Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Záložní zdroje Mean Well AD-155 - zkušenosti z provozu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Záložní zdroje Mean Well AD-155 - zkušenosti z provozu

Příspěvekod vantomas » 10 years ago

Dalibor Toman píše:
10A@12V - rozumnejsi bude hodit tam vic baterek do serie a to cisco napajet z DC-DC zdroje. Protoze napajet ho primo z 12V baterky neni IMHO dobry napad (nevim co udela pri poklesu napeti na baterce).

BKE dela zdroje 300W 12V, 24V, 48V (http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... xx-din-ch/). Delaji je i s eth dohledem - ale ten je zatim tezko pouzitelny (tuhne)


Ty BKE zdroje už vypadají dobře. Jak je to s tím paralelním řazením o kterém píšou? Mám to chápat jako možnost paralelního řazení pro redundanci nebo rozložení zátěže? A lze takových zdrojů mít paralelně více jak dva?

Jinak teda s poklesem napětí z baterky, to je pravda, Ciscu se toto moc nelíbí. Trošku jsem naivně myslěl, že zdroj je spínaný i při napájení z baterky, ale relátko to všechno vysvětluje... :-)
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

vantomas píše:
Ty BKE zdroje už vypadají dobře. Jak je to s tím paralelním řazením o kterém píšou? Mám to chápat jako možnost paralelního řazení pro redundanci nebo rozložení zátěže? A lze takových zdrojů mít paralelně více jak dva?

Jinak teda s poklesem napětí z baterky, to je pravda, Ciscu se toto moc nelíbí. Trošku jsem naivně myslěl, že zdroj je spínaný i při napájení z baterky, ale relátko to všechno vysvětluje... :-)


paralelni razeni jsme nikdy nezkouseli. Nektere zdroje od BKE maji na sobe kvuli tomu prepinac. Na podrobnosti by bylo dobre se zeptat primo BKE.

Cisca napajime pres RPS konektor zasadne tak, ze baterky jsou na 48V a cisco jede pres DC/DC menic na 12V
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 10 years ago

vantomas píše:
Dalibor Toman píše:
10A@12V - rozumnejsi bude hodit tam vic baterek do serie a to cisco napajet z DC-DC zdroje. Protoze napajet ho primo z 12V baterky neni IMHO dobry napad (nevim co udela pri poklesu napeti na baterce).

BKE dela zdroje 300W 12V, 24V, 48V (http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... xx-din-ch/). Delaji je i s eth dohledem - ale ten je zatim tezko pouzitelny (tuhne)


tento vyzera super:
http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... n2-ch-odp/

mas s nim nejake skusenosti???
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

pedro4444 píše:
vantomas píše:
Dalibor Toman píše:
10A@12V - rozumnejsi bude hodit tam vic baterek do serie a to cisco napajet z DC-DC zdroje. Protoze napajet ho primo z 12V baterky neni IMHO dobry napad (nevim co udela pri poklesu napeti na baterce).

BKE dela zdroje 300W 12V, 24V, 48V (http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... xx-din-ch/). Delaji je i s eth dohledem - ale ten je zatim tezko pouzitelny (tuhne)


tento vyzera super:
http://www.bke.cz/cs/produkty/ac-dc-nab ... n2-ch-odp/

mas s nim nejake skusenosti???


jo tyhle pouzivame a take podobne jen s mensi watazi na male body. Testujeme i verze s ethernet dohledem - ale zatim ten dohled stoji za prd. Maji tam nejakou musku a v prostredi nasi site nevydrzi bezet vic jak tyden. Pak se dohled kousne (asi neni zvyklej, ze k nemu behaji broadcasty z L2 segmentu). Mozna kdyby byla VLAN k dohledu odroutovana tak by to vydrzelo dele. Resime z BKE - snad se jim to podari polecit.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 10 years ago

Dalibor Toman píše:
Cisca napajime pres RPS konektor zasadne tak, ze baterky jsou na 48V a cisco jede pres DC/DC menic na 12V


Nemáte někdo zkušenosti se switchem HP5800, má vzadu taky nějaký takový konektor jak to Cisco, kdyby šel napájet 48V, bylo by to super ;)
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 9 years ago

Ahoj,

zajímalo by mě, zda má někdo řešený monitoring sajtu, kde je AD155 a pokud ano, tak zda by se nepodělil :)
Jedná se mi o to, jak zjistit, že sajt jede na baterky, popř. jak dlouho,voltáž baterek atd. Hodilo by se něco co by dokázalo čmuchat SNMP popř. posílat SNMP get requesty.

