Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zaplať, nebo nebude YouTube

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Zaplať, nebo nebude YouTube

Příspěvekod joker » 10 years ago

TTcko píše: Máme v síti borce, co maj přes 1TB za měsíc, to už nás fakt sere. :)


Tak nemate nabizet na co nemate :-) wifnkari c nabizeji za 100,- neomezeny :-)

Pockejte az bude umet kdekdo pouzivat HBBTV co budete delat pak?
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 10 years ago

Ted jsi uhodil hrebicek na hlavicku. Doufam, ze EU a pak i CR odhlasuje tzv. sitovou neutralitu, aby to tvoje C) bylo explicitne zakazano, nebot to je cesta do pekel. Za chvili bys totiz mohl zacit vydirat napr. weby levicovych stran, pak treba ekology atd. Hlavne ti nedochazi jedna dost zasadni vec: ti tvy uzivatele (lituju je) ti plati prave proto, aby youtube mohli sledovat, ne aby meli pristup do nejakej tvoji privatni site ze ktere se mozna eventualne dostanou na nektere weby!!

Tomáš Nesrsta píše:Vase nazory me vyjma TTcka velice bavi.

Takze ja se mam podridit konkurenci a prodavat net pomalu za stovku a jeste mam mit super sit ktera zvladne nemozny?

Berte to tak. Ja jsem vlastnikem dalnice na ktery poustim koncaky a mam ji stavenou tak aby se tam mym klientum jezdilo pohodlne. To co vyberu na dalnicnich znamkach staci na bezne opravy a jednou za cas bud rozsirim pruhy nebo pridam dalsi pruh. Zkrátka podle počtu useru kteri mi tam jezdi a taky podle počtu peněz.
Všechno funguje krásně až do doby než po mojí dálnici začnou k mějm klientům jezdit kamiony od YouTube, Netflix, Stream.cz apod. Nejenom že za používání mojí dálnice nic neplatí, přeci si je objednali moji klienti a oni pouze jedou k nim. Ale navíc jezdí s kamiony který jsou přetížený, často jezdí rychleji než je povoleno. Důsledek je jasnej. Dálnice to přestává stíhat, je časteji rozbitá, tvoří se kolony a klienti prostě musí víc čekat.
Řešení? Buď mi dá někdo dotaci (což pochybuju), nebo zvednu cenu dalničních známek - cenu internetu, což se klientům nebude moc líbit ale v určité míře by to šlo a nebo zavedu dálniční známky i pro kamiony, aby když po mojí dálnici jezdí tak taky vydělávali na její opravy a vylepšení.

Ano C je správně. Je logické chtít po Googlu peníze za to že vydělává na mé infrastruktuře. Protože díky jeho službám roste potřeba kapacitnějšího internetu daleko více než dříve a investice do nových technologií není zrovna levná záležitost. Vemte si třeba cenovej rozdíl mezo 100M rádiem a Gbit rádiem?

Aha a jsme doma.

Tím chci říct: strčte si síťovou neutralitu do řiti a nebo začněte něco dělat s tím že telekomunikační trh je tu v prd*** a lidi platí za internet žalostně málo.

Ten kdo bude stejně blbě jako Hapi nadávat, že tu chce někdo vydělat, tak by si měl uvědomit že mezi dobročinou činností a podnikáním je celkem velkej rozdíl a to sice ten, že podnikání je hlavně za účelem ZISKU. Takže ano, já chci vydělánat prachy a nestydím se to tu říct. Jestli vy ostatní to tak nemáte a děláte to pro dobrej pocit, že můžete někoho připojit na internet, já Vám to neberu. Ale s podnikáním to nemá nic společnýho a nechápu proč nejste CZF.


