Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Apple

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

LaCosta píše:Cez winebottler drag drop funguje normalne, testovane na verziach 6.x . MBP 13,3 retina.


Jasne, ale Winbox je jen jeden z mnoha softu, ktery potrebuju a na Apple proste nejsou. Pro me ty Parallelsy jsou idealni vec.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 10 years ago

Ja WinBox i TheDude pouzivam pres WineBottler ... Sice jako programator pokazde skripu zubama, ale zatim sem se nedokopal k napsani neceho lepsiho ... :|
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 9 years ago

Tak jsem byl taky osvicen a chystám se přejít na OS X :D Jak jsi dopadl, zůstal jsi na mac nebo jsi se vrátil zpátky?
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 9 years ago

lukas píše:Tak jsem byl taky osvicen a chystám se přejít na OS X :D Jak jsi dopadl, zůstal jsi na mac nebo jsi se vrátil zpátky?


Mám to tak 80/20 pro Widle :) Macbooka jsem si nechal kvůli Photoshopu, LightRoomu a obecně na dovolený (velikost/váha). Sice tam mám nainstalovaný Parallels 9, ale kvůli problémům s redukcema na RS232 (používám hodně), té nešikovné redukci na RJ45 a řekněme "neelegantní" podpoře pro Windows AD makám převážně na DELLu. 256GB SSD + 8GB RAM a je to svižnější než Macbook.
Ale věřím, že někoho to nadchne a bude to používat jako hlavní platformu - já jsem už na to asi starej :)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 9 years ago

To nejsou zrovna pozitivni zprávy :) RS232 je pro me nezbytná, to jsem chtěl řešit pomoci http://www.belkin.com/us/p/P-F5U409/. Uvádějí podporu pro Mac, vic jsem to nehledal. To si každopádně jeste teda ověřím. Ja mam Lenovo X230 i5 8GB 128GB SSD a MacBook Air 13 2013 je stejne rychlejší...

Každopádně dík.
0 x
Lukas Kristek

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 9 years ago

To nejsou zrovna pozitivni zprávy :) RS232 je pro me nezbytná, to jsem chtěl řešit pomoci http://www.belkin.com/us/p/P-F5U409/. Uvádějí podporu pro Mac, vic jsem to nehledal. To si každopádně jeste teda ověřím. Ja mam Lenovo X230 i5 8GB 128GB SSD a MacBook Air 13 2013 je stejne rychlejší...

Každopádně dík.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

to sis měl koupit ultrabook což je defakto to samí jako macbook s woknama. Váha malá, velikost tenká, výdrž na baterie velká, cena velká = macbook = ultrabook
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 9 years ago

NO kamos uspesne pouziva MBP a http://www.ebay.com/itm/USR-WIFI232-602 ... 4d1b25e25b s externi powerbankou ci DCDC adapterem z POE ... Taky uz si to musim koupit, RS232 to USB z boku notasu je neprakticke ... :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 9 years ago

lwq: To me ten kabel vůbec nevadí. Mam 2m USB-seriál a za tim cisco serial-rj45 a vždycky mi to všude pohodlne dosáhlo. Zkoušel jsem dneska ZOC terminal, ktery je i na mac os a je to úplně super. Velmi dobrý terminál klient, xmodem přenosy funguji bez problému pohodlne, široké možnosti nastavení, nemam problem...

hapi: X230 je ultrabook
0 x
Lukas Kristek

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 5 years ago

Otevřu toto X let staré vlákno.
Stává se vám také na macos, že když otevřete ve winboxu nové okno (jediná cesta jak nové okno otevřít umím je přímo ze spuštěného winboxu), že v něm nejde psát? Pomůže zavření a spuštění znovu. Někdy musím pozavírat všechny spuštěné winboxy.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

ne, když jsem to zkoušel naposledy tak to fungovalo správně .... jak spouštíš winbox? projekt winebottler mi přišel nejlepší. Vy\tvořil jsem si "binárku" a ta fungovala jako klasické wine, jen připravené. Na linuxu jedu wine taky úplně bez problémů (až na fonty, ty jsem doinstalovával)
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 5 years ago

Tak záleží jak moc si to naposledy dlouho testoval. Měl jsem jak dmg balík, tak teď mám nainstalováno pomocí

Kód: Vybrat vše

brew cask install nrlquaker-winbox

a u obou se to projevuje stejně. Prostě zcela náhodně přestane nové okno winboxu reagovat. Na linuxu taky problém nemám.
Macos jsem nikdy v plánu používat neměl, od 2001 jedu desktop jen na linuxu (red hat > Mandrake > Mandriva > Mageia) ale za posledního půl roku jsem se trochu zbláznil do apple věcí a tak jsem chtěl zkusit, zda dokážu žít i s macos abych ten ekosystém uzavřel a přechod mě přišel mnohem jednodušší než jsem čekal a podle mě není problém dnes přecházet ze systému na systém.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

testoval jsem to 5 let v kuse :) osobně bych se zabýval tím winebottlerem přímo a vytvořit si vlastní dmg nebo tím jak dokopat přímo wine do osx. Koukl jsem na github a nrlquaker-winbox by měl být stejně jen prepack z winebottleru.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 5 years ago

Je tu někdo, kdo jede macos a spouští winbox přes wine z řádky a předává mu IP adresu + jméno a heslo? Používal jsem toto řešení na linuxu, abych nemusel přepisovat pořád ip adresy, když se někdam připojuji. Na macu se mi ale adresa nepřenese.

Kód: Vybrat vše

/Applications/Wine.app/Contents/MacOS/Wine /Applications/winbox.exe 172.16.0.1 admin password

toto mi otevřelo winbox s danýma parametrama.
0 x