Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mordor

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Pat.
Příspěvky: 11
Registrován: 7 years ago

Re: Mordor

Příspěvekod Pat. » 5 years ago

@Cheprer :thumbsup:
@soooc i operatori setri, setri se na baterkch [mensi kapacita, pripadne bez baterek], setri se na chlazeni [tuhle se prenastavovaly teploty na site a prej se usetrilo pul mega za mesic v cely siti], vsude se setri nejen u operatoru... I ty subky setri [tuhle dieseloval nejaky typek site, ale neprepnul prepinac v rozvadeci diesel/agregat :-) ] Mit nasmlouvany diesely "na vsechny site" je nerealny, kdyz je kalamita tak se holt pocita s tim, ze budou chvilku BTSky mimo provoz a je jedno jestli fouka,je bourka nebo povodne



na kalamitu se neda pripravit ... vse co ma ruce a nohy je v terenu a stejne jsou BTSky dole...

zacne to u operatora, ktery posila poruchy na servis [hua nebo cetin], kazdy operator to resi po svem. Jeden posila vsechny vypadky, druhy posle jen padle BTSky, treti tomu da cas a posle to treba az po par hodinach. i to dohledovy centrum operatora je v tu chvili pretizeny [cca2-3 lidi ].

Poruchy jdou pres nejaky dispatching [cetin nebo hua - 1az2 lidi na noc], ktery je zahlceny a musi poruchy odbavit a preposlat na techniky.

Technik co muze vyresi, na spousty site nedojede, na spousty site ani nejede, protoze to je nebezpecny [les, padajici stromy..., na rozesmerovany linky se leze az prestane extremne foukat!], kontroluje, objednava subdodavatele na dieselovani, vozi sam diesely ... po chvilce dojdou dieselagregaty a je vymalovano. Proto se dieseluji jen vetsi lokality, dulezitejsi site. Odpojuji se BTSky a nechava se bezet jen prenosova cast. Ale i pres veskerou snahu je spouuuuusty site mimo provoz.

... sem se jen chtel zastat vsech techniku v terenu, protoze resit ze nebezi nejaky okruh nebo nekde nevysila BTSka v kontextu s tim co se o vikendu delo je prkotina
1 x

pixall
Příspěvky: 124
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pixall » 5 years ago

Chodit v kalamite do hor nie je sranda. Kolega isiel odniest motogenerator, a dole sa uz tou istou cestou nedostal, padli stromy. Existovala aj druha cesta, obvykle neprejazdna, tentokrat sa mu to podarilo, na poslednu chvilu, aj tu chvilu po nom zavalilo. Stromy popadali tak, ze to odpratavalo vojsko z tazkou technikou a trvalo im to viac ako tyzden. Ostat tyzden v horach pocas kalamity moze byt o zivot.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

pixall píše:Chodit v kalamite do hor nie je sranda. Kolega isiel odniest motogenerator, a dole sa uz tou istou cestou nedostal, padli stromy. Existovala aj druha cesta, obvykle neprejazdna, tentokrat sa mu to podarilo, na poslednu chvilu, aj tu chvilu po nom zavalilo. Stromy popadali tak, ze to odpratavalo vojsko z tazkou technikou a trvalo im to viac ako tyzden. Ostat tyzden v horach pocas kalamity moze byt o zivot.

Známý šel odklízet stromy několik dní po kalamitě, nečekaně spadl ještě jeden strom a teď je na vozíku.

Taky bych radši vysílač nechal na pár hodin lehnout a šel tam až bude klid, než abych riskoval život uprostřed kalamity. Lidi si moc navykli na nonstop internet a vůbec jim nedochází jaký to při kalamitě je (pokud teda ve zprávách zrovna nemluví o kalamitě v souvislosti s 2cm sněhu :D )
2 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

A když to vezmu z pohledu zákazníka, není náhodou pro operátora nějaká povinnost udržet síť pro tísňové volání? Kalamita je sice hezká, ale je to o investicích. Něco jiného je když tonda z horní dolní řekne, fakt nemám prachy na 24hod ups, ale když to nemá operátor který pravidelně vykazuje miliardové zisky? By mě zajímalo jak by se lidi tvářili, kdyby byl blackout a operator by jen suše řekl, nejspu baterky, stěžuj si kde chceš. Kde je tedy nějaká garance? Kalamitní stav, no tak max pro ČEZ. Copak někomu padají BTS na zem jako v USA když je tornádo? Tohle je jen sraní na realitu. Pochopím u sajtu kde jen dokrejvá kousek prdele a jinak tam je alespoň nějaký signál, ale dslamy, okruhy a bts nechat chcípnout? Kalamita v ČR má úplně jinej význam, než tam kde opravdu je.
2 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Co vím, tak svého času mělo O2 povinost mít větší zálohy pro mobily složek IZS, jestlit o platí a jak to je s Cetinem těžko říci.

