Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FWA LTE od T-Mobile

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: FWA LTE od T-Mobile

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

cz_ranger píše:Minimální garantovaná rychlost16 kb/s - tedy agregace v poměru 1:1250 - 1:6250 (zhruba). Jinými slovy služba best effort. Vtipné.


Nj, ale to lidi na první pohled neuvidí...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 7 years ago

S tou televizi je to pravda - televize je zrout dat, ktery bezi dlouho - a hlavne ve spickach. Staci padesat sledovacu (pri 6 Mbit/s) a kapacita LTE sektoru s MIMO 4x4 je fuc.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

To nevím HD na televizi má cca 3-4Mb takže žádných 6Mb...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

okoun píše:To nevím HD na televizi má cca 3-4Mb takže žádných 6Mb...

Možná tak to tvoje Sledování. Když o tom víš h*, tak to nekomentuj!
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

zajdee píše:S tou televizi je to pravda - televize je zrout dat, ktery bezi dlouho - a hlavne ve spickach. Staci padesat sledovacu (pri 6 Mbit/s) a kapacita LTE sektoru s MIMO 4x4 je fuc.

Potom tu este existuju ludia ktory nevypinaju STB, takze telka ide nonstop aj ked nepozeraju...uplne zbytocny traffic.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Pintero píše:
okoun píše:To nevím HD na televizi má cca 3-4Mb takže žádných 6Mb...

Možná tak to tvoje Sledování. Když o tom víš h*, tak to nekomentuj!


Tyhle výpady bych si nechal.. Moje sledovani? já ho neporovozuji jestli sis nevšimnul, takže žádné moje! nevím proč bych si měl pouštět 6Mb když obraz je srovnatlný se streamem 3-4Mb. Takže asi kodekem to bude?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Konkurenční nabídky O2 X T-Mobile.
Nemají tyhle dva společný vysílače a k nim společnou konektivitu?
Optika na vesnici. A čím chcete těm 100Mbitovym tarifum konkurovat?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Mají... vetsinou aspon tady je jedno privodni radio a pak jsou 2 vystupni technologie... Sharuje se umisteni a privody. BTSky pripojeny 80 na ustrednu jsou kapacitne asi v poho. Cili last mile by mela byt odlisna, ale privod stejny. Ale mozna se pletu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

vůbec bych to neřešil. LTE jede jako kráva. Pokud člověk má CZ LTE v telefonu tak na vesnicích mi až oči přecházeli kde se ručička na speedtestu zastavuje. Jo, nezapomenout že ne všechny telefony maji plný CZ LTE obzvlášť nemají ty frekvence co jsou na venkově. Tady kopali k BTSce asi 4km optiku. Odtud si to rozstřelili na další BTSky v okolí úplně levou zadní. Optika netřeba. Ať počítám jak počítám, kapacitně jsou na tom i při tak malém počtu BTSek a sektorů na tom daleko ale opravdu hodně daleko líp než je nějakej ISP wifista.

Tyhle věcičky na střechu maji potenciál ject hodně dobře. Když LTE přicházelo tak tam byl popis těhle hraček a čekal sem kdy to někdo vytahne. A řekněme, že většina i dnešních telefonů má významně omezený LTE ale tyhle krabičky pokud je výrobce nevošulil dokážou přenášet neuvěřitelný kvanta dat. Už třeba jenom to že dokážou bondovat příjem z několika BTSek na jednou pro zvýšení propustnosti pokud to operátor podporuje nebo tře již zmíněný mimo 4x4 atd... Tam pak jsou reálný rychlosti už úplně jinde než kde jaká wifina je schopná sektorově dotahnout.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

nevím jak u vás hapi máte tam samou rovinu ale u nás jsou kopce a je to průser dokonce se tak zhoršily halasové služby od doby nasazení sektorů LTE že lidé už totálně z toho magoří, u nás to tu jede cca 30Mb mám samsung galaxy S6 plnotučnou verzi... nu stačí pár kroků a lte vypadne úplně prostě děsně to kolísá, jo věřím že tam kde nejsou překážky je to krása...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

ten předraženej sráč S6 od samsungu, aby bylo jasno, nemá podporu bandu B20 čili LTE 800MHz. Já tomu říkám městský LTE mobily. Např. Xiaomi má extra verze s modemem pro EU(CZ) LTE aby podporoval všechny i ty vesnický (800MHz) LTE. Takže víš kam si můžeš jít stěžovat, že?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