Ale to neni pravda, ze u netu neni nic co by odpovidalo silove elektrine. Myslim ze to nazyva mnozstvi prenesenych dat, neboli napr. GB/mesic, take se tomu rika FUP. Nic vam nebrani to delat jako napr. spoje.net, ktere maji neomeneze tarify a tafify s FUP :) jo aha, jenomze to byste pak nemohli nabizet neomezeny 20Mb za 300Kc :)
OFF píše:Ono to s tou elektrikou je fakt podobné, to nebylo vyřčeno jen tak. Platíte nějaký paušál (jistič) bez ohledu na to kolik ho vyčerpete. To je vlastně dnes i u netu, tam platíte nějakou rychlost opět bez ohledu na využití. U elektriky je pak ještě platba za distribuci a silovou elektřinu, která přesně odpovídá tomu co využíváte. To u netu zatím není. I když za silovou elktřinu možná platíte, třeba různé streamovací služby, stahovací servery apod. Ale z toho samozřejmě nemá distributor (ISP) vůbec nic. Takže teď je otázka jestli se bude plati i za tu ditribuci. A taky jak. Jestli to bude stejně jako u elektřiny skrz toho poskytovatele služby (tzn. třeba právě přes Youtube apod.) nebo přímo ISP (ten by zase mohl natvrdo vyúčtovat přenesená data) :?: :?: .
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 10 years ago

joker píše:
TTcko píše: Máme v síti borce, co maj přes 1TB za měsíc, to už nás fakt sere. :)


Tak nemate nabizet na co nemate :-) wifnkari c nabizeji za 100,- neomezeny :-)

Pockejte az bude umet kdekdo pouzivat HBBTV co budete delat pak?


Co myslíš? :)
Nemám moc strach z toho, že bych si nedokázal vydělat na krajíc chleba jinak .. A tak to zavřu, vyseru se na to a půjdu dělat jinou zábavnou činnost .. ať si Pepa koupí net třeba od outů za 799,-
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

ludvik píše:Tlaky na absolutní síťovou neutralitu chápu ovšem také. Internet je v dnešní době hlavní nástroj pro získávání informací širokou veřejností. Kam se hrabou noviny či televize (je jich málo, objem informací musí být omezený a je v podstatě závislý jen na pár lidech). Pokud někdo udělá službu "voyo+facebook" - už to není internet a je to v podstatě omezení demokracie. Ano, myslím, že jsme do této doby už došli ... internet je jedním z garantů demokracie. Protože informovaná ovce už není tupá ovce ...

Jen podotek - četl jsem výzkumy jenž tvrdí přesný opak - lidi jsou Internetem a sociálními sítěmi výrazně manipulovatelnější. Ostatně stačí se podívat hry typu Neknomination ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

A ještě k tématu: proč to nenechat "koňovi" ? Nechme zákazníka rozhodnout, zda stojí o neutrální Interenet, či jinou službu.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 10 years ago

Pokud vubec vi, vo co go, podle me hlavnezejetolevne... Myslim ze jsem videl tarif mobilni, kde jde jen facebook apod.) kdyby lidi nebyly ovce, tak tu situace neni jaka je (ale myslim ze ta situace vsem vyhovuje, zatim to sypalo, nebo ne? :-)


@TTcko:

No myslim ze dnesni televize maji od 2012 integrovaneho hbbtv klienta a youtube uz maji integrovane 5 let, akorat ze asi tak 90% jejich majitelu to asi NEUMI pouzivat...

Nezapomen ze od outu to muze mit za 250,- mesicne (s trochou sikovnosti, pultova cena 353,-) a pokud bude do 5 km od ustredny, tak ma prakticky garantovany "vyhrazeny" cca 1800 kBit (do 7/2012 dokonce s verejnou IP adresou v cene - dnes uz to ku.vy natuji - verejka v teto cene sluzby od wifinkare byla prakticky nemozna vzdy). Pravda, stahne na tom asi jen 0,5TB za mesic, kdyz se bude snazit, zato ale nebude nikomu vadit...

A za 505,- si stahne treba 10 TB (pokud bude dostatecne blizko, videl jsem 44 Mbit povedlo na 1 km i kdyz oficialne by priznali max 16Mbit) a nikomu ten objem vadit rozhodne nebude. Realna agregace je na 90% mist nulova.