dagus píše:A když to vezmu z pohledu zákazníka, není náhodou pro operátora nějaká povinnost udržet síť pro tísňové volání? Kalamita je sice hezká, ale je to o investicích. Něco jiného je když tonda z horní dolní řekne, fakt nemám prachy na 24hod ups, ale když to nemá operátor který pravidelně vykazuje miliardové zisky? By mě zajímalo jak by se lidi tvářili, kdyby byl blackout a operator by jen suše řekl, nejspu baterky, stěžuj si kde chceš. Kde je tedy nějaká garance? Kalamitní stav, no tak max pro ČEZ. Copak někomu padají BTS na zem jako v USA když je tornádo? Tohle je jen sraní na realitu. Pochopím u sajtu kde jen dokrejvá kousek prdele a jinak tam je alespoň nějaký signál, ale dslamy, okruhy a bts nechat chcípnout? Kalamita v ČR má úplně jinej význam, než tam kde opravdu je.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jo ale i kdyby tak přírodní vlivy jsou vždy víc, tedy pokud za to může přírodní vliv tak je to jediná omluviltená věc.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 5 years ago

Tema přešlo na kalamitni stav, lesy, btsky. Me je ale nejaka BTSka uplne ukradená. To je jejich boj, jejich ústředna která jim opakovane lehla a úplně zbytečné, je ve Rtyni v budove Ceske posty, kde s autem dojedu az ke dverim. Jako vymlouvat se ze je kalamita stovky km daleko, to je jen diletanstvi. Ja jsem musel taky v noci jet na benzinku 30km kde sel proud a cestou jsem musel uklizet 2 stromy abych projel. Chápu mista, kam se prostě neda do lesa dostat a tak nejde ani privezt zalohu. Ale treba ta Rtyne neni zcela určitě tento pripad. Je to jen o tom, ze to nekdo spatne zkoordinoval a na to misto proste nikdo nejel. A co se lidských zdrojů týče, tak to uz zde bylo receno. Oni, nebo smluvní partneři...
1 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hmm, docela by mě zajímalo proč to vůbec ve rtyni staví když to mohlo bejt jedno propojený vlákno až do cílový destinace případně proč ty dvě destinace patřící k sobě ve stejnym subnetu jsou propojený až přes prahu. Asi sem moc zhejčkanej dial telecomem.
Naposledy upravil(a) hapi dne 13 Mar 2019 09:34, celkem upraveno 1 x.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Orel005 píše:Tema přešlo na kalamitni stav, lesy, btsky. Me je ale nejaka BTSka uplne ukradená. To je jejich boj, jejich ústředna která jim opakovane lehla a úplně zbytečné, je ve Rtyni v budove Ceske posty, kde s autem dojedu az ke dverim. Jako vymlouvat se ze je kalamita stovky km daleko, to je jen diletanstvi. Ja jsem musel taky v noci jet na benzinku 30km kde sel proud a cestou jsem musel uklizet 2 stromy abych projel. Chápu mista, kam se prostě neda do lesa dostat a tak nejde ani privezt zalohu. Ale treba ta Rtyne neni zcela určitě tento pripad. Je to jen o tom, ze to nekdo spatne zkoordinoval a na to misto proste nikdo nejel. A co se lidských zdrojů týče, tak to uz zde bylo receno. Oni, nebo smluvní partneři...


Máš pravdu. Ale opravdu si platíš sla 100%? Proč nezridis a neplatila backup když vis ze okruh. Dní 100, ale třeba jenom 99,95?

Promiň ze to vyšlo zrovna na tebe. Ale přijde mi to jako stížnosti našich zákazníků.
Viz nedávný výpadek elektřiny v jedné vesnici kde evidentně jeden zákazník měl ups.
Zálohování se neřešilo protože to byla vesnice o 300 obyvatelných. A lehly 3okolo. Ap jenom pro lokal. Jediný zákazník se dožadoval aby jsme mu sprovoznily internet dříve než ve 12h (výpadek 8-12) protože chce zrovna odesílat platby ib. Zrovna zakvirovana síť kde platil 200,- měsíčně.
Prostě nepochopíš. A u linek je to celkem podobné. Pokud chceš 100% který de facto nejdou, tak si musíš pořídit backup aby sis se aspoň přiblížil. A ne brečet ze už je to po druhé za dva roky co to na pár hodin lehlo. Bohužel shoda okolností tomu pomohla ze to někdo blbe z koordinoval nebo dodavatel se na to vysral. Nebo technik dodavatele naboural před tou vesnici a leží teď v nemocníci a dodavatel už neměl volné kapacity. Nevíš ale soudis ostrým břitem.
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 5 years ago

