Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mordor

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Re: Mordor

Příspěvekod Laibir » 8 years ago

Tak jak jste přežili krupobití atp?
Mimochodem, dokáže mi někdo spočítat kolik mm srážek muselo být když na 850m měl 10GHz spoj 5dB útlum?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 7 years ago

Pěkně se to na nás žene ... jste někdo zapojení v projektu http://www.lightningmaps.org?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

My bychom to i zainvestovali (poslední dobou pozoruji, že bychom zpřesnit potřebovali) ... ale nejsou lidi, co by to udělali na klíč.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

hmm, já si spíš poslední dobou všímám toho že radar ukazuje zelenou až žlutou srážek přímo nad námi a nespadne ani milimetr. To je už celejch 14 dní zpět kdy to absolutně nevychází. Takže za mě si můžou s těma radarama vytřít zadek.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

tohle je normální jev v létě že modrá a zelená neprší, naopak v zimě z modré a zelené prší či sněží hodně, myslím že je to dané teplotou, že se to prostě vypaří ještě nahoře, ale to bych raději aby to vysvětlil nějaký odborník od meteorologů.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Případně opačně, zelená a tady padaj trakaře...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

no, zelená je docela dost. Musí napršet +-30mm srážek a žlutá ke 40mm což už musí hodně pršet ale pokud vidim na radaru 50km území se zelenou až žlutou a ono ani nekápne když se nacházíme uprostřed...? to je jako dost k smíchu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

To ale není chyba radaru. Na meteopresu to někdo fundovaný vysvětloval že radar ukazuje strážky v celém výškovém profilu měření. Tebe zajímá až to co spadne na zem, ale to radar nemá jak poznat....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

jasně, a kam se to vypaří?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

hapi píše:jasně, a kam se to vypaří?

Prostě prší jen ve vyšších sférách. Na detaily se mě neptej, nejsem meteorolog :)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 7 years ago

na modre budiz, na zelene nebo zlute uz neverim, ze nic z toho nespadne az na zem ... kazdopadne ze to ma meteopress posunute se vi uz roky, spravne je to treba na radar.bourky.cz
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

tam právě koukám.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

někdy to chce zachovat chladnou hlavu a podívat se z okna a udělat si o tom vlastní obrázek....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 6 years ago

Jižní Morava docela liják. Spoj na 850m v 17 GHz si přitopil o 12 db a pak ještě ztratil dalších 10 dB na signálu. Ale nepadlo to.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

brnensko, hapalo 80G / 2,6km, bábofka :smile: po nejvetsim masackeru nabehlo, bohuzel EON nezklamal, pruuud nebezi... takze mobilni hotspot pro notes to resi. Ted je otazka esi se jim jen potkaly draty nebo neco jineho / vetsiho, bezne by to uz bylo nahozeny... potvrzuje to mnoho AP a prazdne sektory... ale vcera nevypadlo nic a efekty byli teda o hodne vetsi a delsi dobu.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))