Holt optika do kazde dediny (k dslamu), rekl bych ze 95% sajtu ma sklo... To jen pripominka na to, ze brecis kvuli 1% lidi, kteri chteji cerpat, co si zaplatili :-) ale ja ti to nevycitam - je to tvoje sit :-)
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 10 years ago

joker píše:Holt optika do kazde dediny (k dslamu), rekl bych ze 95% sajtu ma sklo... To jen pripominka na to, ze brecis kvuli 1% lidi, kteri chteji cerpat, co si zaplatili :-) ale ja ti to nevycitam - je to tvoje sit :-)


nebrečím, neboj :) Doporučil jsem mu aby přešel k outůů, win-win situace, mě to nezatěžuje linku, on si může sosat co chce a outůů má novýho zákazníka. Všichni jsou spokojený. Tak to má být...
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

joker píše:Pokud vubec vi, vo co go, podle me hlavnezejetolevne... Myslim ze jsem videl tarif mobilni, kde jde jen facebook apod.) kdyby lidi nebyly ovce, tak tu situace neni jaka je (ale myslim ze ta situace vsem vyhovuje, zatim to sypalo, nebo ne? :-)


Vůbec není důležité jestli lidi ví vo co go.Lidi jsou jaký jsou a ale furt je rozhodně lepší, když se rozhodují sami, než když za ně rozhoduje úředník/osvícený diktátor/neosvícený diktátor/vláda/sousedi/církev/parlament/monarcha/Evropský komisař/Aštar Šeran/...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

Byla doba, kdy tady kromě podivně typicky poslanecky česky privatizovaného Telekomu nebyl nikdo, kdo by poskytl za rozumné peníze transport internetu ke koncákovi. Potom se vyrojily malí wifi ISP. Pro klienta to mělo hodnotu, protože byli mnohem levnější a rychlejší, pružnější, dostupnější. Tedy klient šel za hodnotou, kterou vyměnil za svoje poukázky na hodnoty - peníze. Hlavní požadavek klienta byl přístup na internet -jakýkoli rychlejší než dialup a obrovská hodnota byla právě v tom transportu, nikdo moc obsah neřešil, protože skoro neexistoval, tedy určitě neexistoval v té formě jako dnes.
Doba se změnila, transport se stal mnohem dostupnějším a levnějším produktem (poté co zlevnila zařízení a uživatelsky se zjednodušilo prostředí zařízení a shapingu dnes transportuje kdejaký pepa z horní dolní, a protože pásmo je sdílené, tak to přestává chodit ostatním, což je ale jiná písnička). Tedy transport dat už není unikátní žádanou službou, ale z pohledu klienta naprostou samozřejmostí a tomu odpovídá cena kterou je ochoten za ní platit. Poskytovatelé transportu musí trvale počítat s tím, že jejich zisky klesají a budou klesat, protože klient požaduje stále rychlejší a levnější služby přičemž hlavní mandatorní náklady (lidi, energie, pronájmy) buď stagnují nebo rostou a trh je nutí do kombinace dvou postupů, tedy zvýšení rychlosti na úkor snížení kvality a snižování nákladů, a pokud mohu pozorovat tak tento trend je trvalý. Jednou z cest "ven" podle mého omezeného rozhledu je třeba to co dělá Štěpán, tedy skupování dalších menších operátorů, ve větším pytli to potom sice dělá stejný vítr, ale lépe se to rozloží, podobně jako třeba agregace může reálně být tím nižší, čím víc máme klientů, protože se rozloží mezi víc přípojek, tedy ve velkém množství klientů vyděláte víc peněz i s nižší cenou a marží, je lepší mít 20% marži z 500 přípojek, nebo 8% marži z 12.000 přípojek? Klienta v současnosti zajímá obsah. Tedy peníze jsou "uložené" v obsahu a online aplikacích a tam je možno zatím dosahovat vyšší výnosnosti, takže si říkám, že tady brečíme sice dobře, ale na špatným hrobě. Chceme-li dosáhnout vyšších výnosů, buď se přesuneme s aktivitami tam, kde jsou peníze které je klient ochoten platit (obsah), nebo se smíříme s tím že je to tak jak to je.
Pokud jde o samotné UPC... nevím co na tom řešit. Já od nich odcházím z těchto i dalších důvodů po 7mi letech jinam, nevidím důvod se s tím dál trápit a navíc sloužit jako páka na poskytovatele obsahu coby klient stojící u tohoto dodavatele. Pořád věřím v hlasování nohama, tak jsem zahlasoval. Plácat si tady pentli co a proč a jak je donutit k normálnímu chování a přitom jim dál platit a doufat v nějaké narovnání by mi přišlo jako nesmysl, čert vem všechny příměry, dráty, ČEZy a dálnice. Dovedu-li to přímo ovlivnit, udělám to, nedovedu-li, namířím aktivitu jiným směrem.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 10 years ago