Cheprer píše:
Orel005 píše:Tema přešlo na kalamitni stav, lesy, btsky. Me je ale nejaka BTSka uplne ukradená. To je jejich boj, jejich ústředna která jim opakovane lehla a úplně zbytečné, je ve Rtyni v budove Ceske posty, kde s autem dojedu az ke dverim. Jako vymlouvat se ze je kalamita stovky km daleko, to je jen diletanstvi. Ja jsem musel taky v noci jet na benzinku 30km kde sel proud a cestou jsem musel uklizet 2 stromy abych projel. Chápu mista, kam se prostě neda do lesa dostat a tak nejde ani privezt zalohu. Ale treba ta Rtyne neni zcela určitě tento pripad. Je to jen o tom, ze to nekdo spatne zkoordinoval a na to misto proste nikdo nejel. A co se lidských zdrojů týče, tak to uz zde bylo receno. Oni, nebo smluvní partneři...


Máš pravdu. Ale opravdu si platíš sla 100%? Proč nezridis a neplatila backup když vis ze okruh. Dní 100, ale třeba jenom 99,95?

Promiň ze to vyšlo zrovna na tebe. Ale přijde mi to jako stížnosti našich zákazníků.
Viz nedávný výpadek elektřiny v jedné vesnici kde evidentně jeden zákazník měl ups.
Zálohování se neřešilo protože to byla vesnice o 300 obyvatelných. A lehly 3okolo. Ap jenom pro lokal. Jediný zákazník se dožadoval aby jsme mu sprovoznily internet dříve než ve 12h (výpadek 8-12) protože chce zrovna odesílat platby ib. Zrovna zakvirovana síť kde platil 200,- měsíčně.
Prostě nepochopíš. A u linek je to celkem podobné. Pokud chceš 100% který de facto nejdou, tak si musíš pořídit backup aby sis se aspoň přiblížil. A ne brečet ze už je to po druhé za dva roky co to na pár hodin lehlo. Bohužel shoda okolností tomu pomohla ze to někdo blbe z koordinoval nebo dodavatel se na to vysral. Nebo technik dodavatele naboural před tou vesnici a leží teď v nemocníci a dodavatel už neměl volné kapacity. Nevíš ale soudis ostrým břitem.


Ja zalohu diky bohu mam ( narozdil od nich jsem se ponaucil, protoze do te doby me nedoslo ze muze lehnout opticka trasa ) - jenze zalohu na to aby me to pokrylo vypadek treba jednoho okruhu, nikoliv vsech. Ale kdyz pominu to ze se vysrali na zalohu jejich ustredny, pak nastane jeste absrudnejsi situace a to je to, ze mi jedou jine okruhy tam a zpet, kvuli JEJICH CHYBE. Navic se na tuto chybu upozornilo jiz pri prvnim vypadku, ktery nastal take v dusledku dlouheho vypadku proudu a meli udelat prekladku kabelu. Jak jsem rikal PH-->HK-->TU-->Janky = takto to ma byt. Misto toho to nejakej picus zapojit tak, ze to jede PH-->HK-->NACH-->Rtyne--->NACH--->HK--->TU--->Janky . A co bude priste ? Mel jsem zato, ze kdyz spolupracuji s profesionalem, tak nemusim predpovidat podobne nesmyslne veci. Jako je ignorovat zalohovani mist kam vede tolik okruhu, zapojeni okruhu jako ve skolce... a co priste ?

Hele, ja mam pochopeni pro to kdyz je venku Mordor a taky me serou lidi, kteri to neumi pochopit ze 10 minut po tom co pristala sousedova strecha, uz neni vsechno online a nesviti hezky slunicko atp... Ale tady nejde jen o me, tim mistem jde nekolik okruhu pro firmy, koncove klienty ( DSLka ) a pro mnoho ISPiku. Takze zde to neni o nejakem 10Gbitovem okruhu. No nic, stalo se. Uvidime jak se k tomu postavi Cetin a jak to vykompenzuje.
2 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Koukám na západě docela masakr. Jak přežíváte?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Úplně na pohodu... ve čtvrt na devět slejvák jako blbec, bouřka. Vše bez problémů. Ani ČEZu nic nebliklo pro tentokrát. Tentokrát to jede celkem rychle. Za 15 minut se to přesune o pěkný kus dál.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Zijeam a zatim dobry i 80 fungujou vesele.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Pajavlk
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pajavlk » 5 years ago

0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

Pajavlk píše:https://www.facebook.com/hasicikhk/photos/pcb.1391234621029606/1391230311030037/?type=3&theater

je tam víc fotek

Na to jak to bylo upevneno a kolik tam toho bylo to byla jen otazka casu...
0 x