohledove IP ve vlastni subnete, kde pokud mozno uz je jen gateway, pak netuhne. Resp tuhne malokdy. IMHO se to kousne pokud ten pomaly CPU dostane vic broadcastu nez je mu mile. Takze v L2 siti, kde tech broadcastu chodi vic zatuhne driv. Vyrobce toho dohledu (nekdo to dela na zakazku pro BKE), pridaval nejake watchdogy apod ale nepomohlo to. Mozna od te doby vymysleli neco jineho a problem zmizel.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Muze zalohovany meanwell bezet i bez baterek?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

? urco jo, bude to normalni napajeci zdroj...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Raci se ptam. Bke to implicitne uvadi. Takze to navozuje pocit ze by to nemusel umet kazdy. Ale jestli mate vyzkouseno tak cajk
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 6 years ago

AD155x můžou fungovat i jako klasický nezalohovaný zdroj. Jenom je u nich zajímavost že pokud ho chci použít pro napájení z baterek a třeba nemám honem na sajtu funkční 230V tak se zdroj nepřepne na baterky...musí se mu dát na vstup třeba jen 1s impuls 230V :).
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

ano, to jsem take naletel... napr. u maleho cyberpower, tusim ze i intex to dela..

myslim ze to bude vlastnost...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

SpeedyGT píše:AD155x můžou fungovat i jako klasický nezalohovaný zdroj. Jenom je u nich zajímavost že pokud ho chci použít pro napájení z baterek a třeba nemám honem na sajtu funkční 230V tak se zdroj nepřepne na baterky...musí se mu dát na vstup třeba jen 1s impuls 230V :).

Len chytrejsie zdroje mavaju tlacitko, niektore BKEcka maju tlacitko reset na spustenie zalohy z AKU. Niektore ho vsak nemaju.
0 x