Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

účtování přenesených dat - proč prodělávat na IPTV, náklady na přenesený GB v síti

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Re: účtování přenesených dat - proč prodělávat na IPTV, náklady na přenesený GB v síti

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

patrik_ píše:
Adolf.Shitler píše:
Mimochodem není optická síť jako optická síť - některá je ve vlákně komplet, ale jiná klidně s vláknem končí někde na kopci a dál pokračuje vzduchem.

:-) Díky, takhle jsem se už dlouho nezasmál. Máte v repertoáru taky suchou vodu?

Smát se můžeš leda vlastní nevědomosti, protože takto provedených sítí je celá řada a důvodem jsou jednak peníze a také i technicky obtížně řešitelné umístění optiky. Abych tě uvedl do reálu (když už víš kulový), tak typicky se třeba někde v obci dělá kanalizace a k tomu není problém dohodit optiku jako přípolož. Ta ale končí někde na škole nebo úřadě, protože její další pokračování mimo obec už nikdo nezaplatí a technicky by to třeba ani nešlo.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

takže to optika není.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Umíš číst nebo potřebuješ předčítajícího? Mimochodem toto řešení není nikterak neobvyklé a vídám ho i u PODA nebo Netboxu.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:Umíš číst nebo potřebuješ předčítajícího? Mimochodem toto řešení není nikterak neobvyklé a vídám ho i u PODA nebo Netboxu.


Přesně. Taky máme v řadě pospojovaných pár bytovek optikou, a výstupem je 80G rádio s vyhovujícími parametry na cca 300m do "hapiho optiky" :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

Tak to kluci vlastně podle týhle vaší logiky všichni máme optiku ne? třeba mezi 80G a powerboxem :-) WTF?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

TTcko píše:Tak to kluci vlastně podle týhle vaší logiky všichni máme optiku ne? třeba mezi 80G a powerboxem :-) WTF?


definice tohoto je docela těžká, optika mi vede do switche, z něj to vede metalikou do druhého switche, dál zase optika. je to teda celé optika? tedy můžu klientovi říct že ho připojím na optiku?
já bych tohle téma utnul, jenom se shádáme :)

mě taky do baráku dotáhla konkurence po střeše optiku, v domě lidem povídali jak je optika úžasná, a přitom jim to o 3 domy vedle začínalo v rádiu. nemám sílu ty lidi obcházet a vysvětlovat ... :(
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

svestka píše:
Adolf.Shitler píše:Umíš číst nebo potřebuješ předčítajícího? Mimochodem toto řešení není nikterak neobvyklé a vídám ho i u PODA nebo Netboxu.


Přesně. Taky máme v řadě pospojovaných pár bytovek optikou, a výstupem je 80G rádio s vyhovujícími parametry na cca 300m do "hapiho optiky" :)


To je ještě luxusní řešení. Viděl jsem optiku a na vstupu byl PBE-M5-300 :joy:
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Noa? I optika je bezdrát ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

definice je jasná všem kdo vyplňoval čtu formulář. Tam se neřeší co je cestou, řeší se jenom konec a rychlost konce.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

Jsem rád že mohu zákazníkům s klidem říci že jsou připojení na optice, pro mě to znamená celou trasu na optice. Kdyby mě poskytovatel tvrdil že mám optické připojení a na střechu dal anténu tak ho kopnu do zadku...
Vidím to den co den. Naposled jsem viděl leták kde nabízel někdo až 250M za 200Kč, optické připojení a na střeše 80Ghz rádio. Loni zase sráčnet kde měli natažený krásný raiser kabel, ale na střeše PB M5 :)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Aby ses nakonec nedivil, že tvůj dodavatel konektivity má to rádio někde po cestě taky :D
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Čemu vadí optická síť s 80GHz uplinkem? Že většinou nemám rezervu? To nemusí být pravda. Že jsem závislejší na počasí? To pravda sice je, ale za životnost pojítka se to nemusí projevit. Že to vyjde levněji, než překopat řepkové pole kvůli trubce? To mi zase tolik nevadí ... Za cca 200 m trubky v trávě mám poměrně pěkné rádio na řádově delší vzdálenost a mám ho v podstatě ihned, ne až po půl roce plánování (a to si fandím).
A někdo může za výhodu považovat i to, že na rádiu jsou nižší latence.

Pokud je na konci optiky 5GHz, to je již na pováženou. Ale co my víme? Je to příprava do budoucna, pro jednoho usera to zatím může stačit ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

je jedno čim to je připojený, záleží na tom jestli vůbec dáváš lidem takovej tarif aby to vůbec neužili. K čemu mi je přímo připojení optiky na optickej přívod když lidem dávám 30Mbit. Pak to utahne i PB M5. Něco jinýho je když to nefunguje tak jak to nabízejí ale to je jiné téma.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

ludvik píše:Čemu vadí optická síť s 80GHz uplinkem? Že většinou nemám rezervu? To nemusí být pravda. Že jsem závislejší na počasí? To pravda sice je, ale za životnost pojítka se to nemusí projevit. Že to vyjde levněji, než překopat řepkové pole kvůli trubce? To mi zase tolik nevadí ... Za cca 200 m trubky v trávě mám poměrně pěkné rádio na řádově delší vzdálenost a mám ho v podstatě ihned, ne až po půl roce plánování (a to si fandím).
A někdo může za výhodu považovat i to, že na rádiu jsou nižší latence.

Pokud je na konci optiky 5GHz, to je již na pováženou. Ale co my víme? Je to příprava do budoucna, pro jednoho usera to zatím může stačit ...


Nic proti 80Ghz nemám, ale pokud to někdo posadí na střechu a pak to prodává jako optiku mi nepřijde správný :)
0 x

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

hapi píše:je jedno čim to je připojený, záleží na tom jestli vůbec dáváš lidem takovej tarif aby to vůbec neužili. K čemu mi je přímo připojení optiky na optickej přívod když lidem dávám 30Mbit. Pak to utahne i PB M5. Něco jinýho je když to nefunguje tak jak to nabízejí ale to je jiné téma.


100Mbit, 250Mbit, 500Mbit :wink: Do domu vlákno, po domě už utp... Žádná agregace ani FUP. Pak přijde s prominutím garážník který posadí na střechu bezdrát, po domě natahá optiku a prodává to jako připojení na optice které je lepší než to co lidé mají.
To bylo jen k tomu že prostě nemám rád když se zákazníkům tvrdí něco co není pravda :)
0 x