Díky.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

U verzi 12/24V monitoruju napeti na mikrotikach - info pak muze zasilat cokoli - ispadmin, plugin thold v cacti a pod. Musel jsem akorat vychytat tu spravnou hranici u kazdeho tika :D
Spis zacinam resit, cim monitorovat AD155C - 48V, SDS-micro s napetovym delicem?
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 9 years ago

Pintero píše:U verzi 12/24V monitoruju napeti na mikrotikach - info pak muze zasilat cokoli - ispadmin, plugin thold v cacti a pod. Musel jsem akorat vychytat tu spravnou hranici u kazdeho tika :D
Spis zacinam resit, cim monitorovat AD155C - 48V, SDS-micro s napetovym delicem?


To napětí se tak sníží při přechodu z AC na DC? My tam máme rozdíl třeba jen 1V. Stačilo by mi něco, co by poslalo jen alert při změně stavu AC/DC a naopak.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

Funguje to v pohode, MK ukazuje v system/health napeti 13,8V - to stejne kresli Cacti. Ja nastavim hranici alertu treba na 12,4V, jakmile vypadne sit a napeti na baterkach klesne pod tuto hranici, prijde email.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 9 years ago

Napětí mikrotik měří, ale o přesnosti by se dalo velmi polemizovat, záleží jak které rbčko. Největší odchylky mám u bulletů, tam měření cestuje s teplotou. Rozdíl léto/zima je i víc jak 1V. U rbček zavřených v bednách je to o něco lepší. Každopádně na grafu poznáš, že padla elektrika, je tam skok o 1V a pak to jde dolů, takže velmi zhruba informativní to je. Jinak například bullet zkreslí o 1V už například teplotní rozdíl den/noc. Taky třeba u RB1xxx se mi občas stane, že snmp přestane ukazovat napětí, pak je potřeba zapnout a vypnout komplet snmp na tom mikrotiku, a zase se to rozjede. Ideální je to měřit něčím jiným, používám lan restartéry z I4, bohužel už mě jich pár odešlo, nejčastěji přestane spínat relátko. Je to tedy taky sice šmejd, ale přesto pozitiva převažují. Bohužel tím změříš 48V pouze odporovým děličem, jelikož jeho napájecí napětí je pouze do 28V.
Obrázek
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

Ja jsem vypozoroval, ze napeti cestuje take se zvysujicim se datovym tokem. Cim vetsi provoz, tak napeti klesa. Ale jak pisu - pri vypadku napajeni je tam skok o vic nez 1V, to me upozorni a v kombinaci s vetsima aku napajeni sajtu vydrzi vic nez 10 hodin a mezi tim ten spadly jistic nekdo nahodi....
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 9 years ago

My tech lan modulu z polska (od i4) mame asi 40, pouzivame to tak minimalne 2 roky, nebo 3 roky u vetsiny DC zdroju. Vycitame pres snmp do dohledu napeti a teplotu a pres rele mame pripojeny poe panel pro pripadny restart zarizeni + na vetsich lokalitach pres rozsirujici relatka ovladame topeni a vetrani (funkce termostatu - funguje skvele a levnejsi jak klasicky termostat na DIN listu). Celkove za tu dobu 5 vadnych kusu, 3x teplotni cidlo ukazovalo nesmysly, 1x umrel po upgrade FW a 1x si myslim, ze dostal pecku.

Trochu problem je, ze i4 zacala prodavat v2, ktera ukazuje o cca 1-1,5V vyssi napeti, nez jake je skutecne (v1 byla vetsinou presna na setiny voltu). Je tedy potreba upravit sondy a prepocitavat to. Za ty prachy je to ale porad dobry.
0 x
Lukas Kristek

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 9 years ago

Hlavně u té V2 jsou uplně jinak montážní otvory, potvory :)
Takže pokud Vám klekne V1 a chcete to jen vyměnit za V2 smůla, musí se překopat úchytky. Taky pokud jste su nakoupili do zásoby čidla, tak na V2 jsou jiné.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

Ted mam problem s jednou 55B. RB 493AH přes ní nenastartuje a když je zdroj v provozu a připojí se baterky tak se vyrestartujou všechny připojený RBčka a cvakne relé. Včera jsem ho vyměnil za jinej kterej je OK. U tohodle jdu zjisti co s nim je a kdyžtak půjde na reklamaci...
0 x
Bývalý ISP...

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 9 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Ted mam problem s jednou 55B. RB 493AH přes ní nenastartuje a když je zdroj v provozu a připojí se baterky tak se vyrestartujou všechny připojený RBčka a cvakne relé. Včera jsem ho vyměnil za jinej kterej je OK. U tohodle jdu zjisti co s nim je a kdyžtak půjde na reklamaci...


Zkontroloval bych tam elektrolity. Ty by tohle mohli delat. Nebo se mi stalo jednou, ze byla KO R52n. Mela asi vysokej odber a restartovala RB. :)
0 x