Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FWA LTE od T-Mobile

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Re: FWA LTE od T-Mobile

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Máš pravdu toto opravdu dělí a co jsem psal tedy neplatí. Takže výhody oproti O2 jsou cena,rychlost(upload),IPTV . Leckde to bude fungovat dobře.

****
Je Pevný internet přenosný?
Z povahy možností technologie a pro zaručení vysokých přenosových rychlostí není. Pokud ale potřebujete přenosný internet, máme pro vás Internet bez drátu nebo Internet do tabletu a notebooku.
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 7 years ago

On to má TMO jako dvě věci:
"Internet bez drátu"- datový limit, přenosná LTE krabička na doma/chalupu.
"Pevný internet vzduchem" - bez limitu, krabička LTE našroubovaná pevně na baráku, to dávají tam, kde jim nejede/není dostupný "Pevný internet (xDSL)".
0 x

Speci
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Speci » 7 years ago

By mě zajímalo, pro koho to je. Bydlím na vesnici, je tu i LTE-A, ale podle chytré paní operátorky zde dostupná technologie není, protože se tahle technologie montuje na barák. :) Samozřejmě mi začala nabízet mnohem dražší internet bez drátu s FUPem. :money_mouth:
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

Speci píše:By mě zajímalo, pro koho to je. Bydlím na vesnici, je tu i LTE-A, ale podle chytré paní operátorky zde dostupná technologie není, protože se tahle technologie montuje na barák. :) Samozřejmě mi začala nabízet mnohem dražší internet bez drátu s FUPem. :money_mouth:


je to od pohledu zas jen oční výtěr, aby někdo zavolal...pak už ho zpracujou. Má to tolik podmínek, že je na první pohled jasný, že to prodávat nechtějí a udělali to hlavně proto, že to má konkurence.

Ono to je i logický, ne všude se stihli dokopat optikou k vysílači, ve městech je LTE přetížený už teď a tak určitě mají nějakou neoficiální mapu, kde, komu a kolik to můžou nabídnout. U ostatních se budou cukat a nabízet alternativy.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

s tim FUP se muzou leda tak podriznout :)) sice bych tu mohl mit klidne tech 100Mbit ale se 100GB k cemu vlastne ? :) navic dokoupit si muzes jen jednou data a pak proste uz nic...naferovku te odstrihnou ani zadne zpomaleni, jen nechapu proc je uvedeno treba ze facebook nebude zapocitan do FUP ale stream videa ano...takze videa na facebooku se nebudou zapocitavat nebo jak :D pochybuju :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Kolega si pořídil to samé ale od O2 s tím rozdílem že tam nemají žádné FUP. Není to externí anténa která se montuje na střechu, ale pouze wifi router se zabudovaným LTE přijímačem. Jsem zvědavý na jeho dnešní test...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

daval jsem sem odkaz ze to zacali shapovat od 17 do 23h. viz odkaz v tom vlakne. Ale znamej to ma taky v totalni prdeli a tam mu to vali porad supr... Takze je to spis i o lokalite
0 x


Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Hah zaujimave pausaly, avsak som zvedavy ako chcu uzivit 100Mbit linky. Staci par stahovacov a budu muset shapovat na nizsiu rychlost alebo im rovno ohlasia, ze nadmerne zatazuju siet :grinning:
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 7 years ago

Ve skutečnosti málokterý stahovač dokáže saturovat stomegovou linku - největší balík dat na ulož.to jde při 40 Mbit/s vyčerpat za 18 hodin a stojí 1000 Kč (tedy 2x tolik, co 50 Mbit/s FWA od růžových za měsíc). 1 TB disk se zaplní za 58 hodin. Vyšší rychlosti tak využije hlavně ten, kdo chce něco nárazově stáhnout - bude to mít doma dřív. TM má poměrně velkou rezervu z pohledu kapacity mobilních buněk (kapacitní vrstvy na rozdíl od O2 staví dost aktivně). Jak to zvládne backhaul, to je jiná otázka (optika nevede ke každé základnovce - zatím...).

Každopádně zneužívat LTE síť pro substituci fixního připojení, to je IMHO zvěrstvo.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Tak LTE na fixne pouzitie nieje nikde zakazane, ved wifi bola tiez konstruovana na vnutorne pouzitie a pozri kde je dnes.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

zajdee píše:Ve skutečnosti málokterý stahovač dokáže saturovat stomegovou linku

Jasny, ale pokud u nich nebude ucinne blokovana IPTV, tak budou muset kapacitu resit. Sam na siti zjistuju stale vice zakazniku, co si porizuji IPTV od ruznych operatoru (i kdyz sam IPTV nabizim) a prakticky co pripojka, to 6 mbps tok (zatim...) po vetsinu dne.
0 x

Speci
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Speci » 7 years ago

100 Mbit ani reálně asi nenabízí, viděl jsem max 50 Mbit, tam kde mají alespoň LTE 1800. Snaží se jen dělat lepší dojem než O2...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

No a tady je krásně vidět že oni se rozhodnou pro bezdrát LTE a ne pro optiku do vesnic, takže takové ty keci o optice do vesnic si každej nechá..... A rozhodně mají daleko více prostředků na to aby tu optiku do vesnic udělali, ale je to ekonomickej nesmysl, sorry jako :)
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 7 years ago

Minimální garantovaná rychlost16 kb/s - tedy agregace v poměru 1:1250 - 1:6250 (zhruba). Jinými slovy služba best effort. Vtipné.
0 x