Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mordor

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: Mordor

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Starnet se na FB omlouvá za včerejší kolaps a prý jim již běží 95% sítě. Asi jim popadaly ty antény z vlákna vtipné fotografie.....
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

znamej ma Unet a nemohl se vcera ale vubec dovolat, neni komu hlasit zavady, asi toho maj az moc... nasranej jak svina :smile:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 6 years ago

hapi píše:jo no, dneska to stálo za to. Naše škody sice žádný za to všude větve a vyvrácený stromy. Půl dne půlka sítě bez elektřiny. UPSka na jednom velkym bodě ukazovala už jenom 1.2% a naštěstí to nahodily. Naše "serverovna" kde máme hlavní router a server jede už od 9 ráno na elektrocentrálu a podle technika od eonu to bude muset jestě dát do pondělí do oběda. Jinak zbytek sítě eon nahodil asi kolem 18 hodiny takže aktuálně jedeme zase na plno kromě toho že hlavní uzel drží agregát s upskou na 50 minut. No sem moc zvědavej jak to kipor zvládne. Před 2 hodinami jsme mu daly přestávku na 45 minut než se vybyla upska takže ráno za sebou bude mít s touhle přestávkou 24 hodin zátěže.

Štěstí je že aspoň nebyly blesky.

Nám kipor raz držala bod 2 týždne s jednou prestávkou na výmenu oleja.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

No kostely jsou většinou v zástavbě u nás, i když okolo je většinou i menší hřbitov, no dnes jsem tam baterie nedotáhnul, jinak tam nejsou stabilně, pro větší výpadky dávám 2x100Ah Baterie a vydrží to víc jak den, možná dva, záleží na spotřebě. Centrálu jsem měl na jiném bodě.
Jinak stále na východu čech, už den nejde část přípojek O2 a na jejich linky se taky nedá dovolat, což je standartní, asi jim nejedou ještě nějaké klíčové ústředny. Dnes nešli lidem i pevné linky atd. Se docela divím, že na to nemaj centrály, asi jen ty baterie. Unet má hodně velkou síť a tak řešily spíš zprovoznění, nemá tak velkou hotline zásobu lidí.

honzam píše:
whef píše:Na kostely máme velké baterie, ta cenrála je dost hlučná, jinak některé vesnice bez proudu na pardubicku už budou za chvíli asi 38 hodin :) I též hlavní uzle zálohujeme už pomalu druhý den bez přestávky a vypadá to možná až zítra do rána :) kéž by to vypnuli všechno .. a nikdo by si nestěžoval, lidé by si doma povídali a zapálili svíčky, ale to už pomalu neumí :(

A kostely vám vydrží víc jak 24hod jet ze zálohy? Ano centrála je hlučná, ale kolem kostela je hřbitov a nebožtíkům hluk moc nevadí.
Jinak s tím vypnutím všeho - ano bylo by to leckdy lepší :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

hapi píše:jo no, tohle tady neznáme, tady vždycky eon vypne všechny fáze. Je teda fakt že tady v okolí za posledních 10 let vyměnili trafačky a podle jednoho technika to maji fakt namakaný takže možná na dálku killnou všechny fáze resp. to spíš dělá automatika sama.


no to by mě zajímalo jak to mají vymakaný když ti na sekundáru nějakej strom urve jeden drát ve vzduchu a ostatní ti tam zůstanou normálně, toto asi vymakané nebude :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Vypadok jednej fazy neni az taky problem, ked nepocitame trojfazove spotrebice. Najhorsi je ked im uhori PEN resp N na trafaku. Potom vznikne plavajuci stred a napatie na fazach bude zavisle od zataze, kludne sa moze stat, ze budete mat v zasuvke viac ako 300v.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

poslední lokalita nám nejela před polednem, 55 hodin výpadek ee

před chvílí jsem byl tady ve městě na servisu u babky, že jí nejde net, v zásuvce jen 30V, v pojistkovce před barákem 1.f 319V, 2.f 30V, 3.f 119V, pak z ní vylezlo že to tak je od neděle, tak jsem volal kamarádovi na ČEZ, říkal že to ani nemají hlášeno, napočítal jsem na tom rozvodu 17 domů a jeden bytovej, kolik bytů netuším, byl to nadzemní rozvod, kterej vycházel na prvním sloupu ze zemního rozvodu a byla tam pojistková skříň ve které ještě bylo vše v pořádku, tak jsem tam vyškubal nožovky, kamarád slíbil, že to během dneška dají do kupy
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

U nás zatím beze změny. Co nešlo včera (5 vesnic) tak stále nejde
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

ze nejde blbej net, to se jeste da prezit (i kdyz pro nekoho je to konec sveta), ale kdyz to cas od casu vypali motor na vodu ze studny ci jine 3faz. errory , to je pak skod.
Jak se tohle da reklamovat?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Moc ne. Argumentace z ČEZu je potom dost často, že si máš instalovat hlídací relé a "citlivé" spotřebiče hlídat kombinací "hlídací relé + stykač". Jak by dopadl soud v případě žaloby netuším :-)
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Je to zásah višší moci, jak se píše ve smlouvě, to se moc reklamovat nedá. Chce to mít nadproudové ochrany atd. Pak je to celkem bez problémů, když je všechno uděláno, jak to být má. To platí u dost věcí :)
0 x

puhy
Příspěvky: 111
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod puhy » 6 years ago

Jmenuje se to motorovy spoustec a připojovat 3f motor bez toho je šlendrián
0 x
Jan Půhoný

http://www.puhy.net- připojení k internetu a VOIP telefonování v Chocni a okolí
https://www.puhy.cz - spolehlivý obchod s elektronikou
http://www.gsm-spinac.cz - ovládejte spotřebiče mobilem

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

Kontrolní otázka,
na níže uvedeném obrázku na střeše leží:
a: velká bílá cihla (lícovka)
b: komín
c: kosmická loď od mimozemšťanů
a jelikož jste to všichni jistě poznali, tak ještě jeden malý kvíz,
při stavbě té (lícovky) vysoce kvalifikovaný zedník použil:
a: šroubovice
b: lepidlo mezi jednotlivé bloky
c: obojí
d : jen na sebe narovnal bloky....

D je správně.
Přílohy
xxx.JPG
xxx.JPG (98.79 KiB) Zobrazeno 3711 x
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Pravděpodobně jeblo přímo do stařičkého telefonního sloupu. Sextant jsem sbíral po kusech na zemi, Sarel otevřený, klíč už není potřeba, ftp kabely na hadry....
mordor_2.JPG
mordor_2.JPG (91.71 KiB) Zobrazeno 2969 x

mordor_3.JPG
mordor_3.JPG (203.72 KiB) Zobrazeno 2969 x

mordor_6.JPG
mordor_6.JPG (110.66 KiB) Zobrazeno 2969 x
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

mordor_10.JPG
mordor_10.JPG (167.91 KiB) Zobrazeno 2968 x
0 x