patrik_ píše:Byla doba, kdy tady kromě podivně typicky poslanecky česky privatizovaného Telekomu nebyl nikdo, kdo by poskytl za rozumné peníze transport internetu ke koncákovi. Potom se vyrojily malí wifi ISP. Pro klienta to mělo hodnotu, protože byli mnohem levnější a rychlejší, pružnější, dostupnější. Tedy klient šel za hodnotou, kterou vyměnil za svoje poukázky na hodnoty - peníze. Hlavní požadavek klienta byl přístup na internet -jakýkoli rychlejší než dialup a obrovská hodnota byla právě v tom transportu, nikdo moc obsah neřešil, protože skoro neexistoval, tedy určitě neexistoval v té formě jako dnes.
Doba se změnila, transport se stal mnohem dostupnějším a levnějším produktem (poté co zlevnila zařízení a uživatelsky se zjednodušilo prostředí zařízení a shapingu dnes transportuje kdejaký pepa z horní dolní, a protože pásmo je sdílené, tak to přestává chodit ostatním, což je ale jiná písnička). Tedy transport dat už není unikátní žádanou službou, ale z pohledu klienta naprostou samozřejmostí a tomu odpovídá cena kterou je ochoten za ní platit. Poskytovatelé transportu musí trvale počítat s tím, že jejich zisky klesají a budou klesat, protože klient požaduje stále rychlejší a levnější služby přičemž hlavní mandatorní náklady (lidi, energie, pronájmy) buď stagnují nebo rostou a trh je nutí do kombinace dvou postupů, tedy zvýšení rychlosti na úkor snížení kvality a snižování nákladů, a pokud mohu pozorovat tak tento trend je trvalý. Jednou z cest "ven" podle mého omezeného rozhledu je třeba to co dělá Štěpán, tedy skupování dalších menších operátorů, ve větším pytli to potom sice dělá stejný vítr, ale lépe se to rozloží, podobně jako třeba agregace může reálně být tím nižší, čím víc máme klientů, protože se rozloží mezi víc přípojek, tedy ve velkém množství klientů vyděláte víc peněz i s nižší cenou a marží, je lepší mít 20% marži z 500 přípojek, nebo 8% marži z 12.000 přípojek? Klienta v současnosti zajímá obsah. Tedy peníze jsou "uložené" v obsahu a online aplikacích a tam je možno zatím dosahovat vyšší výnosnosti, takže si říkám, že tady brečíme sice dobře, ale na špatným hrobě. Chceme-li dosáhnout vyšších výnosů, buď se přesuneme s aktivitami tam, kde jsou peníze které je klient ochoten platit (obsah), nebo se smíříme s tím že je to tak jak to je.
Pokud jde o samotné UPC... nevím co na tom řešit. Já od nich odcházím z těchto i dalších důvodů po 7mi letech jinam, nevidím důvod se s tím dál trápit a navíc sloužit jako páka na poskytovatele obsahu coby klient stojící u tohoto dodavatele. Pořád věřím v hlasování nohama, tak jsem zahlasoval. Plácat si tady pentli co a proč a jak je donutit k normálnímu chování a přitom jim dál platit a doufat v nějaké narovnání by mi přišlo jako nesmysl, čert vem všechny příměry, dráty, ČEZy a dálnice. Dovedu-li to přímo ovlivnit, udělám to, nedovedu-li, namířím aktivitu jiným směrem.



dobrý názor, souhlasím a mám jen několik otázek ..