sorry mám S5tku :) nicméně jako 800MHz umí že http://www.mobilmania.cz/samsung-galaxy-s5
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 7 years ago

hapi píše:vůbec bych to neřešil. LTE jede jako kráva. Pokud člověk má CZ LTE v telefonu tak na vesnicích mi až oči přecházeli kde se ručička na speedtestu zastavuje. Jo, nezapomenout že ne všechny telefony maji plný CZ LTE obzvlášť nemají ty frekvence co jsou na venkově. Tady kopali k BTSce asi 4km optiku. Odtud si to rozstřelili na další BTSky v okolí úplně levou zadní. Optika netřeba. Ať počítám jak počítám, kapacitně jsou na tom i při tak malém počtu BTSek a sektorů na tom daleko ale opravdu hodně daleko líp než je nějakej ISP wifista.

Tyhle věcičky na střechu maji potenciál ject hodně dobře. Když LTE přicházelo tak tam byl popis těhle hraček a čekal sem kdy to někdo vytahne. A řekněme, že většina i dnešních telefonů má významně omezený LTE ale tyhle krabičky pokud je výrobce nevošulil dokážou přenášet neuvěřitelný kvanta dat. Už třeba jenom to že dokážou bondovat příjem z několika BTSek na jednou pro zvýšení propustnosti pokud to operátor podporuje nebo tře již zmíněný mimo 4x4 atd... Tam pak jsou reálný rychlosti už úplně jinde než kde jaká wifina je schopná sektorově dotahnout.


Já si myslím, že LTE zase tak OP není, na venkovským kanálu sice naměřím téměř 30 Mb/s (mám vodafone a ten má 8MHz kanál jestli se nepletu), ale na mém sektoru také. Na jednu obec mám 8 sektorů, oni jeden, možná dva.

Čím to je, že jim to tak fičí? Převážně volným kanálem. V Česku je jednodušší dvakrát překopat pozemní televizi milionům lidem kvůli mobilnímu internetu, který se moc nepoužívá (hlavně zalobovat!), než nám šupákům rozšířit pětku, nebo v ní udělat rozumnou regulaci.


Jinak LTE jede fakt dobře, ale neomezený internet nám to (zatím) nenahradí. Jinak problémy s hlasovými službami potvrzuji, může to být třeba i testovacím režimem VoLTE?...
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Pokud nevadí trochu, ale jenom trochu osvětlit některé mystifikace.

To fwa o t je mimo 4x4 na 1800, debatovat o šířce kanálu nemusíme, můžete se samy mrknout do aukce na čtu kolik si koupily.

Propustnost telefonu je hodně relativní to pře e víme i z domácích WiFi ne? Debatovat že to někomu na mobilu jede tak či onak je hodně mimo.

Problémy na volání si myslím že se teď vyskytují celkem dost u t a o, kvůli problémům na struktuře, nechci dále rozvádět. U v by neměli býti a nejsou, jinak stavěna síť a dle mě teď v podstatně lepší kvalitě co se týče GSM, pouze GSM.

Propustnost na lte na 800 jsem na s4mini vytáhnu v klídku 80M už před 3lety.

A Martine D. Věř že tve srovnání o počtu sektoru na prostor, nebo obyvatelstvo je hodně mimo. Absolutně neberes v potaz roaming který funguje, a nevíš kolik je schopna BTS obsloužit klientských zařízení a věř že si hodně mimo s počtem sektoru na vesnici.

Hapi: těch BTS je podstatně více než si myslíš, jenom je nevidíš protože nehledas. Je jich dost. U nás je penetrace BTS obrovská oproti jiným státům. Fakt jich máme dost. Na "rozvonovej" stát privela.

Co se týče uplinku na BTS všechno licence a ebandy sklo. Nikde žádnéj petkovej spoj.
Podle mě se máme sakra čeho bát.
A jsou lidi co mi budou neustále tvrdit jak to nás malý ISP neohrožuje. Ale to může tvrdit pouze namyšlený blb co nemá absolutní páru co se u nás staví.
"Soudný den, přijde a měli bychom se zamyslet a spolupracovat nebo budeme vyhlazení. "
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.