Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

TP-LINK JetStream, zkušenosti?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

TP-LINK JetStream, zkušenosti?

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Dobrý den,

má někdo zkušenosti s JetStream řadou od TP-LINKu? Jsou to Accton-based switche s typickým CLI nebo odkud vítr vane? Díky.

Z.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

nevím co je typický CLI ale CLI mají. Na webu výrobce maji CLI guide a když budeš hodnej tak ti dám přístup na jeden jetstream switch :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

"Accton-based switche s typickým CLI" znamená všechno, co najdeme ve switchích jako SMC, EdgeCore, DCN. A na tebe hodný nebudu, jsi ošklivý uličník.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

u 5xxx seriích se tplink chlubil cisco cli tak předpokládám že u jetstreamů to bude stejný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Mám zatím jeden nasazený a nevím o něm, takže jsem spokojen :-) Akorát jsem jednou udělal chybu, že jsem si s ním "hrál", když už jsem ho měl v provozu - zajímala mě v něm funkce "Cable test", tak jsem ji spustil...switch se zakousl a musel jsem ho jet vypnout a zapnout :( Na otázku "Accton-based switche s typickým CLI" nedokážu odpovědět.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

máme ho přímo za hlavnim routerem takže dostává ten největší kopr co u nás může bejt. Máme na něm rozjetou izolaci portů na 3 části (servery,wifi,domácí pc) a každá je připojená do routeru a funguje spolehlivě.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Díval jsem se na CLI syntaxe http://www.tp-link.com/Resources/docume ... _Guide.pdf a odpovídá to té acctoňácké. Díky za reference.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

Mám nasazeno 17ks a měl jsem v ruce 2 vadný kusy, jeden už mrtvej přišel, jednomu včera po měsíci provozu lehnul zdroj. Jinak jsem s nima spokojenej, nekouše se to a to je hlavní, teda Cable Test jsem nezkoušel :wink:
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Peyrak píše:Mám nasazeno 17ks a měl jsem v ruce 2 vadný kusy, jeden už mrtvej přišel, jednomu včera po měsíci provozu lehnul zdroj. Jinak jsem s nima spokojenej, nekouše se to a to je hlavní, teda Cable Test jsem nezkoušel :wink:


Tak ten cable test schválně zkus :-) Zajímalo by mě, jestli to byla jen náhodná záležitost nebo bug. Já se každopádně této funkci teď vyhýbám obloukem.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

zítra budu mít 2 na stole, tak to zkusím :D
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Peyrak píše:zítra budu mít 2 na stole, tak to zkusím :D


Na provozním kusu je to větší vzrůšo :-)

Jinak abych to upřesnil, v mém případě se jednalo o switch TL-SG3216 a tuším, že jsem dal testovat kabel, který vedl zřejmě k nějakému NanoBridgi.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

mám takovej dojem, že tahle chyba byla u 24 portový verze opravena v novym firmware
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

OK, můžu zkusit nový FW. Btw. po upgradu zůstane konfigurace nebo je potřeba znova nakonfigurovat? - jen ať vím, co čekat :-)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jo to nevim ale počítal bych s tou horší variantou.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

tomcizech
Příspěvky: 44
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomcizech » 11 years ago

Testovali jsme TL-SG5428 a funguje docela dobře. Máme jej jako switch do kanceláře a provozujeme na něm i IPTV.

Jenom u loopback protection, když se port vrátí do normálu, tak switch přestane na cca 20 vteřin předávat packety. Je potřeba všechny hlídané porty přepnout ve spanning tree na edge port, pak se port obnoví aniž by se switch "seknul". Má i docela slabé cpu, při více IGMP packetech ( cca 20/s ) mu docela trvá než je předá na router port.

Příjemná je i spotřeba ( 26W ) a vydávané teplo. Zároveň je pasivní. Kdyby jsme na síti neměli HP A5120EI tak bych do nich klidně šel.
0 x
Říkejte mi o bezdrátu co chcete ale drát je drát, resp. vlákno je vlákno :)
tom@iczech.net