- Jaký je tvůj názor na myšlenku, že nízká cena je dána právě tím, jak veliká konkurence tu je. Že poté, co malí operátoři zmízí, se zase cena posune o nějaký ten řád výše?
- Slyšel si někdy o pojmu "past nízkých marží" ? Pokud znáš, tvůj názor v souvislosti s oborem.
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

To by asi bylo na delší odpověď. Asi před šesti lety jsem skřípal zuby, když někdo začal lovit v mém revíru.. a lovil na cenu. Loni se objevil další cenolovitel, a největší blbost co můžou ISP mezi sebou udělat je cenová válka. Dneska jsem mu vlastně vděčný. Protože slovil klienty které zajímá především cena a archivovače internetu. Mým cílem není a nebude mít co nejnižší cenu, ale co nejkvalitnější vztah s klientem, protože to definuje, jakou cenu je klient ochoten zaplatit. Má-li klient opodstatněný pocit, že je o něj dobře postaráno, třeba servis nikoli papírově ale reálně do 24 hodin, další služby jako třeba 20% slevy z dalších oborových prací mimo internet, korektní slušné jednání atd atd tak si jedna skupina lidí ráda připlatí řekněme kilčo, druhá je cílem konkurence. Mě to kilčo umožní investovat do dalšího rozvoje infrastruktury a především vlastních lidí, a zamýšlet se nad tím co bych ještě pro klienta mohl udělat. Konkurence ho nemá. Ono tou souvisí s všeobecně zažitou a škodlivou myšlenkou, že když si od někoho vezmu peníze, tak ten platící o peníze přišel a už nejsou, někam zmizely... což je samozřejmě nesmysl, ty peníze jsou reinvestovány zase do vylepšení a de facto se ta "nadhodnota" zase platícímu vrací. Systém kdy se všichni snaží snižovat ceny na krev je škodlivý pro všechny včetně jeho zákazníků, zastavuje se oběh a devalvuje se hodnota která je vytvářena, čím víc šetří, tím víc všichni chudneme, protože hodnoty, vyjádřené poukázkou na hodnoty-penězmi- vznikají a rostou jedině při směně. Jakmile směna klesá, hodnota klesá a chudneme. Když mi dáš víc peněz, umožní mi to udělat víc práce, budu muset třeba i najmout dalšího člověka aby se stíhalo zhmotňovat to co vymyslíme, směna probíhá, a bohatnou všichni kdo se na ni podílejí, dokonce i ti, kteří jsou plátci i když nepřímo. Pokud zákazník není ochoten zaplatit za tvůj produkt cenu, kterou podle tebe má, není to chyba toho produktu a ani zákazníka, ale tvoje, protože se ti nepovedlo mu tu hodnotu prezentovat tak, aby ji pochopil, uviděl, chtěl. Samozřejmě pokud sám nejsi přesvědčen že produkt má tu cenu, kterou za něj požaduješ, je velmi vysoká pravděpodobnost že se ti to nepovede za tu cenu prodat, jak můžeš někoho přesvědčit o hodnotě, kterou sám nevidíš... V naší zemi a oboru je trend soustředit se na nové zákazníky, obvykle každý nový s novou smlouvou má výhodnější podmínky než stávající, což způsobuje fluktuaci klientů a taky často jejich nasranost. My jsme se naopak v určité chvíli rozhodli zvýhodňovat klienty kteří jsou u nás dlouho a čím déle, tím více. Tím jsem myslím odpověděl na obě otázky, past nízkých marží je smrtící instrument, kam tě nedostane nikdo jiný než ty sám. Nízká marže automaticky znamená buď obrovské množství produktů, a zpravidla taky nižší kvalitu. Fór je ale přeci v tom hýčkat si lidi kteří si za kvalitu připlatí, a taky potom ten připlacený servis samozřejmě dodat a dodávat vždy malinko víc než člověk čeká. Třeba i když papírově na smlouvě dáš člověku řekněme 16mbit, tak mu to pustit 18mbit ... ale tady asi každý ví.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 9 years ago

0 x
Daniel Tasáry