Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zkušenosti s dumpingovýma cenama

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

zkušenosti s dumpingovýma cenama

Příspěvekod okoun » 11 years ago

Chtěl bych se zeptat jeslti máte zkušenosti s prodejem internetu pod cenou. Například za 250 Kč 40Mb/s, dle vyjádření ČTU to legální není, jelikož je porušena cena obvyklá, ptám se tedy jestli má někdo zkušenosti, že by třeba někdo slíznul pokutu od ČOI.

Díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 11 years ago

Tady u nás se toto děje taktéž není problém 100Mb/s za 199kč....
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 11 years ago

A dosahují ty linky opravdu těch inzerovaných rychlostí? :D Pokud ano, chci vidět tu síť, která to bude stabilně a spolehlivě dodávat a ještě nebude ztrátová. Teda pokud to majitelé nemají jako pračku špinavých peněz.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

a proc by ne... 100M agregace 1:100 :lol: sem nekde videl nedavno...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 11 years ago

Na takové platí zálohovači internetu. :) Pár takových jedinců a hned je jasné jak to má nadimenzované.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

okoun píše:Chtěl bych se zeptat jeslti máte zkušenosti s prodejem internetu pod cenou. Například za 250 Kč 40Mb/s, dle vyjádření ČTU to legální není, jelikož je porušena cena obvyklá, ptám se tedy jestli má někdo zkušenosti, že by třeba někdo slíznul pokutu od ČOI.
Díky

Ty me dokazes pokazde rozesmat :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Co je "cena obvyklá" a kdo a podle čeho ji určuje?! AžDSL?

U nás konkurence běžně 100Mbps za 240 Kč. A rozhodně bych to neoznačil za dumping a neodvolával se hned na ČOI a podobné instituce.

Pravda je taková, že na optice je mi vlastně úplně jedno, jestli nabízím tarify 30Mb nebo 100Mb. Drtivá většina klientů to stejně ani zdaleka nevyužije a ten zbytek ať klidně každý den honí megabity na speedtest.net. Síť si s tím poradí, konektivita je za pár korun...

(a to naprosto pomíjím fakt, že většina lidí se stejně připojí na nějaký domácí g/n-kový router, takže z připojení stejně nedostanou více než 25Mb)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

No cena ovyklá je http://cs.wikipedia.org/wiki/Obvykl%C3%A1_cena
tady je zásadní problém to že asi nikdo ještě nepoužil tohoto nástroje (regulátora ČTU) a každý raději vede cenovou válku, nedivím se, ale bohužel kdo to nejvíce odskáče je ten kdo nemá peníze na to dotovat provoz takového internetu, což je samozřejmě smutné.
něco podobného se teď děje mezi nekvalitníma potravinama z PL v supermarketech a drobnýma farmářema v ČR, zatím se to ale moc nepohlo....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Nechceš-li se pouštět do cenové války s konkurencí, nabídni lidem kvalitní službu s přidanou hodnotu (např. sledovanitv.cz :wink: ).

Žádné komoušské výmysly typu regulace trhu ti v tom nepomůžou a je to tak správně.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 11 years ago

No jen aby to nebyla přidaná hodnota jenom do doby než ji bude mít většina konkurence na okolí - to sledovanitv
0 x

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Já taky netvrdím, že stačí pořídit nějakou formu iptv a pak už jen do důchodu sedět se založenýma rukama... boj s konkurencí je příběh bez konce, ale to asi všichni víte lépe než já sám.

Chci jen říct, že to jde dělat dvěma způsoby. Chytře a hloupě. To je celé.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Nabizeni silenych rychlosti za mrzskou cenu je cesta do pekel ... zaklad je nabizet kvalitni sluzbu ne vzdusne zamky ... vetsine lidi stejne ty rychlosti nic nerikaj a je to honeni si trika o velikosti cisla .. to je jak psat ze nabizim k pripojeni jednotky s rychlosti az 270 mb ..lhat nebudu ale nikdo tu rychlost taky neuvidi ... ukazte mi kde tech 100 m omerite? kdyz to ty domaci masinky ani nedaj ....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

czu píše:Nechceš-li se pouštět do cenové války s konkurencí, nabídni lidem kvalitní službu s přidanou hodnotu (např. sledovanitv.cz :wink: ).

Žádné komoušské výmysly typu regulace trhu ti v tom nepomůžou a je to tak správně.


nevím jeslti je to komoušké, mě právě přijde komoušské když veliká firma začne zneužívat svého postavení a takto bojuje s ostatníma, to trochu zavání nekalostí a totalitou protože moc dobře vědí že menší firma toto dělat nemůže.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 11 years ago

czu píše:Já taky netvrdím, že stačí pořídit nějakou formu iptv a pak už jen do důchodu sedět se založenýma rukama... boj s konkurencí je příběh bez konce, ale to asi všichni víte lépe než já sám.

Chci jen říct, že to jde dělat dvěma způsoby. Chytře a hloupě. To je celé.


+1

aneb slevnit umí každěj blbec :evil:
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

Fakt to neni o kvalitě a fakt to neni o rychlosti. Je to o marketingu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků